לזאק אישר: מגיע למכביה

ג'ייסון לזאק, השחיין שזכה בשבע מדליות אולימפיות בשלוש אולימפיאדות אבל זכור לכולם בעיקר בגלל הזהב עם מייקל פלפס במשחה השליחים, יגיע לישראל ביולי למשחקי המכביה

שבת 09 מאי 2009
מערכת TELESPORT

השחיין היהודי אמריקאי, ג'ייסון לזאק אישר את השתתפותו במשחקי המכביה ה-18, שיפתחו בישראל ב-13 ביולי, ובכך משתדרגת תחרות השחייה במכביה שתתקיים שלושה שבועות לפני אליפות העולם, כשמול האמריקני תשחה כל צמרת השחייה של ישראל.

לזאק בן ה-33 זכה בקריירה בשבע מדליות אולימפיות מסידני, אתונה ובייג'ינג. הוא זכור במיוחד כזה שסיפק את הקאמבק המדהים שהביא לנבחרת השליחים של ארצות הברית את הזהב במשחה ל4X100 מ' חופשי והבטיח למייקל פלפס עוד זהב בדרך לשבירת השיא של מרק ספיץ'. 

בהודעה רשמית שפרסם ארגון מכבי האמריקאי ופורסמה באתר SWIMINFO צוטט לזאק: "יש לי את ההזדמנות להשתתף במכביה בישראל ולהגשים חלום. זו החלטה שקיבלתי במטרה להחזיר לקהילה היהודית ולחקור את המורשת שלי כמו גם במטרה להשתתף בטורניר עולמי. אייצג את המדינה שלי ואת עצמי כאתלט יהודי. אני גאה בכך". 

ארגון "מכבי ארצות הברית" הודיע כי ישתף פעולה עם לזאק במטרה לגייס כספים לחיזוק הזהות היהודית, הקהילה היהודית והקשר עם מדינת ישראל. יו"ר המשלחת האמריקאית למכביה, רון קארנר, אמר: "הישגי השחייה של לזאק מגלמים את המהות של משחקי המכביה. ג'ייסון הוא ספורטאי אולימפי ענק והתשוקה שלו היא משהו שהארגון שלנו רוצה לקדם. אני גאים ומלאי כבוד משיתוף הפעולה עם לזאק שיעזור לנו לקדם תוכניות שיעודדו ילדים לאורח חיים ספורטיבי ופעיל".

המכביה ה-18, המכביה ח"י, עומדת להיות הגדולה בכל הזמנים. כחמשת אלפים ספורטאים יגיעו מ-64 מדינות ואליהם יצטרפו עוד כאלפיים ישראלים. תחרויות השחייה במכביה יתקיימו בן ה-19 ל-22 ביולי במכון וינגייט.

בכך ממשיך לזאק מסורת של מדליסטים אולימפיים מארה"ב שהגיעו להשתתף במכבייה כגון מרק ספיץ בעבר הרחוק ולני קרייזלבורג ב-2001.

תגובות

f

טלספורט בפייסבוק