להתחיל את החגיגות?

לא סתם "עוד" סופר קלאסיקו יתקיים הערב (שבת) במדריד. עם כל הסופרלטיבים סביב העונה הנדירה של ברסה, העונה של ריאל, הרחוקה רק 4 נק' מכוכבי העל הקטלונים, לא פחות גדולה. אלופת ספרד? התשובה בפנים

שבת 02 מאי 2009
ליאור מיוחס
בשביעי במאי 2008 ביקרה ברצלונה אצל ריאל מדריד בברנבאו וקיבלה את הבלנקוס במחיאות כפיים ובלחיצות ידיים, כנהוג במתן כבוד לאלופה הנכנסת בספרד. הערב (שבת) הבלנקוס יכולים לכבד את הקטלונים במחווה המלכותית ולפרגן לאלופת ספרד הנכנסת.

הקונצנזוס הגלקטי הסובב את העונה הנוכחית של ברצלונה, מעמיד בצל את העונה המצויינת של ריאל מדריד. עם כל ההערצה וההשתחוות סביב הכדורגל הגאוני שמציגה החבורה של פפ גורדיולה, מבט קצר על הטבלה מוכיח שעל הבלנקוס עוברת עונה לא פחות גדולה, עונה שיכולה, עם כל השיאים של ברסה, להסיט את הזרקורים מהקטלונים - לאיזור מדריד.


    שחקני ברצלונה נותנים כבוד לאלופה הנכנסת, לפני שנה בדיוק. (Gettyimages)

כשעיתונאי נועז העז לשאול את ליונל מסי: "אם היית יכול לבחור בניצחון אחד, היית בוחר בניצחון על צ'לסי (חצי גמר אלופות), או בניצחון על ריאל מדריד?", הארגנטינאי המדופלם בחר אחרי היסוס קצר בניצחון על צ'לסי. "אם לא ננצח את ריאל ואפילו אם חלילה נפסיד - נישאר בפיסגה".

למרות שהתשובה נאמרה בביטחון ובחדות, לא ברור אם מסי כל כך בטוח שאם תפסיד ברסה בברנבאו - היא עדיין תזכה באליפות. כולם יודעים שכדורגל הוא משחק של מומנטום ועם ארבעה משחקים לסיום העונה, אפשר להניח ששתי הקבוצות עשויות לאבד נקודות לפחות פעם אחת. ישנן מספר עובדות המאפשרות לנו לנסות לחזות את שעתיד לקרות בארבעת המחזורים הנותרים.


              מסי צופה בחגיגות של הבלנקוס, לא השנה (Gettyimages)

מבט אל לוח המשחקים מגלה שלריאל נשארו משחקים, קשים יותר. כבר בשבוע הבא היא תצא למסטאייה, שם ברצלונה חילצה תיקו בשיניים, אח"כ ייצאו הבלנקוס לקרב אצל הצוללת הצהובה, בעוד ברסה תטייל מול ויאריאל בבית.

ריאל מדריד:
ולנסיה (חוץ)
ויאריאל (חוץ)
מאיורקה (בית)
אוסאסונה (חוץ)

ברצלונה:
ויאריאל (בית)
מאיורקה (חוץ)
אוסאסונה (בית)
לה קורוניה (חוץ)

אמנם גם ברמות הגבוהות הלחץ הוא גורם מכריע, ולמרות שבנוסף, ברסה עדיין משחקת בליגת האלופות (וגם בגביע הספרדי), קשה לראות אותה מאבדת נקודות עד תום העונה - ולבטח לא יותר מכמות הנקודות שיאבדו הבלנקוס מול יריבות קשות יותר ועוד במשחקי חוץ.

לדעתי, ברצלונה לא תנצח את ריאל, ותזכה באליפות. השאלה היחידה היא, האם זה יהיה התואר היחיד שתשיג ברסה ב-"עונת הפלייסטיישן של פפ".


תמונות: Gettyimages

תגובות

f

טלספורט בפייסבוק