1:1, טוב שיש את שחר

הקרב על הישארות בבית העליון (טופ 16) של גביע הפדרציה מול אסטוניה נפתח בהפסד אחרי שאובזילר פשוט לא יכלה ל-קאיה קאנפי. אנני האסטונית לא יכלה לשחר פאר שבקלילות השוותה את ההתמודדות. יתר המשחקים - מחר

שבת 25 אפריל 2009
מערכת TELESPORT
המשחק הראשון בעיר טאלין - אסטוניה, בין אסטוניה וישראל, על הישארות בבית העליון (16 הראשונות) של גביע הפדרציה, הניב הפסד לנבחרת הישראלית - במשחק בו פגשה ציפי אובזילר את המדורגת 19 בעולם, קאיה קאנפי.

ציפי פשוט לא היוותה יריב לקאנפי, שללא מאמץ מיוחד גברה על הישראלית 1:6 ו-3:6 בדרך ל-0:2 קליל שהעניק יתרון 0:1 לאסטוניה. שחר פאר גברה בקלות על מראט אנני 6:1 ו-6:0. המדורגת 111 בעולם נראתה רע, כמו אובזילר במשחק הראשון, ופאר משיגה את הניצחון שמשווה את ההתמודדות.

בהמשך ההתמודדות, מחר, תפגוש שחר פאר את קאיה קאנפי ואובזילר את אנני, המשחק שיסגור את ההתמודדות יהיה במשחק הזוגות בין פאר וגלושקו לבין קאנפי ואנני.


מראט אנני - שחר פאר 6:1, 6:0

מערכה ראשונה:
שחר פתחה מצוין את המשחקון הראשון כששמרה על ההגשה, כמו גם בשלישי. אנני הצליחה לשמור על ריכוז וגם כן שמרה על משחקון ההגשה הראשון שלה. שחר החלה לתקוף והרבתה לעלות לרשת, דבר שהניב שבירה ויתרון 3:1. הישראלית המשיכה בקצב נהדר ובמומנטום חיובי שהניב שני משחקונים רצופים שהעניק יתרון מבטיח של 5:1 ו-6:1, בסיום המערכה הראשונה.

מערכה שנייה:
שחר המשיכה במומנטום המצוין שהניב שבירה כבר במשחקון הראשון ומיד אח"כ הוסיפה משחקון מצוין וקליל שהעלה אותה ל-2:0 בדרך לניצחון ולשיווין בהתמודדות. המשחקון השלישי הלך שוב בכיוון של פאר שבלי קושי סגרה 3:0.

האסטונית נאבקה ובמשחקון הרביעי הצליחה להגיע למספר נקודות משחקון, אך פאר לא ויתרה ולקחה עוד משחקון קריטי בדרך ל-4:0 ו-5:0. אנני נראתה שבור ולא מרוכזת, כשהפסידה גם את המשחקון האחרון וסגרה מערכה על ה-0. 6:0 בסיום לפאר, 2:0 במערכות ל-1:1 בסיכום הכללי.


קאיה קאנפי - ציפי אובזילר 1:6, 3:6

מערכה ראשונה:

פתיחה מצויינת של אובזילר, איפשרה שמירה על ההגשות ויתרון 1:0. האסטונית הגיבה במומנטום מצוין שאיפשרה לה להשתלט על המערכה. קאנפי השוותה כששמרה על ההגשה, בהמשך שברה את אובזילר בדרך ליתרון מבטיח. שמירה נוספת על ההגשה ושבירה שנייה של אובזילר, העלתה את האסטונית ליתרון 1:5 ו-1:6 כשאובזילר נשארת על האפס. 0:1 לאסטוניה.

מערכה שנייה:
האסטונית פתחה באותו הקצב איתו סיימה את המערכה הראשונה וכנ"ל לגבי אובזילר. קאנפי המשיכה לשלוט ושבר את ההגשה של הישראלית כבר במשחקון הראשון. המשחקון השני הגדיל את היתרון ל-0:2, כשאובזילר מתקשה למצוא מענה לפיזיות של האסטונית, יתרון שגדל גם ל-0:3, עם ניצחון במשחקון תשיעי רצוף, וזה נראה רע עבור הנבחרת הישראלית.

אובזילר, שרשמה במדי נבחרת ישראל הופעה מס' 61 והשוותה את שיא ההופעות של אנה סמאשנובה, ניסתה לתת פייט במשחקון הרביעי, כשמשכה אותו לשובר שיוויון, בסיומו גברה בעקשנות רבה על האסטונית וקטעה את המומנטום הגדול, 1:3 לאסטונית, שהפסידה משחקון שני ברציפות כשאובזילר שומרת על ההגשה. 2:3 לאסטונית.

קאנפי החזירה את המומנטום לצידה כשלקחה את צמד המשחקונים הבאים, בדרך ל-2:5. אובזילר נלמה ושמרה על ההגשה וצימקה ל-3:5. האסטונית לקחה את המשחקון התשיעי בדרך לניצחון חלק בשתי מערכות, 0:2 לקאנפי במשחק ו-0:1 לאסטוניה.תמונות: Gettyimages

תגובות

f

טלספורט בפייסבוק