4:4 מדהים ב'אנפילד'

פרמייר-ליג: רביעיה של אנדריי ארשבין, צמד של יוסי בניון וצמד של פרננדו טורס חתמו משחק רב דרמות, שערים ומהפכים ב-4:4 בין ליברפול לארסנל. בשורה התחתונה- הקבוצה של בניטז מתרחקת מהאליפות

יום שלישי 21 אפריל 2009
מערכת TELESPORT

ליברפול וארסנל נפרדו הערב בתיקו 4:4 מדהים במשחק במסגרת המחזור ה-33 בפרמייר-ליג. מה לא היה לנו במשחק הזה? רביעייה של אנדריי ארשבין, צמד של יוסי בניון, צמד של פרננדו טורס ושני מהפכים דרמטיים. 

שתי הקבוצות נפרדו בתיקו, אבל המנצחת העיקרית היא מנצ'סטר יונייטד- שאומנם איבדה את המקום הראשון באופן זמני לליברפול (שוויון 71 בנקודות), אבל במאזנה עוד שני משחקים חסרים והזדמנות ענקית להגדיל את הפער בפסגה.

ליברפול פתחה את המשחק בסערה, אך בניגוד גמור למה שהתרחש על כר הדשא- היתה זו דווקא ארסנל שעלתה ליתרון בדקה ה-36 משער של אנדריי ארשבין. ליברפול הפנימה במחצית כי חלום האליפות מתרחק, וכבר בדקה ה-49 איזן פרננדו טורס את התוצאה ובדקה ה-56 השלים יוסי בניון את המהפך. 

אבל המשחק היה רחוק מלהסתיים, ובדקות ה-67 וה-70 הפך אנדריי ארשבין לבדו את התוצאה ל-2:3. כעבור 2 דקות בלבד, איזן טורס שוב את התוצאה ל- 3:3. אנדריי ארשבין לא אמר את המילה האחרונה שלו, ובדקה ה-90 קבע- 3:4 לארסנל, אבל יוסי בניון הצליח לאזן בדקה ה-93.

מהלך המשחק:

דקה 3 - פרננדו טורס קיבל כדור על סף הרחבה, אך במקום למסור לדירק קויט שהיה פנוי ברחבה, החליט לבעוט כדור שטוח לעבר השער, אותו פביאנסקי לא התקשה לקלוט.

דקה 18- טורס ניסה את מזלו עם בעיטה אדירה מכ-20 מטרים שעשתה דרכה למסגרת, אך חילצה הדיפה מצויינת מפביאנסקי לקרן.

דקה 29- כדור תועה נהדף לרגליו של ססק פברגאס, שהמשיך אותו מהאוויר לכיוון הרחבה, אבל בנדטנר פספס אותו בסנטימטר בודד.

דקה 36- אנדריי ארשבין קבע- 0:1 לארסנל. האורחת ניצלה טעות קשה של מסצ'ראנו כדי לעלות ליתרון משער של החלוץ הרוסי, שקיבל כדור רוחב מנאסרי ושלח אותו למשקוף ופנימה.


ארשבין כובש לרשת של ליברפול, הערב

דקה 37 - יוסי בניון ניסה לאזן את התוצאה, כששלח כדור מכ-18 מטרים למסגרת של פביאנסקי, אבל השוער היה דרוך והצליח להדוף.

דקה 43- שוב הזדמנות של בניון, כשהפעם הקשר הישראלי עם נגיחה מכ-15 מטרים, אבל הכדור שלו חלף מעל השער.

דקה 49- פרננדו טורס איזן את התוצאה, 1:1 ב'אנפילד'. קויט הגביה כדור לרחבה, וטורס המשיך אותו בנגיחה מכ-11 מטרים לשערו של פביאנסקי.

דקה 56- יוסי בניון השלים מהפך- 1:2 לליברפול. קויט הגביה כדור לעברו של בניון, שתוך כדי צלילה נגח את הכדור פנימה.

דקה 67- ארשבין השלים צמד אישי ואיזן את התוצאה ל- 2:2. החלוץ ניצל איבוד כדור של ארבלואה כדי לירות טיל אדיר מכ-20 מטרים לרשת.


יוסי בניון כובש את הראשון שלו, הערב

דקה 70- ארשבין כבש את השלישי שלו, והפך שוב ל- 2:3 לארסנל. הטעות התורנית היתה הפעם של אורליו, שהרחיק לא טוב וארשבין שלח את הכדור מקרוב פנימה. 

דקה 73- פרננדו טורס איזן ל- 3:3. ריירה מצא את טורס מחוץ לרחבה, החלוץ קיבל את הכדור עם גבו לשער, הסתובב ושלח אותו לרשת.

דקה 90- אנדריי ארשבין כבש את הרביעי וקבע- 3:4 לארסנל.  ליברפול שלחה את כל שחקניה לכדור קרן, ארסנל ניצלה זאת כדי לצאת למתפרצת בסיומה כבש החלוץ מכ-20 מטרים.

דקה 93- יוסי בניון איזן שוב, 4:4 ב'אנפילד'. כדור חוזר הגיע לבניון, ששחרר בעיטה מכ-10 מטרים פנימה.


טורס כובש את הראשון שלו, הערב

הרכב ליברפול: פפה ריינה, פאביו אורליו, ג'יימי קארגר, דניאל אגר, אלבארו ארבלואה, חאבייר מסצ'ראנו, צ'אבי אלונסו, אלברט ריירה (ריאן באבל 73'), יוסי בניון, דירק קויט (נאביל אל זאהר 86') ופרננדו טורס.

הרכב ארסנל: לוקאס פביאנסקי, באקרי סאניה, קולו טורה, מיקאל סילבסטרה, קירן גיבס, אלכסנדר סונג, ססק פברגאס, דנילסון (תיאו וולקוט 65'), סמיר נאסרי, אנדריי ארשבין וניקולס בנדטנר.

צילום: gettyimages

תגובות

9

טלספורט בפייסבוק