שוב רועי חגאי אשם?

מכבי תל אביב תעבור כנראה את אליצור אשקלון, אבל די ברור שגם לפיני גרשון יש חלק בקטסטרופה. אחרי הכל, כמה אפשר להאשים את אפי בירנבוים ועוזרו. וגם: הסיפורים שראשי מכבי יפו לא רוצים שתדעו

יום ראשון 26 אפריל 2009
דורון ברגר

 אני לא מאמין שאליצור אשקלון (או שקוראים לה בכלל עירוני אשקלון), יכולה להדיח את מכבי תל אביב כבר ברבע גמר הפלייאוף. עם כל הכבוד לטרה קלי וראשון טרנר, קשה לי להאמין שאבי בן שימול ועמית תמיר מסוגלים לספק את הסנסציה הגדולה ביותר מאז ומעולם בספורט הישראלי. אבל דבר אחד בטוח -  לקראת הפיינל פור, איבדה מכבי תל אביב כמעט לחלוטין את כח ההרתעה שלה.

נכון, גם בפיינל פור זו תהיה מכבי תל אביב, האלופה הכמעט נצחית. אבל הפעם יידע כל שחקן יריב מול מי הוא מתמודד. הוא מתמודד מול קבוצה שגם כשהיא מובילה ב-15 נקודות הפרש, היא עדיין פגיעה, הוא עומד מול קבוצה לחוצה, עם הנהלה היסטרית ועם אוהדים שאננים. והוא ישחק מול קבוצה עם שחקנים זרים בינוניים, שהם חלק מהקבוצה הכי שנייה בחולשתה של מכבי תל אביב ב-40 השנה האחרונות (לא יעזור כלום, זו של 1993 הייתה החלשה מכולן).

לא ברור איך זה קרה, אבל פיני גרשון יוצא עד עכשיו נקי מכל העונה המביכה הזו של מכבי תל אביב. נכון, גרשון לא בנה את הקבוצה תחילת העונה, אבל הוא אחראי על לא מעט החתמות תמוהות. גרשון גם היה צריך לעצור את ההיסטריה הניהולית והוא לא עשה זאת. לא ברור למשל, מדוע שוחרר צ'ארלס גייינס ומדוע נכנעה בכך ההנהלה לכלי תקשורת אחד. אבל יותר לא ברור מי בכלל חשב שגיינס, שחקן ששיחק בליגה על גבול החובבים, יכול להציל למכבי את העונה יחד עם די בראון, שחקן שאריק אלפסי לא היה מקבל לאליצור נתניה.

עם כל הכבוד לרביב לימונד, אני מתקשה למצוא  איזה הישגון קטן שלו בכדורסל הישראלי, חוץ מלהדיח את מכבי בשמינית גמר הגביע. ארון מגי עוד סביר, אבל מישהו מבין מה עשה כאן אלמוט בראון?

בהנהלת מכבי טוענים כי גרשון ימשיך עוד עונה. אני כאמור, מתקשה לראות את מכבי מודחת על ידי אשקלון. אבל אם זה יקרה, גרשון חייב להתפטר. פשוט כי יש גבול גם כמה אפשר להאשים את אפי בירנבוים ורועי חגאי.

הסיפורים של יפו שלא שמעתם

לראשי קבוצת  אליצור ספורט חולון לא היו הרבה תקוות בתחילת העונה. אחרי הכול, כשאתה משובץ בליגה ג' מחוז תל אביב עם הפועל קריית אונו ומכבי קביליו יפו, די ברור שהסיכוי שלך לסיים באחד משני המקומות הראשונים הוא אפסי.

 אחרי הפסד 0:5 במחזור הפתיחה להפועל קרית שלום, הגיע משחק גדול של אלירן ימין, שעם שלישיה, הוביל את חולון לניצחון 0:5  על אליצור יהוד.

במחזור השלישי חוסר היציבות נמשך, בהפסד מביך 0:3 לאליצור יפו ואז הגיע משחק העונה של חולון, במחזור הרביעי מול מכבי קביליו יפו. יצחק דהן בן 44 ודוד אגרבלי בן 45 קיוו לעשות סנסציה, אבל ההתאחדות קבעה: המשחק לא יערך בחולון, אלא ברמת השקמה.  זה נגמר בשישייה ברשת של חולון.

לא מעט משחקים של מכבי קביליו יפו נערכו העונה במגרשים נייטרלים, כנגד רוח הספורט, בטענה שאין מקום לארח את הקהל היפואי. חלק מהקבוצות שהתמודדו מול יפו, ניסו להתנגד, חלק התלוננו בהתאחדות, אבל רוח הספורט כאילו נעלמה בליגה ג' מחוז תל אביב.


הסיפור הזה לא מוציא טוב את ראשי מכבי יפו,  אבל את הסיפור הזה לא תקראו על הקבוצה שהוקמה מחדש לפני כשנה. את הקבוצה הזו הקימו לא מעט אנשים עם רצון טוב. מכבי יפו היא קבוצה שמצטלמת נהדר, היא מרגשת ומזכירה לנו טעם של פעם, אבל יש הרבה סיבות מדוע כלי התקשורת מעדיפים לפרגן לאביבי זוהר במקום לבדוק האם הקבוצה של אנשי התקשורת רון עמיקם ומשה סידי זכתה, אולי,  להטבות בהתאחדות.

דבר אחד בטוח -  עמיקם וסידי הצליחו ליחצ"ן את יפו לציבור החרב באופן מושלם.  ביום שישי, הידיעה על העפלתה של הקבוצה החובבת מליגת חובבים ג' לליגת חובבים ב' הייתה הידיעה השנייה באתר החדשות המוביל בישראל, YNET. ליברמן, ביבי, קלינטון וסוזן בויאל נדחקו הצידה. 

כאן המקום להזכיר  שלמרות כל ההפנינג המרהיב של 8,000 אוהדים בבלומפילד, הצליחו ראשי יפו לגייס מתחילת העונה 340 חברים בלבד, כראוי לקבוצת חובבים. יש דברים שעדיף לא לספר.

תגובות

9

טלספורט בפייסבוק