0

דרושה ועדה

על מנת לקיים בחירה שתהיה מקובלת על כולם, על אבי לוזון להקים ועדה שהיא זו שתמליץ על מאמנה הבא өל נבחרת ישראל. קובי סגל בטיפ ללוזון ובסיפור על ההתאחדות המצרית

יום שישי 11 ספטמבר 2009
קובי סגל
הגיע הזמן שבחירת מאמן לנבחרת ישראל תעשה בדרך נכונה, ישרה, ללא כל אינטריגות. נכון שעד היום אימנו בכירי מאמני ישראל ולא היתה בחירה מוצלחת מדרור קשטן, שלצערי נכשל, וכן  מאמנים זרים בעלי רקורד מרשים, אך עמדת המאמן בנבחרת היא משרה מאד מבוקשת, ומאוד מקומבנת.

ובכדי שלא ירימו גבה ולא יחשדו במינויים פוליטיים, חייבת לקום ועדה פתוחה בראשות שופט שקול. בוועדה חייבים להיות לפחות חמישה מגדולי השחקנים והמאמנים שלנו, דוגמאת מוטל'ה שפיגלר, גיורא שۤיגל, אלי אוחנה, עמונאל שפר, שלמה  שרף, אבי כהן, צביקה רוזן, ולבחור את המועמד המתאים.

נכון, עדיין אין הבטחה להצלחה, אבל לפחות יהיה קונצנזוס לגבי האיש שיוביל את ישראל לקמפיין הבא.

רשימת המאמנים הישראלית מביאה אתȠטובי מאמנינו. יצחק  שום, גרנט, אלישע לוי, רוני לוי, מוטי איוניר, משה סיני, ראובן עטר ומועמד נוסף, אייל ברקוביץ'.

לגבי המאמנים הזרים קשה יהיה להביא תותח אירופאי שמשתכר מיליוני דולרים. המבחן האמיתי יהיה מי הראוי מכולם לשאת את דגל הנבחۨת של כולם. כל האנשים שציינתי הם אנשי כדורגל ותיקים עם ניסיון רב ואין לי ספק שיבחרו בתום לב ויושר את האיש המתאים האחראי לגורל הכדורגל הישראלי. 
 
מי אמר שאין פוליטיקה בכדורגל?
 
בשבוע שעבר חתם שוער נבߗרת חוף השנהב, אריסטד זוגובו, בקבוצת מכבי נתניה. לפי נהלי פיפ"א, אם השחקן חופשי ולא תחת חוזה הוא רשאי לקבל את השחרור מיידית.

השוער, ששיחק בשנתיים האחרונות בקבוצת אל שאוטה קהיר במצרים, קיווה לקבל מיידית את שיחרורו לפי כל נוהל תקין. מכבי נת۠יה פעלה בתום לב ויושר וביקשה מההתאחדות הישראלית לפנות להתאחדות המצרית על מנת לקבל את השיחרור הבין לאומי של זוגובו. ואכן נעשתה פנייה למצרים לפני 12 יום כחוק.

למעשה, ההתאחדות המצרית היתה אמורה לשלוח מיידית את השיחרור הבינלאומי. מצריים נחשבת כיום למדינה ידידותית עם ישראל. פיפ"א שטוענת שאין עירוב של פוליטיקה בכדורגל,  ומשתדלת למנוע כל קשר בין כדורגל למלחמות, נותרה חסרת אונים כשהתברר לה כי מצריים לא מגיבה ולא שולחת את השחרור עד עצם הרגע הזה.

נשיא קבוצת אל שאוטה קהיר, מר ראד חמודי, הודיע חד משמעית כי אישר את שחרורו של השוער זגובו לישראל, אך פקידי ההתאחדות מתעלמים מפניות הישראלים וכל תחנוניהם של מר גיל לב וקובי בלדב לשלטונות מצאו אוזן אטומה.

אין במצריים בר סמכא שיעז לשלוח לראשונה, שחרור להתאחדות הישראלית. אם המӦרים לא יתעשתו וישלחו את השיחרור בהקדם, תצטרך פיפ"א לעשות זאת במקומם ולהעניש את ההתאחדות המצרית על סירובה.

אז מי אמר שיש שלום אמיתי עם מצריים ?

תגובות

טלספורט בפייסבוק