חלום לזכות בעוד גביע

פיינל פור ברלין: כך תיאר שרונאס יאסיקבצ'יוס, כוכב פנאתייניקוס במסע"ת לקראת משחקי חצי הגמר מול אולימפיאקוס. יאנקיס: "אני מתרגש מחדש". מסינה: "אנחנו מוכנים"

יום חמישי 30 אפריל 2009
אייל כהן

התרגשות גבוהה הורגשה היום (חמישי) בברלין, כאשר התקיימה מסיבת העיתונאים הרישמית לקראת משחקי הפיינל פור של היורוליג, שיערכו מחר (שישי). 

המשחק הראשון שיערך בערב חצאי הגמר, כאשר ברצלונה תפגוש את אלופת אירופה, צסק"א מוסקבה. צ'אבי פאסקל, מאמנה של הקאטלונים אמר במסע"ת: "זהו כבוד עבורי להתייצב כאן בברלין לצד מאמנים מהשורה הראשונה באירופה. המשחק מול צסק"א משחק מורכב מאוד, מסינה הוא אחד המאמנים הגדולים שישנם, אני מכבד אותו רבות. 

למרות זאת אני חושב על הקבוצה שלי כעת. הרבה התייחסו לכך שאנחנו סימן שאלה גדול במעמד חצי הגמר, למרות זאת אנחנו נעשה את המקסימום ואנחנו בטוחים בעצמנו". 

כוכב ברצלונה, חואן קרלוס נאברו, התייחס לסיכויים של קבוצתו: "הרבה זמן שלא נגענו באליפות היורוליג. הייתי בליגה הטובה בעולם וחזרתי, זו אחת הסיבה שחזרתי הנה. אנחנו רוצים להצליח והכל מתחיל במשחק הראשון מול צסק"א. נכון שחזרתי מהNBA, אבל כאן אני מרגיש הכי טוב ואני אוכיח זאת". 

ואילו מהצד השני מתייצבת אלופת אירופה, צסק"א מוסקבה והמאמן הטוב באירופה, אטורה מסינה: "יש כאן 4 קבוצות נהדרות ולא רק צסק"א אחת. זהו משחק לא פשוט ולא קל, יש כאן שחקנים מהטובים ביבשת, אנחנו צריכים להיות מוכנים". 

פורוורד צסק"א מוסקבה והכוכב ראמונאס שישקאוסקאס אמר: "אני לא חושב יותר מדי קדימה, יש לנו קודם חצי גמר ולאחר מכן גמר. נדבר לאחר החצי הגמר". 

חצי הגמר השני מסקרן לא פחות, כאשר שתי הקבוצות הטובות ביותר בכדורסל היווני נפגשות ראש בראש, פנאתייניקוס של יאסיקבציוס מול אולימפיאקוס של יותם הלפרין וניקולה וויצ'יץ'. 

מאמן אולימפיאקוס, פאנגיטוס יאנקיס אמר בחיוך במסיבת העיתונאים: "לדעתי הטורניר הופך טוב יותר משנה לשנ, כי יש יותר ויותר שחקנים טובים באירופה. בשבילי זה נהדר להיות ברמה כזו גבוהה של משחק ומעמד. אני זכיתי לשחק בתריסר מעמדי פיינל פור, בשבילי זו התרגשות כל פעם מחדש. לכל קבוצה יש סיכוי גבוה לנצח". 

כוכב אולימפיאקוס פיראוס, רכז הקבוצה, תיאו פאפאלוקאס שידר ביטחון: "זה תמיד טוב להיות כאן. אני מקווה שנצליח לאחר כ-10 שנים לזכות בפיינל פור. אני אגיד מה שאמרתי כבר מספר פעמים, ראשון זה ראשון שני לא זוכרים אותך. אנחנו רוצים לחזור עם הגביע, וזה הדבר הכי חשוב לי כרגע". 


שרונאס יאסיקבצ'יוס מול פאפאלוקאס בתקופה אחרת (gettyimages)

מהצד השני עומד אחד משועלי המאמנים באירופה ואחד הותיקים והמעוטרים ביותר, זליקו אובראדוביץ': "אני עשר שנים ביוון, תמיד שאני מול אולימפיאקוס, אני משכנע את הקהל שהם חייבים לעזור לנו. זהו משחק מיוחד, כל יווני מודע לכך. לא משנה באיזה מעמד או באיזה טורניר, משחק מול אולימפיאקוס, זהו לא עוד משחק". 

כוכב פנאתינייקוס ומכבי ת"א בעבר, שרונאס יאסיקבציוס אמר: "זה יהיה חלום עבורי לזכות בעוד תואר אירופאי. אנחנו צריכים ללכת שלב אחר שלב קודם בחצי הגמר. צריכים להתרכז קודם כל במשחק הראשון מול אולימפיאקוס. הרבה רוצים שקודם ננצח את היריבה היוונית ולא משנה הגביע, אני חושב אחרת". 

תמונות: גטי אימג'.

תגובות

2

טלספורט בפייסבוק