הפחתת נק' ומשחק ללא קהל

עונש כבד ספגה בית"ר ירושלים בוועדת המשמעת של ההתאחדות, בעקבות הקריאות הגזעניות של אוהדיה: הפחתת נקודה (49 נק' כעת) פלוס 3 נק' על תנאי ומשחק ללא קהל מול מכבי ת"א. קורנפיין: "זו החלטה קשה עבורנו"

יום חמישי 30 אפריל 2009
אשר גולדברג
 עד לאן העונה הקשה של בית"ר ירושלים נמשכת? היום (חמישי), הוחלט בבית הדין המשמעתי של ההתאחדות לכדורגל נערך הדיון נגד התנהגות אוהדי בית"ר ירושלים, שהתבטאו בצורה גזענית במשחק הניצחון מול מכבי פ"ת לפני כשבועיים.

 העונש הקשה שספגה האלופה לשעבר, הפחתת נקודה ממאזנה (49 נק' כעת) פלוס 3 נק' על תנאי ומשחק  ללא קהל בטדי מול מכבי ת"א. 

בעקבות כך נפגעה הקבוצה אנושות בקרב על האליפות, שבו כעת התרחקה ממכבי חיפה ב-7 נקודות. איציק קורנפיין אמר לאחר ההחלטה: "החמירו איתנו. אין זו הפעם הראשונה שמורידים לנו נקודות השנה. אנחנו נבדוק מה לעשות. זו החלטה קשה בשבילנו". 

מאמן הקבוצה, ראובן עטר, לא יכל להסתיר את אכזבתו מההחלטה הקשה: "למרות ההחלטה הקשה, אנחנו לא נוותר על האליפות. אני מקווה כי העירעור יענה בחיוב". 

בלם בית"ר ירושלים, אריק בנאדו, התייחס לעונש הכבד ואמר: ""בית"ר ירושלים לא תרים ידיים, נאבק על האליפות עד השנייה האחרונה. לא יפגעו בנו ולא במוראל. אני מאמין כי ההחלטה תשתנה. אני חושב שהאליפות צריכה להיות מוכרעת על המגרש".  

יש לציין כי העונש האחרון שבו בית"ר ירושלים נענשה, היה לקראת סיום העונה שעברה, כאשר הקהל של בית"ר ירושלים פרץ לכר הדשא במשחק האליפות נגד מכבי הרצליה. בעקבות כך ספגה הקבוצה עונש של הפחתת 2 נק' באותה עונה ופתיחת העונה הנוכחית עם מינוס 2 נקודות בטבלה.  

בשורה קצת יותר משמחת עבור בית"ר ירושלים, נערכה באימון היום (חמישי), כאשר תומר בן יוסף, בלם הקבוצה, שהיה פצוע כמעט מפתיחתה, שב לפעילות מלאה ונראה בכושר גופני טוב מאוד.

גם הפועל חיפה עמדה היום (חמישי) לדין, בעקבות שיתופו של השוער גליל בן שאנן, שלמעשה היה מושעה. ראשי הפועל חיפה קיוו לקיים משחק חוזר, אבל יו"ר בני לוד, אבו סובחי סירב למעשה לבקשה והכרישים צפויים לקבל הפסד טכני.


שלומי דורה. עונש לא פשוט

עוד נקבע כי גליל בן שאנן הורחק לשני משחקים בפועל ואילו הקבוצה תצטרך לשלם גובה קנס בסך חמשת אלפים שקלים וקנס של עשרת אלפים על תנאי.

פורסם לראשונה בשעה 19:12

תגובות

1

טלספורט בפייסבוק