סיימו את דרכם במפעל

למכבי חיפה אין מה לחפש העונה ברמה הגבוהה של ליגת האלופות. היא צריכה להתרכז בליגה וכנראה תזכה בעוד אליפות. קובי סגל חושב שכבר אחרי משחק אחד, הירוקים יכולים להרים ידיים

יום רביעי 16 ספטמבר 2009
קובי סגל

 הרבה ציפיות היו לנו אמש ועוד יותר אשליות. אולי נצליۗ לחלץ נקודה או שלוש  שנוכל לעבור חורף חם מעניין ומותח. בסיכומו של ערב, מכבי  חיפה לא אכזבה. היא לא שיחקה רע,  היא הגיעה למצבים   והחזיקה מעמד שישים דקות.

אבל מול קבוצה מהדרג הראשון  באירופה משלמים במזומן על כל טעות. לөם השוואה קטנה,  רק חלוצה של באיירן  מינכן,  שנכנס כמחליף,   מריו גומז,   נרכש הקיץ בשלושים מיליון יורו, פי שלשה מתקציבה של מכבי חיפה.  שלא לדבר גם על רובן טימישוק אוליץ. הפערים העצומים הוכיחו פעם נוספת את הפער בין הכדורגל הישראלי לאירופה.

עצם הישג העפלה לליגת האלופות הינו הישג עצום שאמור לספק את פטרונה של מכבי חיפה יעקב שחר. יכול להיות שהפסד צורב זה ייתן לחיפה את הכוח לזכות באליפות שנה נוספת ברגע שחיפה לא תתמקד במפעל האירופי,  היא תשקיע את כולה בליגה הישۨאלית
ותוכל לשחזר את הישגיה.
 
שמעתי את כל הפרשנויות למיניהן על הרכב זה או אחר, עם דרישה ליותר שחקנים התקפיים,  ולדעתי אלישע פתח בהרכב הנכון ביותר למשחק זה,  וברגע שאיבד את האיזון ועשה חילופים התקפיים,  נותר חשוף וחיפהĠהתפרקה.

לכל המבינים למיניהם,   נכון שהחלוצים המוכשרים הם המבקיעים, אבל לעולם ההגנה מנצחת את המשחק הפשוט הזה.  אליפות לוקחת בדרך כלל הקבוצה שסופגת הכי פחות.
למדנו פעם נוספת  שכל הקבוצה אמורה לעשות הגנה וראינו יפה מאד כיצד רובן וריברי לוחצים רצים ועושים גליצ'ים על מנת לחטוף כדורים וליצור לחץ על חיפה.  שחקנים שעולים מיליונים ומרוויחים סכומי עתק נלחמים על כל כדור, ולצד משחק ההתקפה לא מוותרים לעצמם על ההגנה.

ולכן כל הפרשנויות למיניהן הן הבל הבלים.  אלישע החליӣ את השחקנים החלשים ביותר שהיו אתמול,  גאדיר כיאל ומשומר  אבל ברגע שנכנסו שחקני ההתקפה ארבייטמן ורפאלוב,  הוא איבד את אמצע המגרש ושילם בספיגת שני שערים.

כך שלמרות שהשניים הביאו שינוי חיובי בחלק ההתקפי,  עם מהלכי כדורגל יפים,&nbsͰ; נחשפנו   ושילמנו בריבית. אולי מעניין לא יהיה לנו באירופה אבל תחיי הליגה הישראלית

תגובות

5

טלספורט בפייסבוק