הכי חשוב לדפוק את הפועל

אוהדי מכבי תל אביב משוכנעים: הכי חשוב זה לנצח את הפועל בדרבי. דידי הררי, אורי משיח, דן מרגלית ואבי כהן רק רוצים שהאדומים לא יזכו באליפות

יום ראשון 26 אפריל 2009
שלמה חסיד

 המכביסטים הגדולים של פעם לא היו מרשים לעצמם להזדנב ככה מאחורי הפועל, אבל הזמנים השתנו וממכבי המפחידה של פעם לא נשאר כמעט דבר. הערב שוב יתייצבו הצהובים מתל אביב  לדרבי מול הפועל, בתקווה לא לצאת שוב מובסים, כמו כל הדרבים האחרונים. אז מה עושים בשביל בכל זאת לנצח את הדרבי? יצאנו ושאלנו.

העיתונאי דן מרגלית, פובליציסט ומכביסט "אני חושב ששחקני מכבי צריכים להכניס לעצמם בראש שהדבר הכי חשוב כרגע הוא שהפועל לא תהיה אלופה חס וחלילה. בשביל זה ורק בשביל זה, צריך לעלות הערב למלחמת גרילה ולהשיג ניצחון בדרבי. בעצם, עכשיו כשאני חושב על זה – עצם הניצחון בדרבי הוא הדבר החשוב באמת, וקלקול האליפות של הפועל זה הדבר השני שחשוב.

עד כדי כך?

"שניהם חשובים באותה מידה. אז מי אמר שהדרבי הערב לא מעניין? דרבי תמיד מעניין, גם כששתי הקבוצות גמרו את העונה, קל וחומר היום. האמת? אני כבר לא יכול לחכות למשחק".

אורי משיח, ממנהיגי האוהדים: "לא מבין למה צריך להרבות במלים. כל מכביסט מתחיל יודע שהדרבי הוא מעל הכול, ואם שחקני מכבי צריכים מוטיביה מיוחדת בשביל לנצח דרבי, ברור שאין להם מה לחפש בקבוצה שלנו. אין דבר יותר חשוב למכבי מאשר לדפוק את הפועל, וגם כשיש דרבי בילדים אני רוצה לנצח".

וככה אולי תהרסו להפועל אליפות

"מעבר לניצחון בדרבי, כמובן שהדבר הכי חשוב כרגע זה שהפועל לא תהיה אלופה. אם ננצח הערב, נשאיר טעם טוב בכל זאת בסיום העונה הזאת, שהייתה אחת הגרועות שהמועדון זוכר. לי אישית יש הרגשה שאנחנו מנצחים הערב, ונתחיל את חגיגות העצמאות מוקדם השנה".

אבי כהן, מגדולי שחקני המועדון: "אני לא זוכר תקופה שבה יחסי הכוחות בין מכבי להפועל היו כאלה, כאשר שחקני מכבי מקבלים פיק ברכיים לפני דרבי, כפי שאמר יגאל אנטבי. אני חושב שדווקא העובדה שאין על מכבי לחץ תשחק לטובתנו ואנחנו ננצח את הדרבי הזה, כי באמת הלחץ הוא על הפועל".

המלצה לאבי נמני?

"אבי נמני לא צריך להרביץ ציונות בשחקנים לפני המשחק. מספיק שהם יודעים שניצחון בדרבי ישפר את הסיכוי שלהם להוציא חוזה טוב בעונה הבאה, בשביל לרשום ניצחון מזהיר שעל הדרך גם יקלקל להפועל את האליפות".

דידי הררי, אוהד מכבי מסכם: "לשחקני מכבי יש חוב גדול כלפי האוהדים, אבל יש להם גם הזדמנות נדירה לפצות אותם על השנה האחרונה. כל מי שמנצח את יחסי הכוחות מבחינת כדורגל גרידא מבין שבמכבי יש לא פחות כישרון מאשר בהפועל. אם שחקני מכבי ייתנו את הכול וירשמו ניצחון הם ימחקו את כל אירועי השנה האחרונה, זה מין יום כיפור של מכבי, הזדמנות נדירה לחזור בתשובה. אני מכיר את השחקנים שלנו, הם צדיקים, והם לא יפספסו הזדמנות לכפר על החטאים"
.            

תגובות

b

טלספורט בפייסבוק