הכח עמידר הפתיעה באשדוד

רבע גמר הגביע: הכח עמידר ר"ג פיגרה 2:1 עד הדקה ה-90 אך שער של נאופור בתוספת הזמן כפה הארכה. הכח ניצחה 2:4 בפנדלים והעפילה לחצי גמר הגביע

יום רביעי 22 אפריל 2009
מערכת TELESPORT
לא בטוח שהכח עמידר ר"ג תישאר בליגה בתום העונה, אך הקבוצה הצנועה של דוד דהאן כבר יכולה לרשום את העונה הזו כהצלחה, אחרי שהצליחה להפתיע ולהעפיל לחצי גמר גביע המדינה.

החניכים של דודו דהאן הוכיחו המון אופי כשהצליחו לחזור פעמיים מפיגור מול אשדוד, כולל שער שיויון של נאופור עמוק בתוספת הזמן. כריסטיאן גונזאלס מאשדוד הורחק בדקה ה-116 ואשדוד רק קיוותה להגיע לפנדלים. היא אכן הגיעה לפנדלים, אך ברוך דגו ודימיטאר מקרייב פישלו עם החמצות מ-11 מטרים. עידן וויצמן עם פנדל מדוייק סגר עניין והעלה את קבוצתו לחצי הגמר, בו הכח תהיה הסינדרלה, יחד עם מכבי נתניה, בית"ר ירושלים ומכבי חיפה.

מחצית ראשונה

אשדוד נראתה טוב יותר מאשר הכח בדקות הפתיחה אך לא הצליחה לסכן את השער של מאייבי.

בדקה ה-13, כריסטיאן גונזלס מצא את ברוך דגו והאחרון חדר לרחבה אך לבסוף איבד את הכדור סמוך לשער. שמונה דקות מאוחר יותר, אוחיון הכניס כדור עומק לדגו אך מאייבי יצא בזמן והקדים את קשר אשדוד.

בדקה ה-25, נאופור קיבל כדור ברחבה  ושיחרר בעיטה חזקה מ-15 מטרים שחלפה ליד הקורה. 

בדקה ה-37 נשבר הקרח. דוד רביבו המצויין הרים כדור חופשי מצד ימין ויוסי אופיר התרומם מעל כולם כדי לנגוח פנימה ולקבוע: 0:1 למקומיים.

על סף סיום המחצית, הכח הצליחה להשיג את השיויון המיוחל. גל לוי הבלם בעט בעיטה חופשית נהדרת, הישר לרשת של סטויקיץ'. 1:1 באשדוד.

מחצית שנייה

בדקה ה-59, מקרייב מצא את אמיר לביא המחליף, אבל זה מבעט מקרוב החוצה.

בדקה ה-60 הגיעה גם הכח למצב מסוכן. עומר רפס בעט לכיוון השער אך הכדור פגע בגונזלס והוסט במעט. סטויקיץ' התעשת והצליח להשתלט על הכדור. 

בדקה ה-82 מ.ס אשדוד עלתה שוב ליתרון יקר מפז. שוב בעיטה חופשית של דוד רביבו, שמצאה את קוביצה המחליף הפולני, שהמשיך מהאוויר לרשת. 1:2 לאשדוד.

בתוספת הזמן הכח עשתה את הבלתי יאומן עם שיויון דרמטי. דידי אונגר שלח כדור מצויין לנאופור, שמקרוב בעט פנימה ושלח את המשחק הזה להארכה. 2:2 באשדוד.

פנדלים

שי מיימון בעט פנדל ראשון חזק ופנימה. 0:1 לאשדוד.

דידי אונגר לא פישל ודייק כדי להשוות ל-1:1.

אמיר לביא היה הבועט הבא של אשדוד, הוא בעט ברשלנות, אבל הכדור נכנס פנימה. 1:2 לאשדוד.

אביב חדד מהכח בעט חזק והשווה ל-2:2.

דימיטאר מקרייב היה הראשון שהחטיא פנדל והתוצאה נותרה 2:2.

עומר רפס עמד בלחץ והעלה את הכח ליתרון ראשון עם פנדל מדוייק 2:3.

ברוך דגו היה הבועט הבא של אשדוד, אבל כמו בגמר הגביע לפני שנה במדי הפועל ת"א, הוא שוב החטיא ואיפשר להכח לנצח. 2:3.

עידן וויצמן המצויין ניגש לבעיטה המכריעה, הוא דייק ושלח את הכח לחצי הגמר. 2:4 גדול לחניכיו של דודו דהאן.

תגובות

1

טלספורט בפייסבוק