דדי שלח את נתניה לרג

רבע גמר הגביע: כמו בשני השלבים הקודמים, דדי בן דיין היה זה שכבש שער ניצחון בדקה ה-110 והעלה את מכבי נתניה לחצי גמר הגביע, עונה שנייה ברציפות

יום רביעי 22 אפריל 2009
מערכת TELESPORT
 אחרי משחק מתיש ו-120 דקות מפרכות, מכבי נתניה עשתה זאת. החניכים של לותר מתיאוס ניצחו 0:1 את בני סכנין משער ניצחון של דדי בן דיין בדקה ה-110 והעפילו עונה שנייה ברציפות לחצי גמר הגביע. 

למרות שנתניה לא הרשימה, היא היתה ראוייה לניצחון הזה. נתניה לא הפסיקה להחמיץ בעיקר במחצית השנייה, כאשר נגיחות של שכטר, בן דיין וחרמון חלפו החוצה שוב ושוב, עד שהגיעה הדקה ה-110, אז בן דיין עשה זאת נכון ונגח לרשת של עומרי אלון ושלח את מכבי נתניה לר"ג. 

אם מכבי נתניה תזכה בסופו של דבר בגביע היקר, היא תצטרך להעניק מענק שמן לדדי בן דיין, שכבש את כל שערי הקבוצה עם שלושה שערי ניצחון בשלבים המוקדמים. בני סכנין, שהגיעה למשחק הזה בעיקר כדי להפריע ולא כדי לשחק כדורגל, לא היתה ראוייה למעמד חצי הגמר והפסידה בצדק.

מחצית ראשונה: שיממון בקופסא

רק בדקה ה-30 נתניה הגיעה למצב המסוכן הראשון שלה וגם זה היה במצב נייח. אלברטו בלאנקו הרים כדור חופשי כ-25 מטרים אלכסונית לשערה של סכנין. איתי שכטר הגיע ראשון לכדור ונגח כדור מסוכן, שחלף סמוך מאוד לשערו של אלון והחוצה.

סכנין פשוט לא הגיעה למחצית הראשונה ושיחקה מסוגר מאוד ללא אף התקפה אחת ראוייה. אוקוצ'ה לבד בחוד נראה אומלל מול שלושת הבלמים של נתניה ולא סיכן את השער.

על סף סיום המחצית הראשונה, נתניה כמעט עלתה ליתרון ראשון. ביבארס פראנסמן הגביה כדור מצד שמאל, הישר לראשו של דדי בן דיין, שנגח מקרוב החוצה.

דקתיים לסיום המחצית, הגיעה סכנין למצב הטוב הראשון שלה והמסוכן ביותר במחצית אוקוצ'ה נגח כדור טועה ברחבה, שמצא את סואן שהסתנן ומצא עצמו מול שטראובר, אבל לואיס מרין בהתערבות של הרגע האחרון, בלם את סואן ומנע גול בטוח.

כל המצבים המסוכנים נרשמו על סף סיום המחצית ונתניה כמעט סיימה אותה ביתרון, כאשר איתי שכטר קיבל כדור מצויין מבן דיין ומ-14 מטרים בעט חזק ושטוח, אבל עומרי אלון הדף בקושי.

מחצית שנייה: אין שערים, הולכים להארכה

שני המאמנים לא היו מרוצים מהמחצית הראשונה וביצעו חילופים. לותר מתיאוס הכניס את זפאטה במקומו של בלאנקו המאכזב. קוליק הכניס את באסם גנאים במקומו של אבו ריאה שנפצע. חמש דקות מאוחר יותר הכניס קוליק גם את איברהים בסיט במקומו של חאמד גנאים.

בדקה ה-60 שליו מנשה כמעט העלה את המקומיים ליתרון ושוב בנגיחה. איתי שכטר הגביה כדור מדוד מצד ימין, ומנשה נגח טוב, אבל לחוץ.

הדקה ה-70 נאלץ לותר מתיאוס להוציא את מנשה, שנפגע בקרסולו. סיאבונגה החליף אותו.

השיעמומון נמשך עד לדקה ה-88, כאשר איברהים בסיט פרץ מצד שמאל ושלח כדור חזק מאוד, שחלף סמוך מאוד לקורת שערו של שטראובר.

בדקה ה-90 נתניה כמעט עקצה. אלמוג כהן קיבל כדור מצד שמאל ובמקום למסור לשכטר הפנוי, הוא בעט כדור חזק מזווית קשה והחוצה.

בתוספת הזמן ה-מצב של המשחק. קלמי סבן הרים כדור מצויין מצד ימין. איתי שכטר הגיח מאחור ונגח חזק, סנטימטרים משערו של אלון. ההחמצה הזו היתההאקט האחרון של 90 הדקות והמשחק נכנס להארכה.

הארכה: דדי שובר את הקרח

שתי הקבוצות לא ממש ניסו להבקיע בהארכה ויותר שמרו כדי לא לספוג. שתי נגיחות של נתניה אלו היו המצבים היחידים בחלק הראשון של ההארכה.

בדקה ה-107 החמצה ענקית של נתניה. דדי בן דיין מצא את גולן חרמון חופשי ברחבה, חרמון נגח לבד לגמרי מ-11 מטרים החוצה. מזל גדול לסכנין.

בדקה ה-110 נשבר הקרח. נתניה עלתה ליתרון ונחשו איך? בנגיחה. קלמי סבן הפעלתן הרים כדור מצויין מצד ימין, כדור שחלף על פני כל הגנת סכנין ומצא את בן דיין, שנגח מקרוב לשער החשוף. 0:1 קטן גדול לנתניה.

בדקה ה-115 אוקוצ'ה הסתנן לרחבה ובעט מקרוב, אבל שטראובר המנוסה לא התקשה להדוף ומנע שער.

מכבי נתניה: לירן שטראובר, קלמי סבן, ביבאן פרנסמן, לואיס מרין, גולן חרמון, אלמוג כהן, טל מעבי, אלברטו בלאנקו (זפאטה), שליו מנשה (סיאבונגה), דדי בן דיין ואיתי שכטר

בני סכנין: עומרי אלון, עלי עותמן, יא יאפטי, טל חן, מהרן אבו רייא (באסם גנאיים), חיים בנון,  עבאס סואן, חאלד חלאלייה, יחיאל צגאי, חאמד גנאים (באסיט) ואובודו אוקוצה'

תגובות

2

טלספורט בפייסבוק