ישראל נכשלה, אסטוניה ניצחה

פדרציה: לאחר דרמה שערכה מעל 3 שעות, נכנעו צמד הישראליות אובזילר/פאר 1:3 במערכות (6:1, 4:6, 6:8) לצמד האסטוניות מראט אני וקאיה קנפי ובסיכום היום אסטוניה ניצחה 2:3 את ישראל, שנשרה לבית האירופאי/אפריקאי

יום ראשון 26 אפריל 2009
מערכת TELESPORT
חבל, חבל ושוב חבל. נבחרת הפדרציה של ישראל נכשלה במשחק המכריע שבו ציפי אובזילר ושחר פאר נכנעו,   3:1 במערכות (6:1, 4:6, 6:8) מול נבחרת הפדרציה של אסטוניה והצמד מראט אני וקאיה קנפי. 

כתוצאה מההפסד, נבחרת ישראל שבה לבית התחתון האירופאי/אפריקאי ואילו בנות אסטוניה העפילו לבית העליון.

מערכה ראשונה

ישראל פתחה היטב ועלתה ליתרון 0:1. גם ההמשך היה מצוין עבור הישראליות ששברו והובילו 1:4 ובהמשך אחרי עוד שבירה לניצחון 1:6.

מערכה שנייה

שתי הנבחרות פתחו את המערכה השנייה בשיוויון כוחות עד לשיוויון 2:2. אז שברו האסטוניות ועלו ליתרון 2:4. האסטוניות המשיכו ביכולת הטובה ולקחו את המערכה השנייה - 4:6 (1:1). 

מערכה שלישית

בפתיחת המערכה המכרעת האסטוניות שברו את ההגשה של הישראליות ועלו ל-0:1. הישראליות הצליחו לאזן ל-1:1, אבל האסטוניות שברו את ההגשה של שחר פאר ללא אף קושי ועלו ל-1:2. 

בקור רוח עז, צמד הישראליות, הצליחו לשבור את ההגשה האסטוניות ולהישאר בתמונה (2:2). במשחקון החמישי, שחר פאר ואובזילר חזרו מ-0:40 וניצחו בענק (2:3). האסטוניות השוו ל-3:3, אבל הישראליות לא ויתרו ועלו שוב ליתרון במערכה המכרעת (3:4). 

בהחלטה שערורייתית במשחקון השמיני, ניצלו האסטוניות את הספק שבהחלטת הקוון והשוו את התוצאה ל-4:4. לאחר משחקון דרמטי, ציפי אובזילר שמרה על ההגשה וישראל הוליכה 4:5. כיאה לדרמה, האסטוניות השוו ל-5:5. 

במשחקון ארוך ושוב כמובן דרמטי, הצליחו צמד הישראליות לשמור על ההגשה ולהוליך 5:6. כנראה שההכרעה תלך עד הסוף, כפי שאמורה להיות (6:6). דווקא עם היתרון בהגשה, נכשלו צמד הישראליות והותירו את ההכרעה בידיים של האסטוניות (6:7). בסופו של הערב, ישראל נכשלה ואסטוניה ניצחה - 6:8 בסיום.

אובזילר ניצחה עם הגב אל הקיר

 ציפי אובזילר השיגה ניצחון בשלוש מערכות על מראט אני, המחבט מספר 2 של האסטוניות, והשאירה את ישראל בהתמודדות מול אסטוניה בקרב ההישרדות בבית העליון.

אובזילר, שהפסידה אתמול ללא תנאי לקנפי החזקה, הצליחה לנצח 6:4 6:7 3:6 את אני החלשה, שהובסה אתמול ע"י שחר פאר, ולהשוות את ההתמודדות מול האסטוניות ל-2:2.

מערכה ראשונה

ציפי פתחה את המשחק מצויין ואגרסיבי וניצחה בקלות את המשחקון הראשון. כבר במשחקון השני הצליחה ציפי לשבור את יריבתה ולעלות ליתרון 0:2 מהיר. האסטונית הצליחה להשיג שבירה ראשונה במשחקון החמישי וצימקה את הפיגור שלה ל-3:2.

ציפי איבדה ריכוז, נשברה עוד פעמיים ואיפשרה לאסטונית הצעירה לנצח 3 משחקונים ברציפות ולעלות ליתרון של 3:4. אני המשיכה את המומנטום שלה וניצחה את האפס את משחקון ההגשות שלה, כדי לעלות ליתרון מבטיח של 2:4 ולהשלים 4 משחקונים רצופים בהם היא מנצחת. ציפי הצליחה לנצח את המשחקון הרביעי, אך לא הצליחה לשבור במשחקון המכריע והאסטונית ניצחה בסופו של דבר 4:6.

מערכה שנייה

שתי הטניסאיות הצליחו לשמור על ההגשות שלהם בפתיחה ואובזילר עלתה ליתרון 1:2 במערכה. במשחקון החמישי הגיעה השבירה של האסטונית. במצב של שיויון 40 הצליחה האסטונית להתעלות ולשבור את ציפי בדרך ל-2:3 קריטי במערכה. ציפי לא וויתרה והחזירה מיד בשבירה משלה כדי להשוות ל-3:3.

במקום לנצל את המומנטום, ציפי איפשרה לאני שוב לשבור אותה ולהחזיר לעצמה את היתרון במערכה 3:4. קנפי ואובזילר המשיכו לשבור אחת את השנייה וציפי שוב עם שבירה, חזרה ל-4:4 ולא וויתרה. ציפי הצליחה סוף סוף לשמור על ההגשות שלה ועלתה ל-4:5 קריטי ו-5:6 במערכה. קנפי שוב שמרה על ההגשות והמשחק נכנס לשובר שיויון. אחרי שובר שיויון מתוח וצמוד, ציפי הצליחה להתעלות ולנצח 6:8 בשובר שיויון, בדרך ל-1:1 במשחק.

מערכה שלישית.

אובזילר פתחה מצוין את המערכה המכרעת ושברה את האסטונית, אלא שבמשחקון הבא הצליחה אני לשבור חזרה בדרך לשיוויון 1:1.  בהמשך שברה אובזילר שוב עד ליתרון 3:5.  האסטונית לא עמדה בלחץ וביצעה שגיאות רבות במשחקון התשיעי עד שהפסידה בם בו. 3:6 לאובזילר במערכה השלישית.

מוקדם יותר - הפסד לשחר

הפסד כואב הבוקר לשחר פאר ביום השני של ההתמודדות בגביע הפדרציה מול קאיה קנפי (19 בעולם). פאר, שניצחה אתמול בקלות את מראט אני, נכנעה למחבט הבכיר של האסטוניות בשתי מערכות 6:3 ו-6:4 ואיפשרה לאסטוניות לעלות ליתרון 1:2 בהתמודדות כולה.


מערכה ראשונה

פאר לא הצליחה להציג טניס טוב. היא נשברה במשחקן הרביעי ומצאה עצמה בפיגור 1:4. שחר הצליחה להאבק במשחקון הבא וצימקה ל-2:4, אך הפסידה את שני המשחקונים הבאים והפסידה את המערכה הראשונה 3:6.

מערכה שנייה

פאר פתחה היטב את המערכה השניה והובילה 1:2 ואחרי כן ליתרון 2:3. פאר לא הצליחה לעמוד בקצב של האסטונית, שהצליחה לשבור ולעלות ל-3:5. פאר לא וויתרה וצימקה ל-4:5, בדרך לאולי המשחקון האחרון שלה. קנפי לא נבהלה והצליחה לשמור בקלות על ההגשה שלה כדי לנצח 4:6 במערכה ו-0:2 במשחק כולו.


תמונות: Gettyimages

תגובות

3

טלספורט בפייסבוק