המבורג השיגה ניצחון בברמן

חצי גמר גביע אופ"א: שער חוץ יקר של טרוקובסקי (27), העניק ניצחון קטן להמבורג 0:1 בורדר ברמן, במסגרת המשחק הראשון

יום חמישי 30 אפריל 2009
מערכת TELESPORT

המבורג עשתה צעד גדול לקראת שלב הגמר, לאחר שניצחה 0:1 בחוץ את ורדר ברמן, והשיגה שער חוץ יקר במסגרת המשחק הראשון בחצי גמר גביע אופ"א.

לא משחק כדורגל גדול, והאמת גם לא משחק בונדוסליגה טיפוסי, אלא בעיקר משחק על תוצאה. זה מה שהצליחו ה'דינוזאורים' מהמבורג להשיג. האם זה יספיק? לא ביכולת הנוכחית, המבורג לא שיחקה כדורגל גדול, הסתגרה במרבית המשחק אבל השיגה את מבוקשה ותנסה להשיג תואר אירופאי מאז 1983.

ורדר ברמן מאידך, בדרך לאיבוד מקומה בגמר. יכולת חלשה של חניכיו של תומאס שאף, כאשר דווקא במגרש הביתי, שוב ברמן לא הצליחה לנצל זאת. יכולת בינונית של כוכב הקבוצה, דייגו, שנעלם בפרקי זמן ארוכים. למרות זאת ברמן עדיין תנסה לתקן במשחק הגומלין הקשה בהמבורג.

מחצית ראשונה: טרוקובסקי עולה גבוה

פתיחה מחשמלת של המשחק, כאשר כבר בשתי דקות שתי הזדמנויות מצויינות מכל צד, כאשר השוערים תפסו את מרכז הבמה והצילו מצויין את קבוצותיהם. 

בדקה ה-22, בעיטה אדירה של גוררו מהמבורג, שכבר נראתה בדרך פנימה, נעצרה בצורה יוצאת דופן על ידי וייסה. 


מפגש ראשים בברמן (gettyimages)

הלחץ של המבורג נמשך והאמת גם השתלם. בדקה ה-27, הגבהה יוצאת מהכלל של דמל מאגף ימין, נחתה ישירות לראשו של טרוקובסקי, שבניגוד לגובהו דווקא נגח מדוייק לשער - 0:1 מוצדק להמבורג ושער חוץ יקר. 

מחצית שנייה: המבורג עשתה את העבודה

בפתיחת המחצית השנייה, ורדר ברמן פתחה טוב ויצרה מצב מצויין בדקה ה-50, כאשר הוגו אלמיידה נגח ממרכז הרחבה, ישירות לידיים של רוסט. 

בדקה ה-64 יכלה המבורג לגמור את הסיפור, כאשר אוליץ' היה מול השוער, ניסה להקפיץ מעליו אבל ההתחכמות עלה לו בהחמצה פזיזה. דקה בדיוק לאחר מכן, קרן מצויין של דייגו ופיטרויפה החמיץ את המסגרת. 


דייגו מרים ידיים מול המבורג (gettyimages)

ברמן המשיכה להיראות רע ולהניע בצורה שלומיאלית את הכדור, כך שלהמבורג הרגישה ביטחון רב לקראת סיום המשחק. חמש דקות לסיום, נאלדו הברזילאי ניסה את מזלו מ-40 מטר, שאילץ את רוסט להדוף בקושי לקרן. 

ממש בתוך תוספת הזמן, יכל פיזארו לקנות את עולמו, לאחר שחדר לרחבה, השיל מעליו את המגינים, אבל רק רוסט מנע שער שיוויון מוצדק.

ורדר ברמן: וייסה, בויינש, נאלדו, פריטץ' (פרודל, 85), דייגו, אוזיל, צ'יולוס, פרינגס, הוגו אלמיידה (רוזנברג, 61), פיזארו ומרטזאקר. 

המבורג: רוסט, אלכס סילבה (בואטנג, 75), מייטהיסן, גוררו, אוליץ' (טרויון, 90), ג'ורלים, טרוקובסקי, גרבגארד, דמל, פיטרויפה ואוגו (בנג'מין, 79). 

תמונות: גטי אימג'.

תגובות

1

טלספורט בפייסבוק