חיפה - נתניה, ביתר - הכח

הגרלת חצי גמר גביע המדינה: המשחק המרכזי, שיערך ב-13 במאי ברמת גן, מכבי חיפה של אלישע לוי תפגוש את מכבי נתניה של מתיאוס. בית"ר ירושלים תפגוש את המפתיעה, הכח ר"ג

יום חמישי 23 אפריל 2009
דורון ברגר
לאחר כל המתח והדרמה, נקבעו צמד משחקי חצי גמר הגביע. המשחקים ייערכו ב-13 במאי באיצטדיון ר"ג. הגמר ייערך ב-26 במאי באיצטדיון הלאומי. מכבי חיפה תתמודד במשחק המרכזי נגד מכבי נתניה ואילו בית"ר ירושלים תחפש אולי תואר יחיד העונה נגד הכח עמידר רמת גן.

מעמד חצי הגמר יהיה המעמד השני בשבע השנים האחרונות, בו לא תהיה מעורבת קבוצה מליגת המשנה. שינוי שיטת ההגרלה וצימצום הפערים, גרמו לכך שבחמש מתוך שבעה חצאי הגמר האחרונים, היו מעורבות קבוצתו מהארצית והלאומית. הפעם האחרונה בה שיחקו 4 קבוצות מהליגה הראשונה היתה בשנת 2006, בה שיחקו בני יהודה, מכבי חיפה, מ.ס אשדוד והפועל ת"א.

ההתאחדות לכדורגל תחלק את יציעי האוהדים, כך שכל קבוצה תזכה להתארח באחד השערים המרכזיים: 1,2,3 או 4. ההתאחדות תערוך הגרלה לגבי הקבוצה שאוהדיה יישבו בשערים 11, 12, השערים המרכזיים ביציעים הישנים.

למעשה, כבר שנים לא זכור מעמד חצי גמר כה אטרקטיבי, ששלוש מארבע הקבוצות המובילות את הליגה, משחקות בערב אחד באיצטדיון ר"ג. הפעם האחרונה שערב חצי הגמר היה אטרקטיבי במידה דומה, היתה ב-1999, אז שיחקה הפועל כפ"ס נגד בית"ר ירושלים ושתי הקבוצות שהובילו את הטבלה: הפועל ת"א ומכבי חיפה, התחרו בחצי הגמר השני.

במכבי חיפה רוצים להחזיר את גביע המדינה לארון לאחר תקופת יובש ארוכה. הפעם האחרונה שבו הירוקים זכו בגביע היה רק בעשור הקודם (98). יריבתה נתניה, לא העפילה לגמר ורוצה בהחלט להחזיר עטרה ליושנה, עוד מאז 1977.


ברוכיאן מול הכח עמידר רמת גן בטדי (בית"ר נט)

נידם: "בגביע אין משחקים קלים". צ'יז'יק: "גביע זה גביע"

מנחם נידם, מנהל בית"ר ירושלים: "בגביע אין משחקים קלים. אני מאמין שנגיע למשחק הזה מוכנים ונגיע לגמר. מגיע לנו ומגיע לקהל שלנו, לאחר עונה כל כך קשה להגיע לגמר וניקח את הגביע. אני מרוצה מההגרלה". 

עודד נחמני, מנכ"ל הכח עמידר רמת גן: "בגביע כמו בגביע הכל יכול להיות. נכון שיש את הליגה, ובית"ר נמצאת במקום טוב מאיתנו. 

עדי גלפדה, נציג מכבי נתניה: "מה שבא ברוך הבא. אנחנו רוצים לעבור עוד שלב בגביע. אני מקווה שנעבור בשלב האמת". 

מנכ"ל מכבי חיפה, איתמר צ'יז'יק: "בגביע כל מה שבא אנחנו שמחים. ההיסטוריה הוכיחה שלפעמים אנחנו מנצחים את הפועל ר"ג ולפעמים הפסדנו להם. אין דבר כזה הגרלה קשה או קלה בגביע, גביע זה גביע. אנחנו רוצים דאבל והכל אפשרי".

הגרלת חצי גמר גביע המדינה (13 במאי)

מכבי חיפה - מכבי נתניה 

בית"ר ירושלים - הכח עמידר רמת גן

תגובות

2

טלספורט בפייסבוק