שתי הקבוצות ראויות לתואר

צסק"א מוסקבה ופנאתינייקוס ייאבקו הערב על התואר הנחשק ביותר בכדורסל האירופאי. אטורה מסינה, מאמנה של צסק"א חושש מהקולגה שלו: "לא שמח לראות מולי את אובראדוביץ'"

יום ראשון 03 מאי 2009
מערכת TELESPORT
 צסק"א מוסקבה ופנאתינייקוס ייפגשו הערב (21:00) בברלין למשחק הגמר של היורוליג, שיהווה שיחזור של הגמר מלפני שנתיים, אז פנאתינייקוס ניצחה במשחק, אותו היא גם אירחה.

צסק"א, אלופת אירופה המכהנת תנסה לנקום על אותו הפסד ולשמור על תוארה, אך יחד עם זאת אטורה מסינה, המאמן האיטלקי האגדי של הרוסים, יודע שזה יהיה מאוד קשה מול פנאתינייקוס של אובראדוביץ': "אני לא שמח לראות את ז'ליקו אוברדוביץ' על המשטח בזמן שאני שם. מחוץ למגרש זה משהו אחר, כולם יודעים עד כמה אני מעריך אותו".

מסינה הוסיף: "הצופים אהבו את משחקי חצי הגמר. לחזות את תוצאת משחק הגמר יהיה חסר טעם, הולך להיות משחק צמוד וקשה. נעשה כל שביכולתנו להתכונן היטב ולנצח. ניתן לשחקנים שלנו את מירב האינפורמציה ונקווה שהם יוכלו להפתיע את היריבה, ולא להיות מופתעים על ידה. במשחקים כאלה אני אומר לשחקנים שלי לא לבזבז אנרגיה במחשבות על מה יקרה ואם ניצחון או הפסד, אלא להתרכז במה שקורה במגרש במשך ארבעים דקות ולשכוח מכל השאר".

מסינה יודע שריימונדאס שיקאוסקאס, הכוכב הליטאי שלו, ניצח לו את משחק חצי הגמר מול ברצלונה, אבל יודע שלא כל יום פורים: "אני חושב שאסור לנו להלחיץ את שישקאוסקאס ולבקש או לצפות ממנו לנצח לנו את המשחק".

ויקטור חריאפה
, שסיים את חצי הגמר נגד ברצלונה עם 9 נקודות ו-10 ריבאונדים, אמר במסיבת העיתונאים: "היו משחקים נהדרים בחצי הגמר. שתי הקבוצות שעלו לגמר ראויות לזכות בתואר. כולנו רוצים לנצח את המשחק הקרוב והוא חשוב מאוד עבורנו".

מאמן פנאתינאיקוס, ז'ליקו אוברדוביץ', אמר במסיבת העיתונאים: "אני שמח להיות כאן פעם נוספת ולראות לצידי את אטורה מסינה, עבורו זה נורמלי להיות כאן וכולם יודעים שהוא הגיע למשחק הגמר מספר רב של פעמים". אחרי חצאי הגמר אני מעריך שיכול להיות לנו משחק גמר מעניין מאוד. ננסה לזכות בגביע, אבל יהיה קשה מאוד".

אוברדוביץ' הוסיף: "המשחק עשוי להיות מוכרע על פרטים קטנים. אנחנו מכירים את פילוסופיית המשחק של צסק"א וננסה להכין את השחקנים בזמן הקצר שבין חצי הגמר לגמר. יש לנו בקבוצה שחקנים שאוהבים כדורסל ויודעים להכריע משחקים. אני שמח שיש לי אותם בסגל".

"לצסק"א יש את שישקאוסקאס שהוא שחקן טוב. היה מדהים לראות איך השתלט על המשחק ברבע האחרון, אבל לא רק הוא חשוב. יש להם הרבה שחקנים טובים והקבוצה היא שחשובה, לא שחקן אחד כזה או אחר. אני מאמין שהכדורסל עכשיו שונה וטוב יותר מאשר לפני 15 או 18 שנים כשהתחלתי לאמן".

צילום: גטי אימג'

תגובות

f

טלספורט בפייסבוק