האוהדים יצילו את המועדון

אמנם איציק קורנפיין פסימי, אבל אם יש מישהו שיכול להציל את בית"ר ירושלים - אלה כמובן אוהדיה הרבים, שצריכים לעשות מה שעשו השכנים מקטמון, רק בענק. קובי סגל אופטימי

שבת 25 אפריל 2009
קובי סגל
ביום שישי האחרון, בראיון לרדיו ירושלים סיפר איציק קורנפיין כי ייתכן ובית"ר ירושלים תיאלץ לרדת בעונה הבאה אל הליגה השנייה מאחר שתשחק עם שחקני בית בלבד. סביר להניח שממקום מושבו ברוסיה, ארקדי גאידמק לא שמע את הדברים.

כואב לראות את האימפריה של בית"ר ירושלים בסכנת קריסה. תם עידן האוליגרכים  היה זה חלום קצרצר שהביא לבית"ר וכנראה גם למכבי תל אביב  תקוות  דימיונות,  וחזיונות  להצטרפות למועדוני הפאר באירופה ולליגת האלופות.

אני נזכר בגיחוך בתחרות הריצה בין הצב לשועל  ומשווה בין סביוני האוליגרכים  שצצים ונעלמים, לבין יעקב שחר שתמיד נמצא פה עם בסיס איתן ונותן להבין שאין קיצורי דרך.

כל מה שנבנה ביום, ניתן להריסה מהירה. כשבונים לאט ויציב יש תקווה להגיע לקו הגמר בביטחה,  וגם אם נכשלים לפעמים יש אור בעתיד.

נקרע הלב לראות את  איציק קורנפיין רץ, כאחוז תזזית, וכמבקש נדבה בין רוכשים פוטנציאלים. איציק, מעבר לעברו כסמל ואדם הגון וישר, מנסה להציל את מועדונו מפירוק. אין לי ספק שמועדון מפואר זה יתקיים לעד - זאת בית"ר ירושלים.  בל נשכח שלבית"ר אלפי אוהדים בכל המדינה ולא רק בבירה.

זהו רגע האמת, בו נקראים לדגל כל אותם מעריצים. בית"ר יכולה לבנות ולהיבנות מחדש בדרך פשוטה ויעילה. היא תיהפך לקבוצה של אוהדיה שגם כך הם המחליטים על כל הנעשה במועדונם. כל אוהד יקנה מניה שתכלול גם מנוי שנתי. הם יבחרו את הוועד הנבחר. כך זה יהיה - קהל בית"ר, המונה עשרות אלפי אוהדים, יסלול דרך למהפך בכדורגל הישראלי וישנה תפיסת עולם בכדורגל בישראל.

אין לי ספק שבית"ר יכולה לגייס מעל 30,000 בעלי מניה וזכות בחירה, יותר מכל אגודה אחרת בארץ, סכום שיכול להעמיד תקציב ראוי לאלופה, מדי עונה.

אוהדי בית"ר לא צריכים אף אחד שידאג להם. יהיו מספיק אנשים שירתמו ויתרמו למועדון הענק  שלקח תארים והוציא את גדולי השחקנים בארץ. את מה שמכבי יפו והפועל קטמון עשו קטן, בית"ר יכולה לעשות - ובענק.

תגובות

2

טלספורט בפייסבוק