הגענו לשיא הכושר

הכח עמידר רמת גן הפתיעה את הכדורגל הישראלי. אחרי ההתאוששות בליגה, היא ניצחה את מ.ס אשדוד בגביע. דודו דהאן בטוח: לא סביר שקרית שמונה תסיים לפנינו. והאוהדים? הפרחים בדרך

יום חמישי 23 אפריל 2009

 עד לפני כחודש סומנה הכח עמידר רמת גן כיורדת הבטוחה אל הליגה הלאומית. איש לא האמין שהמאמן/סקאוט/מטייל דודו דהאן יצליח להציל את הקבוצה מירידה. הטקסים הביזאריים של האוהד/עיתונאי בוקי נאה רק הגבירו את ההרגשה שהכח עמידר היא לא יותר מקוריוז.

אלא שנצחנות על הפועל קרית שמונה שינו את תמונת התחתית, והניצחון ברבע גמר הגביע בחוץ על מ.ס אשדוד העניקו את ההפתעה החודשית. דודו דהאן פתאום מועמד לתואר מאמן העונה ולא מעט קבוצות תחתית נדהמות.

ההצלחה של הכח עמידר רמת גן תופסת תאוצה מפתיעה. הקבוצה הסגולה והקטנטונת ממרתף הטבלה, שפועלת באפס תקציב, עם חיילים אלמונים, לפתע פתאום הרימה ראש והפכה לסיפור הסינדרלה של גביע המדינה. אוהדיה המיואשים יוכלו ללכת ברגל לחצי גמר הגביע באצטדיון רמת גן – שם יפגשו יריבה הרבה יותר קשה, בניסיון להגיע לגמר.

אז מה אומרים הסגולים? הקשיבו הקשיבו.

דודו דהאן, המנג'ר, שבדרך כלל מסרב לדבר עם עיתונאים, אמר ל-TELESPORT: "ההישג הזה משמח אותנו מאוד ואנחנו בדרך להישארות בליגה אחרי שכבר הספידו אותנו, לא נתנו לנו סיכוי ולא האמינו בנו. ניצחנו העונה שלוש פעמים את קרית שמונה ואנחנו נישאר בליגה, כי אנחנו בתקופה טובה ואני מאמין שהיא תימשך. זה לא סביר שקרית שמונה יסיימו לפנינו".

איך זה קרה? מה הביא לשינוי?

"הגענו לישורת האחרונה והקובעת בשיא הכושר וזה משמח אותי מאוד. הכוח היא קבוצה חשובה מאוד לקהילה שלה. היא מהווה מוקד להרבה בני נוער, שבמקום לפנות לאפיקים אחרים רוצים להגיע אליה ודרך הספורט לפנות לדרך נכונה".

המנכ"ל עודד נחמני מפרגן בכעס: "זה כייף גדול לסתום פיות להרבה אנשים שניסו כל הדרך רק לתקוע לנו מקלות בגלגלים. התנכלו לנו, ניסו להפריע, אבל נשארנו נאמנים לדרכנו והתברר שהיא הנכונה. אני בטוח שנישאר בליגה כי יש לנו בקבוצה תלכיד אנושי מצוין שמלוכד מסביב למטרה וככה ורק ככה מגיעים לתוצאות. כל הכבוד לכל מי שהיה שותף להישג אתמול אבל עינינו כבר נשואות לקראת המשך המאבקים בליגה".

יש לה, להכח עמידר רמת גן, כמה אוהדים מרתקים. הזכרנו את בוקי נאה, אבל לא רק הוא. גם אפי בירנבוים הוא אוהד הקבוצה, כמו גם אשתו,  דבורה בירנבוים, מהאוהדות השרופות של הקבוצה, שאמרה: "אני מאוד שמחה על ההישג, זהו הישג גדול לקבוצה שלנו, להיות בחצי הגמר. פייר? לא ממש האמנתי שנגיע לשם, וזה בונוס עצום על העונה הקשה שעברה עלינו. כל הכבוד למאמן ולשחקנים על המאמץ, וברור שנגיע לחצי הגמר בשביל להיות עם הקבוצה. אני ואפי אוהדים שרופים של הכוח, ושנינו מאוד מפרגנים להם על ההישגים. אני מאמינה שזה יוסיף ביטחון לקבוצה וישאיר אותנו בליגה".

ומסכם בחיוך, בוקי נאה  "אתמול לצערי לא הייתי יכול להיות נוכח במשחק ההיסטורי כי היתה לי עבודה באותו הזמן, אבל כמובן שקיבלתי כל הזמן עדכונים על מה שקורה. העלייה שימחה אותי מאוד והכניסה גאווה ללב. הכח הקטנה שלנו חוזרת לעניינים ואנחנו נכיר ונוקיר לשחקנים תודה כשמחר בקבלת השבת כל אחד מהן יקבל מאיתנו האוהדים חלה, יין וזר פרחים סגולים".

 

תגובות

2

טלספורט בפייסבוק