פוראבר יאנג

פלייאוף NBA: לברון ג'יימס וחבריו בקליבלנד התקשו אך לבסוף נצחו את דטרויט ועלו ל-0:3, תיאודוס יאנג קלע סל נצחון בשניות הסיום בכדי להעלות את פילדלפיה ליתרון 1:2 על אורלנדו, יוסטון עלתה ל-1:2 על פורטלנד

שבת 25 אפריל 2009
אור בס
 הפתעת הערב התרחשה בפילדלפיה, כשהחבורה הצעירה בראשות צמד ה"האנדרה" איגודאלה ומילר, הצליחה לגבור על אורלנדו של דווייט הווארד, מסל נצחון דרמטי של תיאודוס יאנג-2 שניות לסיום, ולעלות ליתרון 1:2 בסדרה.

שום הפתעה לא נרשמה כשהקאבאלירס עלו ליתרון 0:3 בסדרה על הפיסטונז והם מרחק נגיעה מהשלב הבא, כשלברון ג'יימס הוביל אותם אחרי לחימה עיקשת של המארחים לאורך שלושה רבעים. כמו כן, יוסטון, כצפוי, עלתה ליתרון 1:2 על פורטלנד.

לטבלת הליגה, המלצות ועוד- היכנסו לאזור המיוחד של ה-NBA

דטרויט-קליבלנד 79:68 (3:0 בסדרה) 

קליבלנד עבדו קשה במשחק הזה אך לבסוף הכריעו את דטרויט העקשנים ועומדים עכשיו עם יתרון מבטיח-0:3, כשבמידה והם ינצחו גם את המשחק הבא, הם יעלו ב"סוויפ" חלק לסיבוב הבא. 

הפיסטונז חזרו מפיגור תשע נקודות כבר במחצית הראשונה ונטלו את ההובלה ברבע השלישי, שהיה גרוע לשתי הקבוצות, שמיעטו לקלוע. לאחר ששתי הקבוצות לא הצליחו לפתח יתרון משמעותי האחת מהשנייה, הגיע לברון ג'יימס, שלקראת סוף הרבע השלישי, החל להריץ את הקאבס לריצת 2-18, שהעניקה להם את היתרון הגדול ביותר במשחק (17 נק') ושברה סופית את הפיסטונז, שייאלצו לפנטז על הבלתי ייאמן- חזרה מפיגור 3:0 בסדרת פלייאוף.לברון ג'יימס קלע 25 נק' ואסף 11 ריב', ג'ו סמית' הוסיף 19 נק' וקלע 10 ריב' וז'ידרונאס איגלאוסקאס הליטאי, תרם 13 נקודות משלו. ריצ'רד המילטון בלט בשורות הפיסטונז, עם 15 נקודות ורודני סטאקי קלע 13 נק' משלו.


פילדלפיה-אורלנדו  94:96 (1:2 בסדרה)

הפתעה גדולה הלילה כשהסיקסרז עלו ליתרון בסדרה מול המג'יק, וייתכן שהם בדרך לנצחון בסדרת פלייאוף ראשון מאז עונת 2001, כשאלן אייברסון הוליך אותם לגמר הליגה.

שחקני פילדלפיה פתחו את המשחק היטב, השיגו סלים בהתקפות מתפרצות (12 נק') ועלו ליתרון שיא של 17 נק' במחצית השנייה. שחקני אורלנדו ובראשותם-דווייט הווארד, התעוררו רק ברבע השלישי ועד סוף הרבע הרביעי הם הצליחו לסגור את הפער בריצת 2-17, ולהשוות את התוצאה 94:94, 7.4 שניות לסיום, לאחר שתי קליעות עונשין מוצלחות של הווארד.נראה היה שהמשחק בדרכו להארכה, אך תיאודוס יאנג לקח את הכדור כשעל השעון נותרו 2 שניות לסיום המשחק, חדר אל הסל ושלח את הקהל המקומי ואת חבריו לחגיגות נצחון, כשקלע סל נצחון דרמטי במיוחד.

אנדרה איגודאלה סיים את המשחק עם 29 נק' לפילדלפיה. אנדרה מילר קלע 24 נק' משלו ו-ווילי גרין הוסיף 12 נק'. דווייט הווארד הצטיין בשורות אורלנדו, עם 36 נק' ו-11 ריב'. ראפר אלסטון (17 נק'), ראשרד לואיס (14 נק') והיידו טורקוגלו (11 נק') בלטו גן כן.


יוסטון-פורטלנד 83:86 (1:2 בסדרה)

נצחון 11 לרוקטס ב-12 המפגשים האחרונים שלהם נגד הבלייזרס ויתרון 1:2 שלהם בסדרה. 

המפתח לנצחון של הרוקטס היה טמון במשחק ההגנה ובמיוחד בצורה בה היא שיתקה את ברנדון רוי, שקלע "רק" 19 נקודות במשחק. הרוקטס כבר הובילו ב-17 נקודות יתרון במחצית השנייה, לפני שחמש שלשות של רודי פרננדז השיבו את פורטלנד למשחק. אף על פי כן, ידעו שחקני יוסטון לשמור על יתרון ואהרון ברוקס שמר על קור רוח בכדי לקלוע שתי זריקות עונשין בשניות הסיום ולהבטיח את נצחון המארחים.

לואיס סקולה קלע היטיב לקלוע 19 נק' עבור יוסטון. שיין באטייר הוסיף 16 נק' ואהרון ברוקס תרם 11 נק'. ברנדון רוי קלע 19 נק' לזכות פורטלנד. רודי פרננדז (19 נק'), סטיב בלייק (16 נק') ולמרקוס אולברידג' (13 נק') תרמו את מנת חלקם.


תמונות: Gettyimages

תגובות

2

טלספורט בפייסבוק