סתם קבוצה

בהפסדיה האחרונים לקבוצות החלשות בליגה הצליחה מכבי נתניה למתג את עצמה כסתם עוד קבוצה בליגת העל. דורון ברגר מסכם שבת בינונית בליגת העל

יום ראשון 10 מאי 2009
דורון ברגר

בסוף השבוע האחרון הבנתי שני דברים. הראשון – החל מיום שישי הקרוב תשודר התכונית שישי סוף (ואגב, אם לא שני כהן, אין מצב שאני מזפזפ 22 על השלט' והדבר השני הוא שמכבי נתניה הפכה להיות סתם עוד קבוצה בליגת העל.

יש קבוצות שעונות להגדרה של "סתם עוד קבוצה". מכבי תל אביב למשל היא לא סתם עוד קבוצה. כל פיפס שם משגע את המערכת. גם בית"ר ירושלים היא לא סתם עוד קבוצה ואפילו מכבי פתח תקווה, על כל לוזוניה, היא כבר לא סתם עוד קבוצה.

מי הדוגמאות הקלאסיות ל "סתם עוד קבוצה"? מ.ס  אשדוד למשל. אחרי שנים רבות אין לקבוצה הזו משהו מאפיין באמת. רביבו כבר בקושי רביבו, ג'קי בן זקן בעיקר מבטיח לשקול לעזוב. הקבוצה מפסידה או, מנצחת. לא צמרת, לא תחתית, לא תואר, בקיצור "סתם קבוצה". גם הפועל פתח תקווה היא מעין "סתם קבוצה". נכון, יש לה אולי את האוהדים הכי אינטילגנטים בליגה, אבל מי מבין מה עושה בחייו רונן אלעד, מה הקשר של מאיר שמיר לאירועים, למה לעזאזל פיטרו את אלי מחפוד, ומה רוצה מחיינו זאב זלצר?

דניאל יאמר לא רצה שמכבי נתניה שלו תהיה "סתם עוד קבוצה". ממש לא. ההיפך הוא הנכון. הוא האמין למרים פיירברג שהאצטדיון החדש יהיה מוכן כבר לפני חצי שנה בערך. הוא צירף כמעט את כל השחקנים הנכונים כדי שישדרגו את מכבי נתניה,  ואחרי שני מקומות שניים, הביא לכאן אלוף עולם כדי לזכות באליפות.

לכן, אין לי טענות ליאמר, גם לא לעוזרו או למנהלי הקבוצה. האמת, גם למתיאוס אין מה לבוא בטענות. זה האיש ובגלל זה הוא לא הפך לשם דבר באירופה מבחינת אימון. פשוט, זה מה שיצא מהעיסה שבישלו יאמר וחבריו.

אז נכון, מכבי נתניה כשלה העונה בלא מעט משחקים ביתיים. תוצאות התיקו הרבות במשחקי הבית (6 מתוך 14 משחקים) הן אלו שגרמו לנתניה לאבד את הסיכוי לזכות באליפות, אבל מה שגרם לה להיות סתם עוד קבוצה הוא בעיקר התוצאות האחרונות. מכבי נתניה הפסידה לקבוצה של רוני לוי שהשיגה בכך את ניצחונה  היחיד ב-12 המשחקים האחרונים. והגרוע מכל - היא ספגה שלישייה מעירוני קרית שמונה. קבוצה שניצחה בחמשת החודשים האחרונים, פעם אחת בלבד, עד אתמול, וקינחה בשלישייה מול אחת ההגנות החזקות במזרח התיכון. הניצחון של קרית שמונה משמעותי מאוד למאבקי התחתית. הוא פתח מחדש את המאבק שנראה כמעט סגור וחתום. לפחות לזכות רן שמעון ושחקניו ייאמר, שהם ידעו להבין שהם משחקים נגד סתם עוד קבוצה בליגת העל.

השיא המביך של מכבי תל אביב

מכבי תל אביב היא כאמור הכול, חוץ מסתם קבוצה. הדיווחים הם על מהפכה ניהולית ותוכניות חירום של אלכס שניידר. מה יקרה בעונה הבאה? לשניידר הפתרונות ואולי גם למאיר שמיר ואיזי שירצקי.

בינתיים, מכבי תל אביב עומדת לסיים את העונה הנוכחית באופן עגום במיוחד. לפני  מעט יותר מ-20 שנה נקבע כי בכדורגל הישראלי יש ארבע קבוצות גדולות - מכבי והפועל תל אביב, מכבי חיפה ובית"ר ירושלים. הן הקבוצות המובילות והעשירות ביותר. העונה הזו היא הראשונה בהיסטוריה אותה תסיים מכבי תל אביב בלי ניצחון על אף אחת מהגדולות. מכבי תל אביב גם הפסידה בכל משחקיה העונה נגד הקבוצה החמישית בגודלה  מבחינת הקהל, מכבי נתניה. זהו נתון עגום, מעליב,  שמחייב הרבה יותר מתוכנית  חירום.

קדימה רפי

לפני יותר מעשר שנים חשבנו שרפי כהן סיים את הקריירה אחרי ההתקפה פרועה של שלמה שרף עליו. מאז התחלפו כאן חמש ממשלות, שני נשיאי מדינה, בערך עשרה שרי ספורט, שלושה מאמני נבחרת, דור שלם של שחקנים  בא והלך, וכהן מועמד לחזור לליגת העל בעונה הבאה עם הפועל רמת גן. השיא של אלון חרזי נמצא בסכנה. אם כהן  יחזור אל ליגת העל, הוא  יקבע שיא חדש שהדרך היחידה לשבור אותו בטווח הקרוב, היא  אם חרזי ימשיך לשחק או שגידי דמתי יחזור מפרישה. בהצלחה רפי.

ואפרפו רפי כהן.  מגרש המכתש, דווקא נראה בשנים האחרונות כמו מגרש לגיטימי, אבל אני לא מצליח להבין אם כדי להגיע אליו,  נצטרך להחנות בבורסה או להרחיק עד הדר יוסף. מה שבטוח, אל תשכחו לקפוץ למזנון עובד. לגבעתיים אין את מגרש הכדורגל הנוח בישראל, אבל תאמינו לי, יש את המנה  הטובה ביקום.

תגובות

f

טלספורט בפייסבוק