אלישע ראוי לתואר

מכבי חיפה עברה בשלום את משבר מרץ ואם היא לא תעשה לעצמה חרקירי היא תסיים את העונה עם לפחות תואר אחד. האשראי, צריך להודות, שייך בעיקר למאמן שלה על עבודה מצוינת על הקווים. קובי סגל מפרגן למאמן המובילה

שבת 02 מאי 2009
קובי סגל

 מכבי חיפה עברה בשלום את משבר מרץ ועושה רושם שהיא מתקדמת בצעדי ענק לקראת זכייה בתואר האליפות ו/או גביע המדינה .

אי אפשר שלא לפרגן לאלישע לוי שמוביל אותה בתחילת מאי לשני התארים החשובים, ולמעשה אם לא תעשה חרקירי לעצמה, היא תזכה לפחות בתואר אחד. אלישע  קיבל קבוצה בינונית אחרי עונה חלשה, וברכש דל תקציב בנה סגל צעיר ותוסס  שמוליך את הטבלה.

האמת היא שאין הבדל ברמה של ארבע הקבוצות הראשונות, אולי אפילו הפועל ת"א ובית"ר ירושלים עם סגל שחקנים עדיף. אבל אלישע הוביל את הליגה ברוב שלבי העונה ואחרי חודש המשבר שעבר, שינה  את שיטת המשחק. בחודש האחרון והתוצאות לא איחרו לבוא

חיפה של היום  משחקת עם שני חלוצים טבעיים ,כיום אלה  פאנטיני וארבייטמן, ולא עם שחקני כנף כפי שפתחה את העונה.  משיטת 4.5.1  עברה חיפה לשחק בשיטת המעוין [ או היהלום] כשאלישע הבין ששחקן המפתח שלו, יניב קטן' נישמר ובורח ממרכז הרחבה.

קטן מוסר מעולה. הוא נייד על כל חלקי המגרש. הוא מזין את החלוצים בכדורים נפלאים. וכשיש שניים כאלה אז הסיכוי להבקיע  גדול יותר. קטן משחק לטעמי רחוק מהשער, ואם היה גם מבקיע מוכשר, היה מוצא את מקומו באירופה.

אלישע מוצא את החלוץ החם מידי שבוע. כרגע זהו פאנטיני, והוא מחזיר בשערים כשלצידו משולבים ארבייטמן או רנספורד. תוך כדי משחק הוא מחליף גם שיטה לפי הצורך.   כשנכנס  ליאור רפאלוב, שלושת הקשרים  הנוספים במעוין (קולמה היותר הגנתי , בוקולי מימין וכיאל משמאל) נותנים גם שקט למגנים, מסיללה ומשומר, לתקוף וגם להוסיף מחץ בחלק הקדמי.

אז למה חיפה עוד עלולה לאבד את התואר? חיפה תוססת. מגיעה להרבה מצבים אבל פגיעה בהגנה. החלק החלש בקבוצה.  מלבד קינן ודוידוביץ   שחקניה לוקים במשחק ההגנה  ובעמידת מוצא נכונה. חיפה לא מבריקה וכראיה היא שולחת רק שלושה  שחקנים לנבחרת (קינן,  דוידוביץ וכיאל),  כשרק קינן הינו שחקן הרכב. 

לעומת זאת, היא מצוידת בשחקנים מוכשרים שיכולים לעשות את ההבדל בספסל  (אפק חרזי גולסה ורפאלוב) שמספק שערים.

להערכתי, משחק העונה בחיפה נגד הפועל תל אביב יקבע את גורל האליפות. הקבוצה המנצחת תהיה הראויה לתואר.  אין לי ספק שהאדומים מתל אביב יתנו פייט ראוי אבל אם חיפה תגיע ביתרון 2 הנקודות  יתאפשר לה לסיים בתיקו.

לא אוכל להיות אובייקטיבי  אבל כרגע הירוקים בעליה.

 

תגובות

2

טלספורט בפייסבוק