המשחק הכי גדול שראיתי

אנשי הכדורגל בישראל מתענגים על ניצחון ברצלונה. גיא לוזון: "זה היה עונג צרוף". גיל לנדאו: "מדהים שגווארדיולה לא הוריד הילוך". ניר לוין שגם הכותרת שייכת לו: "לא יכולתי לקום מהכורסא"

יום ראשון 03 מאי 2009
שלמה חסיד
 הסופר קלאסיקו בין ברצלונה לריאל מדריד, הפך לשיחת היום בכדורגל העולמי ומטבע הדברים, הסיט את הזרקור גם ממשחקי ליגת העל שלנו והעמיד אותם בפינה.

מה אומרים אנשים הכדורגל בארץ על הסופר קלאסיקו? בעיקר מתלהבים.


גיא לוזון שניצח בחוץ את מ.ס אשדוד ורץ לראות את המשחק,  מסכם:  "זה היה עונג צרוף, כדורגל מושלם. בברצלונה הפשטות היא השלמות. מסי מתקרב למראדונה וסוגר פערים. ברצלונה אחת הקבוצות הגדולות שאי פעם נראו פה והיא כבר נכנסה לפנתיאון בזכות המשחק הזה".

הפרשן והמאמן, ניר לוין, מתמוגג: "זה היה משחק הכדורגל הכי טוב שראיתי וראיתי כבר משחקים גדולים. לא יכולתי לקום מהכורסא כי כל רגע יכל לקרות משהו. זה משחק שאפשר יהיה לספר עליו לנכדים. שום דבר לא מתקרב אליו".

גיא עזורי שאימן בתחילת העונה את מכבי פתח תקווה, התענג: "עכשיו הייתי שבועיים בברנביאו בהשתלמות אצל ריאל מדריד, אני אוהב את הקבוצה וכואב לי. אבל התענגתי על הצגת ברסה, שבעיני ראויה לשאפו גדול על הכדורגל שלה".

מה אהבת במשחק?

" אהבתי במיוחד את צ'אבי, המנוע של הקבוצה שהוא לדעתי אחראי יותר מכולם להצגה הזו. בסך הכול ראינו את הקבוצה הגדולה בתבל".

המאמן גילי לנדאו ניסה ללמוד משהו: "האמת שאיש לא ציפה שכך יתפתח המשחק, אני הימרתי על ריאל מדריד אבל בארסה בתצוגה מושלמת בעצם לקחה את האליפות. ריאל לא תוכל לצאת מזה. ריאל כבר יכולה להתכונן לעונה הבאה. ברור שבשנה הבאה זו תהיה כבר אופרה אחרת, עם קבוצה אחרת של ריאל". 

יש לבארסה עוד משחק גדול ביום רביעי מול צ'לסי

"ולכן מדהים שגווארדיולה לא הוריד הילוך גם ב-2:4 ולא חשב על המשחק מול צ'לסי. לפי דעתי יהיה לגווארדיולה משחק קשה מאוד מול צ'לסי, מה שבטוח אחרי רמה כזו, לכל אחד מאיתנו יהיה קשה לראות את החיקוי הדהוי שנקרא כדורגל ישראל".

מאמן הפועל תל אביב, אלי גוטמן, מסכם: "מי שמנסה לשחק מול ברצלונה של היום כשווה מול שווה מקבל בראש, אבל אתה לא יכול לצפות מריאל מדריד להתגונן בברנביאו מול ברצלונה. אין מה לעשות, ברצלונה היום היא הקבוצה הטובה יותר".

צילומים: GETTYIMAGES

תגובות

f

טלספורט בפייסבוק