אוסטפלד ורמהש שוב אלופות

סל נשים: אלקטרה רמה"ש הצליחה לנצח במבצר של אליצור רמלה 53:61 בדרך לניצחון 1:3 בסידרה ותואר אליפות ראשון לחניכות של אורנה אוסטפלד מאז 2003. אוסטפלד: "אין רגע גדול מזה"

יום ראשון 19 אפריל 2009
מערכת TELESPORT
אורנה אוסטפלד ורמה"ש עשו זאת. אחרי שש שנים ללא תואר, אלקטרה רמה"ש הצליחה לנצח 53:61 באולם של אליצור רמלה, האלופה היוצאת והיריבה המושבעת והשיגה את האליפות שהיא היתה כל כך ראוייה לה. 

בפעם הקודמת שרמה"ש זכתה באליפות, זה היה אחרי ניצחון באולם של אליצור רמלה. שש שנים לא פשוטות עברו מאז עבור אורנה אוסטפלד והקבוצה שלה, שנחשבה תמיד לקבוצה הטובה בארץ אך נותרה ללא כלום, אבל היום המעגל נסגר ורמה"ש הצליחה להחזיר את תואר האליפות למקומו הטבעי.

רמה"ש, שהובילה ב-10 נקודות במחצית, קלעה 3 נקודות בלבד ברבע השלישי וראתה את רמלה שוב עושה לה מעשה המשחק השני, אך הפעם רמה"ש יצאה ווינרית ועלתה בטירוף לרבע הרביעי, בדרך לניצחון ואליפות ראוייה. זו הפעם הראשונה שרמלה מפסידה משחק פליייאוף באולמה, הפסד שעלה לה בתואר האליפות שלה.

אורנה אוסטפלד, המאמנת המנצחת התמוגגה מרוב אושר ואמרה בסיום: "אין רגע גדול מזה, עברנו שנים קשות ואני חייבת להודות לכל הצוות ולכל השחקניות. היה משחק קשה מאוד אבל לא נשברנו ואני פשוט מאושרת. מודה לכל הקהל הנפלא שבא איתנו לכאן".

אלי רבי, המאמן המפסיד אמר: "לאורך כל הדרך האמנתי שאנחנו מסוגלים לזכות באליפות, אפשר היה לנצח את רמה"ש ועשינו את זה. יכול להיות שהיינו צריכים להתאמץ יותר, אבל אני גאה בבנות שלי".

מהלך המשחק 

רמלה פתחה טוב את המשחק הרביעי בסדרת הגמר, סל ועבירה של תמרה מור העלו את אותה ל-5:7. משחק מפוזר מאוד של שתי הקבוצות מנע משתיהן לפתוח פער. בדקה החמישית עוד הובילה רמלה 10:11, אך הגנה אגרסיבית של החניכות של אורנה אוסטפלד ושלשה של קולודני, הורידו את הקבוצות להפסקת הרבע ביתרון 18:23 לאורחות מרמת השרון. ההגנה של רמת השרון עצרה את שרי סאם והתקפה רמלה על 9 נקודות בלבד ברבע השני ועם כניסתה לעניינים של ג'יה פרקינס, רמה"ש הצליחה לפתוח פער 10 במחצית, 27:37 לאורחות.

הרבע השלישי עמד בסימן קאמבק של אליצור רמלה. הגנה מדהימה של החניכות של אלי רבי עצרה את רמה"ש על 3 נקודות בלבד בשבע דקות. ריצת 0:8 של רמלה, בראשותה של אורודניקובה, צימקה את הפער של רמה"ש ל- 37:40. אם לא די בכך, ג'יה פרקינס, הכוכבת של רמה"ש ספגה חבטה חזקה בידה ופינתה את מקומה במגרש. וואבארה עם שלשה השלימה ריצת 0:11 וקבעה שיויון 40 מדהים. רמה"ש פשוט לא הצליחה לייצר נקודות בלי פרקינס ומהלך 3 נקודות של שרי סאם קבע יתרון ראשון 40:43 לרמלה וריצת 0:14, יתרון שנשמר עד סיום הרבע, בו רמה"ש קולעת 3 נקודות עלובות.

ג'יה פרקינס חזרה ברבע האחרון לעניינים ואיתה כל הקבוצה. המשחק היה צמוד מאוד והיתרון עבר מצד לצד. דקה לסיום המשחק צלפה ג'יה פרקינס סל ענק וקבעה יתרון 53:56 לרמה"ש. רמלה יצאה להתקפה קריטית, שבסיומה החטיאה אינה ג'ורביץ' וגם הוסיפה חטא על פשע, כשביצעה עבירה על הופמן ושלחה אותה אל הקו. הופמן דייקה פעמיים וקבעה יתרון שיא ברבע, 53:58. רמלה לא הצליחה לייצר נקודות ורמה"ש ברחה לניצחון גדול 53:61.

תגובות

3

טלספורט בפייסבוק