ברור שזה יפגע בו

הסיכום של ראשי מכבי תל אביב עם רכז סנט פטרסבורג אנדרו וישנייבסקי מעלה סימני שאלה: איך ישחק קרלוס ארויו בתקופה הקרובה בידיעה שהוא משוחרר

יום שישי 17 אפריל 2009
שלמה חסיד

תיאטרון האבסורד הקרוי גם מכבי תל אביב ממשיך לספק אירועים ביזאריים. בין שלל האירועים המוזרים שניפק המועדון בעת האחרונה - לצד בילוי של שגרתי של שחקנים במועדון עד השעות הקטנטנות אחרי עוד הפסד – אפשר לציין גם את הכותרות על סיכום עקרוני בין המועדון לבין רכז סנט פטרסבורג אנדרו וישנייבסקי, וזאת כחודש לפני הפיינל פור הישראלי, כשהרכז המכהן קרלוס ארויו צריך להוביל את מכבי לאליפות.

אז איך תשפיע הודעת הפיטורין הפתאומית על ארויו, שנמסרה לו דרך התקשורת, רגע לפני רגע האמת בפיינל פור? המומחים חלוקים.גורם בכיר ביותר (לשעבר) במכבי אמר בעניין: "זה לא מפתיע מה שקורה פה. מכבי תל אביב הפכה את עצמה לבדיחה עם ניהול כושל, שערורייתי ומביש. כל צעד שלהם מעורר תמיהות, אפילו גיחוך. אז עכשיו הם מפטרים את ארויו דרך התקשורת, חודש לפני הפיינל פור. ומה יקרה כשיצטרכו אותו ברגע האמת? נו ברור כבר מה יקרה. מדהים איך כל פעם מחדש מכבי מתעלה על עצמה, והכחשות כבר לא יועילו. למדנו כבר שדברים לא מתפרסמים בעיתונות ככה סתם, לרוב יש לפרסומים רגליים".


רענן כץ, מבעלי מכבי, נזעק
: "מי ששתל את הפרסום הלא נכון הזה בעיתון מטרתו היא אחת: לפגוע במכבי תל אביב. אני מנצל את הבמה הזאת בשביל לומר לארויו ולשאר השחקנים שלנו: עוד לא החתמנו אף אחד, הכול ספקולציות, באחריות המפרסמים בלבד. לכל אחד מהשחקנים המשחקים עכשיו במועדון יש אפשרות להישאר במכבי בעונה הבאה. בשביל זה הם יצטרכו קודם כל להראות במגרש שזה מגיע להם, ודבר שני להבין שנגמרה החגיגה הכספית ושצריך לעבור לדבר בסכומים הגיוניים בהתאם למצב השוק הכספי העולמי". 

אז יכול להיות שארויו יישאר?

רענן כץ:  "מי שיראה במגרש שמקומו איתנו יישאר, כי בכדורסל המקצועני בוחרים את הבררה הטובה ביותר מבין האפשרויות, וגם אם הציעו לנו שחקן בתפקיד של ארויו, אבל קרלוס יוכיח שמקומו איתנו, הוא יקבל חוזה גם לעונה הבאה".

 

איציק זוהר, פרשן ש"מתעניין בכדורסל", כדבריו, התייחס למקרה: "הכול שטויות במיץ עגבניות. אם מכבי מזהה עכשיו מציאה, ברור שהיא תחטוף, ולא משנה התאריך. מי מכם שחושב שארויו לא מבין שבשנה הבאה הוא לא כאן, כנראה לא ראה את משחקי מכבי לאחרונה. דרך אגב, ברור לי לחלוטין שהסוכנים של ארויו מנסים עכשיו לשווק אותו לקבוצות אחרות כי הם מבינים שבמכבי לא רוצים אותו. וארויו גם לא צריך להתאמץ להיות טוב בפיינל פור הישראלי – בלאו הכי יהיה לו ביקוש בעונה הבאה כי כבר יש לו רפיוטיישן".

פרשן הכדורסל, שמעון אמסלם, הסמל של הפועל, אמר: "זה לא יאמון מה שמכבי עשתה לארויו. ברור שזה ישפיע עליו, ויהיה לזה מחיר. קרלוס לא אידיוט, הוא מבין שהוא יהיה הראשון לשלם את המחיר על העונה הזאת, ועכשיו זה גם כמעט רשמי, כי הפרסומים לא באו סתם. ברור שזה ישפיע על המשחק שלו, כי גם אם אתה המקצוען הכי גדול, דברים כאלה יושבים לך בתודעה, כי אתה בסך הכול בנאדם ולא מכונה. אני גם לא חושב שהמצב הנוכחי יגרום לו לרצות להצטיין בפיינל פור בשביל לקבל חוזה במקום אחר, ברור שהוא פגוע ויש לכך סיבה טובה. אני במקום מכבי הייתי יוצא בהכחשה רשמית של המו"מ עם וישנייבסקי ובמקביל מנסה למזער נזקים בשיחה גלויית לב עם ארויו למרות שברור לכולם שהנזק כבר נעשה".
 

תגובות

3

טלספורט בפייסבוק