היום שאחרי

מהפך גדול צפוי בשורות הקבוצה של המדינה אם שוב לא תזכה באליפות. דיוויד, פדרמן, שמעון מזרחי פיני גרשון,קרלוס ארויו וליאור אליהו נמצאים בטווח הפגיעה המיידית. מומחי כדורסל מנסים לנתח את הסוגיה

יום שני 04 מאי 2009
שלמה חסיד

 אנשי הכדורסל מעריכים כי גם העונה עשויה מכבי תל אביב לאבד את תואר אליפות המדינה בכדורסל.

מכבי עוברת עונה של טלטלות, לאחר שלא זכתה באף תואר בעונה החולפת. אם העונה זה יקרה לה שוב, עלולים קודקודים גדולים במועדון לוותר ולחפש דרכים למתן את פעילותם. חלק מהשחקנים הבכירים עשויים לעזוב וגם מעמדו של פיני גרשון עלול להיות בסכנה.

מה יקרה לאלופה הנצחית אם מכבי תפסיד את התואר?  שמלוק, עודד קטש, מוטי ארואסטי ושימי ריגר מנסים לנתח.

פדרמן: צריך להחזיר את פנאן

אחד הבעלים של מכבי ת"א,  דייויד פדרמן,  האיש החזק במערכת שבשנים האחרונות אחראי לכל המהלכים הגדולים ומתוקף כך גם הכישלונות הצורבים. האם הגיע הזמן שפדרמן יזוז הצידה?

שמלוק מחרובקי מנכ"ל הקבוצה לשעבר אמר : "אני לא יודע אם זה רעיון טוב שפדרמן ילך , כי אני לא יודע אם מישהו אחר יבוא במקומו, כשיש מיתון ואין כסף.  מצד שני פדרמן צריך לחשוב אם שיטת העבודה שלו בכלל עובדת,  הוא כל הזמן מדבר על שקיפות ושקיפות אבל בדרך מכבי שכחה מה זה להיות מכבי".

תן דוגמא בבקשה

"עזיבתו של מוני פאנן שרק הזיקה לקבוצה,  אין לי ספק שאצל מוני הדברים היו נראים אחרת, פדרמן לא צריך לעזוב אלא רק למחול על הכבוד ולהחזיר את מוני".גרשון: למרות הכישלון

פיני גרשון, המאמן היווני חזר מאתונה עם עוד 10 קילו במותניים ועוד 2 טון של אגו,  אבל חוץ מלזרוק את התיק על אפי בירנבוים ולעשות שכונה במסיבת עיתונאיים,  הוא שכח מה זה לאמן, האם פיני צריך לעזוב במקרה של אובדן אליפות?

מרכוס פייזר, ששוחרר  מהקבוצה ע"י פיני לא חושב שפיטורי מאמן יעזור בשלב זה : "לא יעזור אם פיני יילך, למרות שעד עכשיו אני לא מבין למה פיטרו את צביקה,  מכבי חייבת לגלות סבלנות, הנה פאו של אובדדוביץ'  בשנה שעברה לא הגיעה להצלבה והשנה הם לקחו את היורוליג בסטייל".

אז אתה בעד גרשון?

"פיני מאמן מצוין,  אבל הוא אחראי גם בכשלונות וגם בניצחונות ממש כמו השחקנים. מכבי צריכה להירגע כי יש שנים כאלה ושנים כאלה. חשוב לדעת שגם אם לא לוקחים אליפות, יש כבוד של מועדון ולא יכול להיות שיזרקו שם שחקנים כל יומיים".אליהו: קטש ממליץ שיישאר

ליאור אליהו
הוא  אולי הכישלון הגדול ביותר של מכבי,  אחרי שנה רעה אצל צביקה שרף, אליהו פתח את העונה בצורה נפלאה אבל אז נפתחו לו העיניים והוא התחיל לחשוב איך הוא ממקסם רווחים. כתוצאה מכך , הראש של הטאלנט התחיל להסתובב באוויר,  הספין כאליו טאו ויטוריה רוצה אותו,  התברר מהר מאוד כפיקציה, לטאו אין כסף אבל הטעם הרע נשאר יחד עם עבודת ההגנה שלא קיימת באופן חרוני.

עודד קטש, מאמן מכבי דאז והיום על הקווים של הגליל אמר: "לא נכון להתקיף את ליאור, הוא שחקן צעיר ויש לו עליות ומורדות. זה קרה אצלי ואצל שפר, זה קורה לכל שחקן, הנה בפאו, שאראס סיפק את הסחורה "במאניטיים"  אבל זה לא שבכל העונה הוא היה הכי גדול".

אז ליאור צריך להישאר?

"ודאי. ליאור צריך להישאר במכבי הוא לא צריך לעזוב, אני מאמין שלאט לאט הדברים יחלחלו אצלו והוא יהפוך לשחקן יותר טוב".

מזרחי: היה ונשאר נכנס

כבר 40 שנה שמעון מזרחי הוא חוד החנית במכבי, אבל מאז שהקבוצה הפכה לחברה פרטית לפני עשור , היו"ר הכל יכול הוא יותר טפט בקבוצת המיליונים הישראלית. פדרמן ורענן כץ קובעים הכל בדילים בינהם ושמעון קורא על ההתפתחויות בעיתונאים, אז האם הגיע זמנו של שמעון לעזוב?

שימי ריגר, מאמן בעבר ופרשן בערוץ הספורט מנסה להסביר: "ברור ששמעון צריך להישאר במכבי,  שמעון זה כוח 40 שנה, זה משהו שלא הולך ברגל,  הוא עובד מסור, יש לו ניסיון והוא אוהב את מכבי יותר מהמשפחה שלו.  שמעון הוא נכס, והוא ישאר. אני מאמין שמכבי תיקח אליפות,  בטוח שהשופטים יעזרו לה ואז גם שמעון יוכל לנשום לרווחה".
ארויו: יהיה לו קל יותר עם רכז חדש

קרלוס ארויו, הרכז שהגיע מהנ.ב.א עם רקורד של אחד שניצח את "הדריים טים" במדי פורטו ריקו, התגלה כאחד הסיוטים של אוהדי מכבי. הגארד פרח שלא היה צריך אותו ודווקא נעלם שכן היו צריכים אותו.במילים אחרות, ארויו לא החזיר את ההשקעה, האם הוא צריך לפנות את הבמה?

מוטי ארואסטי, הרכז של מכבי בשנות ה-80 אמר: "קרלוס יודע שמה שהוא נתן למכבי לא שווה 2.5 מליון דולר. אני לא חושב שהוא צריך ללכת הביתה, הוא צריך להישאר אבל בסכומים יותר הגיוניים כי בשנה השנייה שלו במועדון הוא כבר יכיר את המערכת וידע מה הדרישות במכבי".

אבל הוא היה חלש מאוד

"זה נכון אבל בנוסף לכך, לרכז הנוסף שמכבי אמורה להנחית יהיה קל יותר להיקלט ושלא כל הלחץ עליו כמו שקרה לארויו, לא קל להיכנס למערכת לחוצה כמו מכבי צריך לגלות סבלנות רבה".


 

תגובות

b

טלספורט בפייסבוק