נתניה עושה מה שהיא רוצה

בבני סכנין זועמים על התצוגה העלובה של מכבי נתניה מול הפועל ק"ש. ערן קוליק: "ברור למתיאוס שאפילו בליגת החובבים בגרמניה אין דברים כאלה". מאזן גנאים: "מדהים שמשחק קובע נראה ככה"

יום ראשון 10 מאי 2009
שלמה חסיד

מכבי נתניה הפתיעה אתמול והפילה בפח את מהמרי הטוטו וה-WINNER כשהפסידה בצורה מבישה לנועלת הטבלה, הפועל קרית שמונה בביתה ועוד השכילה לחטוף שלישיה מצלצלת, דבר שלא קרה לה כבר חמש שנים בביתה.

נתניה לא עיצבנה רק את המהמרים, אלא גם ובעיקר את יריבותיה של הפועל ק"ש לתחתית, שנפגעו מהעובדה שקרית שמונה ניצחה וסגרה פערים במאבק על ההישרדות.

שאלנו מה אומרים בסכנין, יריבתה לתחתית של הפועל ק"ש, על מופע הנרפות של מכבי נתניה אתמול. המאמן של סכנין, ערן קוליק נשמע כעוס מאוד: "אני מתפלא על לותר מתיאוס, בנאדם שבא מאירופה יודע מה זה פייר פליי. ברור לו שאפילו בליגת החובבים בגרמניה אין דברים כאלה". 

אולי הוא שמר כוחות לגביע?

"מה זאת אומרת יש לו גביע ביום רביעי, אז ביום שבת אני עולה עם הנוער למשחק ליגה. באיזה בית ספר לכדורגל מלמדים דבר כזה? אני רואה באימון אקט חינוכי, אני לא הייתי עושה דבר כזה. מי שמכיר אותי יודע שערך הספורט חשוב בעיניי כמו ערך הניצחון. גם מבחינה תקנונית זה לא יכול להיות שיעלו את הנוער, אבל נתניה כנראה עושה מה שהיא רוצה. הייתי במשחק ודי הופתעתי, אבל זה שיקול שלהם".

טל חן, בלמה של סכנין דווקא לא מופתע: "אני לא מופתע ממה שמכבי נתניה עשו. הייתי בשנה שעברה שחקן בהפועל ת"א שלחמנו נגד הירידה. זה ידוע שבחודש מאי בישורת האחרונה של הליגה, מי שצריך יותר את הנקודות לוקח אותם, זה כבר שנים ככה. בתוך עמי אני יושב ואני לא מתרגש. לא ציפינו שנתניה תעשה לנו את העבודה".

מאזן גנאים, ראש עיריית סכנין: "די הופתעתי, אני לא מאמין שאנשים ישרים, הגונים וספורטיביים לא רוצים לנצח במשחק. זה די מדהים שמשחק שקובע לירידת ליגה נראה ככה, אבל אין מה לעשות".

דובר סכנין, מונדר חלאיילה אמר: "כן אנחנו מאוכזבים זו זכותנו. לשמחתי אנחנו לא תלויים בחסדי קבוצות אחרות ואנחנו נישאר בליגה, אבל לא יאומן שזה קרה. זה בניגוד לתקנון. נתניה הדהימה אותנו. מה הליגה לא חשובה? אז מה אם יש גביע ביום רביעי, מה היה קורה אם הם היו משחקים עם ההרכב החזק ומנסים לנצח? גם בית"ר ירושלים שיחקה אתמול מול מכבי ת"א ובאה וניצחה. כך גם הכח וגם מכבי חיפה. רק מכבי נתניה מהעולות של החצי גמר לא רוצה לנצח? שיקול שלה".

תגובות

2

טלספורט בפייסבוק