המשימה של לוזון

אבי לוזון לא אשם שהחלטת שיפוט הרסה את המשחק בבלומפילד, הוא כן צריך לגרום לכך שרמת השיפוט תהיה טובה הרבה יתר. קובי סגל במסר ליו"ר ההתאחדות

יום שני 20 אפריל 2009
קובי סגל

 ממרומי תא הכבוד בבלומפילד  נצפה אבי  לוזון  כאובד עצות במשחקה של מכבי ת"א מול חיפה.  יושב, חושב,  וממלא פיו מים.

כל שריקה מהמשרוקית של איתן תבריזי, אחד מבכירי השופטים שלנו גררה  קריאות.  חלקן גנאי לעברו. אין אני בא לגונן על האיש. אני   בקושי מכיר אני את אבי לוזון, מלבד שלום אקראי במגרש הכדורגל.

ייאמר לזכותו כי ניסה לשנות סדרי עולם בכדורגל הישראלי.  לא תמיד הצליח, אבל תוצאות נראה בשנים הקרובות עם שינוי מבנה הליגות שישפטו את טיב מהלכיו.

דבר אחד בטוח. יש קונצנזוס שלם של קהל אוהדי הכדורגל בארץ  מי האיש השנוא עליהם. אבי הגיע מקבוצה קטנה, מכבי פתח תקווה. קבוצה  חסרת אוהדים,  ולא מאחת מאושיות הכדורגל. בנוסף מזוהה יותר מכל עם משפחת לוזון שלא זוכה לפרגון מיוחד ואומרת בפנים לכולם את אשר על ליבה לטוב ולרע.

הוא כבש בסערה את ההתאחדות וכופה כל החלטה שחולם על מוסדותיה. היה זה חזיון תעתועים לראות אותו  מגיב לקהל המכובדים  בבלומפילד ומנסה להצדיק עצמו בתשובות בנאליות אני לא הקוון ,השופט  לא שרק פנדל, ולמעשה הוא החזיר בכך על החלטה שגויה של שער בנבדל של פנטיני.

רמת השיפוט השנה היא הגרועה בתולדותינו ,את השריקות לא תוכל לשנות העונה, מר לוזון. נמאס לראות מידי שבת ומשחק את ההחלטות השגויות שמכריעות את גורל המשחקים ויכולות לקבוע את עתידן של האלופה והיורדת.

לא יכול להיות ששופטים ינסו לאזן ולהחזיר על שריקות שגויות ורמת השיפוט גרועה מרמת הליגה.  אתה לא צריך לענות ולהצטדק. לא אתה השופט. רק תעביר החלטה שהשופטים בעצמם יקבלו כרטיסים צהובים ואדומים ,יקנסו על טעויות קריטיות, וישלחו הביתה אם יחזרו הטעויות. אולי בבית ספר מיוחד לשופטים לא יעבירו כל אחד שרוצה ללבוש שחור.

אני נזכר בנוסטלגיה  בבכירי השופטים בעבר. אברהם קליין ,האחים אשכנזי פרוסט, צבי שריר, יצחק ועובדיה בן יצחק, יעקב  שיינר ועוד רבים וטובים, ומתפלא איך  הצמחנו  דור חדש של כוכבי שיפוט.
אולי תיפתח ההתאחדות אקדמיה מיוחדת לשיפוט שכל המסיים אותה יוכל לזכות גם בשכר הולם  ולא יהפוך את השיפוט לחלטורה אלא למקצועו העיקרי.

הגדלת את הליגה, לוזון, עשית דבר נכון, הכדורגל יגיע בעונה הבאה גם לעכו ושוב לבאר שבע. רק תדאג לשיפוט הולם והוגן. זה הכל.

צילום: האתר הרשמי של מכבי חיפה

תגובות

f

טלספורט בפייסבוק