הכדורסל בעקבות הכדורגל

פיני גרשון חייב לקחת טיים אאוט ולהחזיר את המפתחות. באולימפיאקוס הבינו שלגרשון נגמר הכדורסל. גם שמעון, דייויד וכץ חייבים מהפך. כמו בכדורגל, אסור לתת למכדררים את החולצה הצהובה

יום ראשון 26 אפריל 2009
אשר גולדברג

כמו בקבוצת הכדורגל של מכבי ת"א, שמתפרקת מכבודה וממעמדה והופכת לעוד קבוצה עם עבר מפואר והווה הזוי ובזוי, כך גם קבוצת הכדורסל הצהובה, שנשארה רק עם השם המפואר וממתינה עם הראש למטה, מצפה לעוד מהלומה שתרסק אותה סופית אל הפרקט המיוזע.

התמונות כבר הפכו למוכרות. דייויד פדרמן ושמעון מזרחי, עם פנים של תשעה באב, מחפשים בחלל את הכתובת על הקיר. מוזר ש"הטריאומוירט" (שמעון, דייויד וכץ) אינו משלים עם העובדה שמכבי ת"א האדירה והרועמת, נגמרת להם בתוך הידיים. זה בכלל לא ישנה כלום אם "חבורת הזמר והריקודים" תנצח בהמשך את עירוני אשקלון, ב-100 הפרש. 

מכבי ת"א חייבת לפעול, לפעול בראש מורם ולבצע את מהפך המהפכים בקבוצה של המדינה, זו שהפכה לבדיחה. לקבוצה שהתקשורת הצהובה פוגשת את שחקניה מפזזים והולמים במועדוני בילוי.

הראשון שצריך לשלם את המחיר כבר השבוע הוא פיני גרשון. לפיני כבר אין מה למכור מקצועית וחברתית. בקבוצתו הקודמת ביוון, אולימפיאקוס הבינו שניסים ונפלאות הם דבר מקרי בנקודת זמן אחת. פיני נשלח הביתה, אבל הובהל ע"י ה"טריאומוירט" חזרה הביתה, לשקם את נוקיה ולהחזיר את מכבי ת"א לפיסגה בודדת וזוהרת עם חוזה כספי שאי אפשר להחזירו טכנית למועדון הצהוב.  

פיני גרשון נכשל ובגדול. הוא איבד את היכולת לנהל משחקים בזמן אמת. כאילו מודה שאת העבודה בימי הפאר והתהילה, עשו לו ענקים כמו פארקר, שאראס, באסטון ואלילת המזל. גרשון בוחר שחקנים בחובבנות מעצבנת, כאילו אומר "הכסף הוא לא שלי".

אני לא מבין איך יכולים שמות כמו מיקי ברקוביץ', מוטי ארואסטי, הופמן, שטרקמן וקטש, להשלים עם הביזיון והבושה לראות את ארויו, מגי, פישר, חג'ג', חבורת בראון ומתחזים אחרים, כשעל גופם החולצה הצהובה הכל כך קדושה וסימלית. לפני מספר ימים פגשתי בטיול נוסטלגי בנווה צדק בת"א, חבורת כדורסלנים מסיירת במקום. כשעוברים ושבים נעצרו, שהם לא ידעו לזהות מביניהם את מי ששייך למכבי ת"א, ראשל"צ או גבעת שמואל. הבנתי מדוע מצלמות האבטחה במועדונים השונים בעיר בת 100 השנים, מתקשות לזהות את בלייני הרכש הצהוב.

סביר שמכבי ת"א תתגבר בקושי על עירוני אשקלון של רובי בלינקו, איש הצנחנים לשעבר. זה כבר לא ישנה כלום לאוהדים הדומעים בצהוב. למכבי ת"א יש מנהיג אחד בשם ארויו. למכבי ת"א יש שחקנים כמו כספי ואליהו, מתנגחים בכל החזיתות בלי תגובה הולמת. מכבי ת"א, שהפכה לבדיחה בברצלונה ומדריד, מכבי ת"א שאפילו בחוצות נהריה לועגים לה, מקצרת את גודלה ושוקעת נגוהות. כשמכבי ת"א תגיע לגומלין הראשון באשקלון, ימתין לה השלט "אל תגידו בגת ואל תבשרו בחוצות אשקלון". ספק אם מי מלובשי הגופיות בצהוב, יבין באיזה כאב ובושה מדובר בימים שחורים אלו בצהוב.

תגובות

f

טלספורט בפייסבוק