סנסציה: קלי ניצח את מכבי תא

פלייאוף: סל אדיר של קלי בשנייה האחרונה לאחר הארכה העניק ניצחון סנסציוני 95:96 של עירוני אשקלון על מכבי ת"א. אשקלון מוליכה 0:1 בסידרה. טרנר הצטיין עם 27 נק'

שבת 25 אפריל 2009
שלמה חסיד

זוכרים את גמר הגביע? או לפחות את הסיום, כאשר סל אדיר של בריאן טולברט העניק להפועל חולון את הגביע. אז הנה, לא גמר גביע, אבל בהחלט מעמד מכובד בתחילת הפלייאוף, כאשר טרה קלי מעירוני אשקלון, קלע סל מטורף בשנייה האחרונה כמו של טולברט וניצח 95:96 את מכבי ת"א ו-0:1 לאשקלון בסידרה. 

לא משחק גדול, אבל לקראת הסיום נכנסו לדרמה אמיתית, שלא זכורה שנים בכדורסל הישראלי. מכבי תל אביב שוב נאלצה להכנס לצרות רק בזכות עצמה והטעויות שהחזירו את החבורה הלוחמנית והמלוכדת של רובי בלינקו. סיום מדהים למשחק פלייאוף אמיתי, למרות טעויות לא פשוטות של השופטים, הדרמה הסתיימה בצורה חסרת תקדים גם עבור כדורסל ישראל. 

מכבי ת"א תצטרך לתקן מהר את העיוות בפתיחת הפלייאוף, רק בעוד שבוע במשחק מספר 2 באשקלון, שצפוי להיות רועש מתמיד.

מהלך המשחק:

הצהובים פתחו את הרבע הראשון בצורה מפוזרת מאד, עם ריבוי החטאות מצד שני הצדדים. למרות זאת דיאו פישר העלה את מכבי ת"א ליתרון בסיום הרבע הראשון - 16:19. ברבע השני ברוטון התעורר והעלה את אשקלון ליתרון (23:24), אבל כספי ולימונד שינו את המצב מהצד השני, כך שמכבי הוליכה בחמש בלבד במחצית (36:41).

ברבע השלישי אשקלון נותרה בתמונת המשחק, כאשר בן שימול צלף לשלוש, אבל לקראת סיומו כספי וארויו קלעו מכל מצב והיתרון הפך לדו ספרתי (54:67). 

הרבע הרביעי היה מותח לא פחות.  ברוטון המצויין קלע שלשה מצויינת 6 דקות לסיום המשחק והקטין את ההפרש לחמש בלבד לזכות מכבי ת"א (64:69).  אשקלון החלה לאבד את הראש, מה שאיפשר לדיאו פישר וארויו לרוץ כמו שצריך ולהחזיר את היתרון לדו ספרתי שלוש דקות לסיום המשחק (67:77). 

ברוטון שוב משום מקום החיה את המשחק, כאשר עם שלשה משוגעת הקטין ל-6 בלבד (71:77). רביב לימונד החטיא מהעבר השני ומתפרצת שהסתיימה בצורה נהדרת ע"י טרנר עם סל ועבירה (74:77). ברוטון נשלח אל הקו, קלע אחד והחטיא את השנייה. אשקלון תפסה את הריבאונד וברוטון קלע סל ענק מעל שארפ (77:77).


בלינקו. הדהים את מכבי

בחצי דקה האחרונה, התקפה הנגדית שרק השופט עבירה לזכות מכבי, כאשר ארויו נשלח אל הקו וקלע את שתיהן (77:79). בלינקו לקח פסק זמן. בהתקפה הגורלית ברוטון העניק לגארנט את הכדור, שחדר לסל וסחט עבירה ואף קלע את שתיהן בקור רוח (79:79). ארויו הלך למהלך אחרון לבד, אבל החטיא המשחק נכנס להארכה. 

בהארכה כספי קלע את הנקודות הראשונות, אבל מנגד ישר טרנר הפציץ שלשה אדירה (81:82). טרנר הצליח לסחוט חמישית מגרין ולאזן את התוצאה ל-85:85.  אשקלון איבדה מומנטום מה שאיפשר לאליהו, פישר וארויו להפציץ ולעלות את מכבי ליתרון 4 נק' (87:91).  ברוטון בסל אופייני ומטורף צלף שלשה אדירה דקה מסיום (90:91). 

מכבי יצאה להתקפה גורלית ובהחלטה נחפזת וחסרת אחריות, נשרקה עבירה לא מוצדקת לזכות ברוטון שהורחק ב-5 עבירות, בראון קלע את הנקודות מהקו (90:93). טיירון גארנט נשלח אל הקו וקלע 2 בקור רוח (92:93). דווקא לאחר מכן ארויו לקח את הכדור, עבר בקלות את בן שימול וקלע סל מכריע (92:95) ללא עבירה מצד אשקלון. 

אשקלון שוב הלכה אל הקו, קלעה אחד והחטיאה בכוונה את השנייה. מכבי תפסה את הריבאונד, אבל אשקלון קפצה עליו וסחטה כדור ביניים, שהלך לטובת האורחת. במהלך האחרון, בזריקה מטורפת, שיכפול של בריאן טולברט מגמר הגביע, קלי זרק מאותה פינה וקלע סל מהסרטים, שניצח את מכבי ת"א - 95:96 בסיום ענק לאשקלון. 

הרבו למכבי ת"א:
עמרי כספי 24 נק', קרלוס ארויו 22 נק', ד'אור פישר 16 נק', מרכוס בראון 11 נק'. הרבו לאליצור אשקלון: ראשון טרנר 27 נק', ברוטון 23 נק', גראנט 12 נק', קלי ובן שימול 9 נק'.

תגובות

b

טלספורט בפייסבוק