יש רישיון להפועל תא

ועדת אישורי המועדונים להשתתפות בגביעי אופ"א השונים, העניקה אישור להפועל ת"א לשחק בעונה הבאה באירופה

יום שלישי 05 מאי 2009
אשר גולדברג

בהפועל תל אביב מתכוננים עוד בעונת השיא של קרב האליפות, לקראת העונה הבאה וההשתלבות במפעלים האירופאים. כידוע, התהליך הבירוקרטי של ההשתתפות במפעלי אופ"א השונים, תלויים בועדת אישורי המועדונים, אשר העניקה לאדומים את הרישיון המיוחד. 

אחד המסמכים החשובים בהצהרה של הפועל ת"א לועדת אישורי המועודנים, הינה שבו הפועל כפ"ס דוחה בשנה את תשלום 12 מיליון השקלים עבור 3 השחקנים: סמואל יבואה, אביחי ידין ודגלאס דה סילבה. כמו כן מוני הראל יצטרך להפקיד כ-2 מיליון ש"ח ערבון.

"המשטרה לא נערכה כראוי"

 מועדון הפועל תל אביב, פנה הבוקר הבוקר למחלקה לחקירות שוטרים, בבקשה שנשלחה למחלקה ביקש המועדון לברר את הנסיבות שהובילו לארועים שבסיום המשחק מול קרית שמונה  וכן למידת האלימות אותה הפעילו השוטרים נגד אוהדי הקבוצה.

יו"ר הקבוצה, אמיר לובין, התראיין הבוקר בתכניתו של ירון דקל ברשת ב' "הכל דיבורים" ואמר בין היתר: "בואו נעמיד דברים על דיוקם: התחקיר הראשוני עלה כרבע שעה לאחר סיום המשחק וכבר אז ראינו שהמשטרה החליטה שהשוטרים פעלו כראוי. שאוהד בא למשחק כדורגל עם משפחתו מיום כיף בצפון ויצא ממשחק כדורגל שהוא שואף גז וחבול בגופו נראה למישהו הגיוני? האם בגלל ויכוח בין סדרן לאוהד בודד אלו צריכות להיות התוצאות? מה הבעיה למשוך את האוהד החוצה מהיציע ולסיים את הבלגאן? הקבוצה פועלת בשיתוף פעולה הדוק עם משטרת ישראל ומרחב יפתח בענייני שמירה על הסדר, משטרת ק'"ש לא התכוננה כראוי ואלו התוצאות. אנו מקווים שהשוטר שנפצע יחלים במהרה אך מקריאה של הדו"ח המשטרתי שהוגש להתאחדות לכדורגל עולה תמונה כאילו נפצעו רק שוטרים ואפילו פעם אחת לא מוזכר אוהד שאפו נשבר ונזקק לטיפול בבי"ח, אין יחס לכך כאילו האוהדים הם אוויר, האם בגלל שהם אוהדי כדורגל הם אזרחים סוג ב'?"

"אנחנו מתכוונים לפנות למח"ש שתחקור את האירועים, אנו לא מקבלים את הדברים כמו שקרו, להגיד שההנהלה נותנת גיבוי כולל לאוהדים זו בריחה מאחריות. משטרת ישראל שלחה מכתב להתאחדות בו היא מפרטת את הרכב האוהדים, בפועל מבדיקת מכירות כרטיסים היו ביציע כ-800 אוהדי הפועל ת"א בלבד, כך המשטרה מתנהגת אחרי שהיא אומרת שהיא מנסה להרגיע את הרוחות? ע"י ניפוח דו"חות ובקשה להעמדה לדין של הקבוצה כולה, נכון לכרגע זה לא נראה טוב."

"רק לפני שבועיים קיבלה הקבוצה ממשטרת ישראל מכתב  בו היא מביעה את הערכתה על שיתוף הפעולה והסדר ביציעים לאחר משחק הדרבי הטעון ביותר העונה, מה ההבדל בין המשטרות? המשטרה בקרית שמונה ניסתה להראות לכולם שהיא בעלת הבית וזה מה שקרה. אני חוזר ואומר שמי שצריך להיענש שייענש, אבל המעצר של אותו אוהד לא היה צריך להסתיים במלחמה. הקבוצה ניצחה 3-1 והאוהדים שמחו, תן להם ללכת הביתה ושכולם יהיו מרוצים, אנחנו נעשה הכל כדי שמקרים כאלה לא ייקרו שוב ואני מקווה שמשטרת קרית שמונה תיערך כראוי בפעם הבאה שהפועל ת"א תתארח בעיר."

תגובות

2

טלספורט בפייסבוק