הלו, זה מכבי?

אוהדי מכבי תל אביב לא צריכים להתגאות בקבוצה שלהם. מכבי הגדולה היתה מפרקת את הקבוצה הבינונית של אלישע לוי. דורון ברגר מסכם ערב שכולו הפך לאדום

יום שני 20 אפריל 2009
דורון ברגר

 מכבי תל אביב היא קבוצה חלשה, אולי לא הכי חלשה בליגת העל, אבל אחת החלשות. מכבי שייכת לחלק קטן מקבוצות הליגה, שעדיין לא הצליחו לנצח העונה אף אחת מארבע הגדולות. לא את מכבי חיפה, לא את בית"ר ירושלים, לא את הפועל תל אביב ולא את מכבי נתניה. אני לא חושב שבעשרים השנה האחרונות, קרה דבר כזה למכבי תל אביב. מכבי הטובה של תחילת העשור הייתה נותנת לקבוצה של אלישע לוי, משהו כמו שלוש חתיכות על הראש. מכבי תל אביב של החלק הראשון של שנות התשעים, הייתה מביסה את מכבי חיפה של אתמול משהו כמו 5 או 6 אפס. לא פחות.

מה טוב במכבי תל אביב? קשה לומר. פה ושם יש ניצוצות בדמות יבריץ', מישאלוב או  מאור בוזגלו. כאן בערך נגמרת הקבוצה. מכיון שאבי נמני לא יוכל לשחרר בפגרה את כל השחקנים ומכיוון שספק רב אם אלכס שניידר יזרים כספים, נראה שאבי נמני יצטרך להיות מאוד יצירתי ולסמוך על שחקני הבית שלו. אומרים שקובי מוסא כנראה ויחזור לקריית שלום ואם עליו בונה אבי נמני, לאוהדי מכבי תל אביב יש הרבה סיבות לדאגה.

אפרופו מוסא. מוסא היה אחד הכוכבים של קבוצת הקט רגל שהפסידה לפני משהו כמו חמש שנים במשחק בלתי נשכח בנווה שרת, משחק שהיה לאחת מהפרות משמעת ההזויות ביותר בתולדות הכדורגל הישראלי. נזכרתי במשחק ההוא אחרי שראיתי אתמול שוב את גיז'ירמו ישראלביץ'. ישראלביץ' הוא כישרון מולד. יש לו יכולת טכנית לא רעה בכלל, אבל איש לא ישכנע אותי שהוא מתאים לרמות הגבוהות בלגית העל. ישראלביץ' ירד פעמיים ליגת בשלוש שנים. במכבי חיפה הוא לא מצא את עצמו והוא כיכב בעיקר בליגה השניה בנצרת עילית. נתוני הגוף שלו, לא יאפשרו לו לעולם להיות שחקן משמעותי בקבוצת צמרת והסטטיסטיקה מוכיחה את זה. מה שכן לקבוצת הקט רגל ההיא, הוא יכול להיות נכס.

למכבי חיפה הגיע תיקו, אין ספק. אבל אי אפשר להשתחרר מההרגשה שהקוון טעה. מה שכן, גם אבי נמני יודע, במקרה הזה איתן תבריזי לא אשם והאמת שגם את הקוון  שטעה אפשר להבין. הרעיון המגוחך של חלק מראשי מכבי תל אביב חייב לרדת מיד מהפרק, אם כי צריך להודות, מאז ימי מכבי קריית גת, לא הייתה קבוצה שסבלה כל כך הרבה מטעויות שיפוט.

דקה 93. מושיקו מישאלוב עומד לבעוט בעיטה חופשית מ-25 מטרים. הכדור הראשון פוגע בחומה ולוי פוסק על בעיטה חוזרת. אייל ברקוביץ' אומר אז: "גם אם ייתנו למישאלוב לבעוט עוד 30 פעם בלי חומה הוא לא יבקיע. החומה רק מפריעה לדוידוביץ'. מישאלוב לא יכול לבעוט מכזה מרחק". אייל ברקוביץ' היה ונשאר אינטרסנט, העברית שלו די עילגת לעיתים, אבל תגידו מה שתגידו, אייל ברקוביץ' הוא הפרשן הכי כייפי מאז ימי אבי רצון, האיש שהכניס את שפת הכדורגל המודרנית לסלון שלנו.

תגובות

2

טלספורט בפייסבוק