אז מי אמר שאין כמו בבית?

הלייקרס והסלטיקס הגיעו כפייבוריטיות ברורות עם יתרון ביתיות לסדרות חצי גמר המזרח והמערב אך ספגו הפסדים ביתיים מפתיעים לאורלנדו ויוסטון ואיבדו את יתרון הביתיות

יום שלישי 05 מאי 2009
אור בס
חניכיו של דוק ריברס הגיעו לבנקנורת' גארדן כשהם בטוחים בעצמם, אחרי שהפסידו רק ארבע פעמים את המשחק הראשון מתוך 27 סדרות פלייאוף, אך הסטטיסטיקה לא דיברה על המגרש וכך גם הסלטיקס, שהצליחו לחזור מפיגור אסטרונומי וכמעט לנצח אך כעת יאלצו להיאבק קשות בכדי לשמור על תואר האליפות בחיקם. 

כמוהם, גם הלייקרס הגיעו כפייבוריטים ברורים למשחק הראשון בסדרת חצי גמר המערב מול הרוקטס בסטייפלס גארדן, אבל אפילו תצוגה לא רעה של קובי ברייאנט הפצוע וכמה דקות חרדה במהלך המשחק, כשיאו מינג נפצע, לא הספיקו לחניכיו של פיל ג'קסון, שאיבדו את הביתיות ויקוו שלא יבכו על כך אחר כך.

בוסטון-אורלנדו  95:90 (1:0 בסדרה)

ללא קווין גארנט הפצוע, האלופים מבוסטון הבינו הלילה, ששמירה על התואר תהיה קשה במיוחד העונה, כשהפסידו לאורלנדו במשחק הראשון בסדרת חצי גמר המזרח ואיבדו את יתרון הביתיות.

על אף התוצאה הצמודה, למשחק הופיעה קבוצה אחת בלבד: המג'יק. בתחילת המחצית השנייה, אורלנדו כבר הובילו 28 נקודות יתרון, כשהם מובילים ביתרון 28 נקודות, וקולעים 26 מ-32 הזריקות האחרונות של המחצית הראשונה. 

ברבע השלישי, שחקני הסלטיקס התעוררו והחלו לנגוס בפער של המגי'ק בריצת 4:15, שהורידה את ההפרש מתחת לרף 20 הנקודות בסוף הרבע. לאחר שהשעון עמד על שתי דקות לסיום וההפרש הצטמצם לארבע נקודות בלבד- 91:87, הגיע פול פירס שקלע שלשה והוריד את יתרון אורלנדו לשלוש נקודות בלבד, כשנותרו רק 6.6 שניות עד לסיום המשחק. למרות הקאמבק של הסלטיקס והמתח הרב, ג'יי ג'יי ראדיק נשלח אל הקו לשתי זריקות עונשין, אותן ניצל היטב והעניק למג'יק ניצחון ראשון ומשמעותי להמשך הסדרה.

רשארד לואיס הצטיין בשורות אורלנדו, כשסיים 18 נקודות. דוויט הווארד, ששב מהשעייה, שיחק היטב, קלע 16 נקודות וקלט 22 כדורים חוזרים. מייקל פייטרוס (17 נק'), היידו טורקוגלו (15 נק') וג'יי ג'יי ראדיק (12 נק') בלטו גם כן.  

פול פירס הצטיין במדי האלופה, עם 23 נקודות. ראג'ון רונדו (14 נק'), גלן דיוויס (12 נק') ובריאן סקלאבריני (10 נק'), תרמו על אף ההפסד, וייאלצו להשיג נצחון במשחק השני שייערך בביתם.ל.א לייקרס-יוסטון 100:92 (1:0 בסדרה)

הלייקרס פשוט שיחקו גרוע הלילה. קשה לנצח, בטח ובטח שאת יוסטון, כשקולעים רק 2 מ-18 מהשלוש ו-39 מ-88 מהשדה. 

הרוקטס שלטו במשחק מתחילתו, כשבכל פעם שחניכיו של ג'קסון נכנסים למומנטום ונראה כאילו הם עומדים ליטול את המושכות ואת ההובלה, הגיעה שלשה של ארון ברוקס או סל חשוב של רון ארטסט, שחגג על טרבור אריזה.

הרוקטס, שיתרונם הגיע עד ל-11 נקודות הפרש, גנבו ללייקרס את יתרון הביתיות וינסו כעת להפתיע את כולם ולהעפיל לגמר המערב על חשבון קובי ברייאנט וחבריו.

יאו מינג (נפצע במהלך המשחק  וחזר) , הצטיין בשורות הרוקטס. הענק הסיני קלע 28 נקודות וקטף 10 ריבאונדים. רון ארטסט (21 נק') וארון ברוקס (19 נק') בלטו גם כן.

קובי ברייאנט, שהפסיד את תואר ה-MVP של העונה ללברון ג'יימס, התנחם ב-32 נקודות. פאו גאסול עזר לו עם 14 נקודות ו-13 ריבאונדים. 

תגובות

2

טלספורט בפייסבוק