בוריסוביץ' מריגה למכבי תא

ההכנות לעונה הבאב מתחילות: המגן היהודי-גרמני מריגה ינחת הלילה (ב') בישראל ויתחיל להבחן מחר. המסמכים המעידים על יהדותו הגיעו למשרדי המועדון

יום שני 11 מאי 2009
אשר גולדברג
מגן קבוצת ריגה, קנדוב איליץ' בוריסוביץ' היהודי ינחת הלילה (שני) בישראל ויתחיל מחר להיבחן במכבי תל אביב, כשהמאמן אבי נמני רוצה להכין כבר מעכשיו רשימת מועמדים מתוכה הוא יבחר את הסגל הרחב לעונה הבאה.

בוריסוביץ' לא ייחשב כזר במידה ויחתום בסופו של דבר בקבוצה מקרית שלום. כל המסמכים המעידים על יהדותו הגיעו למשרדי המועדון זה מכבר. 

המגן היהודי-גרמני שיחק במשך מספר שנים בליגה השניה בגרמניה. קבוצתו הנוכחית, אולימפס ריגה, ממוקמת במקום החמישי בליגה הלטבית, כשהיא רחוקה מרחק 10 נקודות מהמקום הראשון.

במקביל, עוד עיסקה מתבשלת במכבי ת"א

אלכס שניידר ומכבי ת"א מתחילים כבר לתכנן את העונה הבאה. במועדון מתוכננת מהפכה רצינית, במסגרתה ישוחררו רוב שחקני הסגל הנוכחי. אלו עם חוזים ואלו שלא ימשיכו כשהחוזים שלהם יסתיימו.

היעד מספר 1 לחיזוק בעונה הבאה, הוא אלירן עטר. חלוצה הצעיר והמצטיין של בני יהודה ואחד הגורמים הבולטים להצלחתם של הזהובים העונה. גורמים ממכבי ת"א שפנו לבני יהודה, שמעו שתג המחיר של עטר הוא 1.3 מיליון יורו. בעטר מעוניינת גם הפועל ת"א.

בבני יהודה ממשיכים לטעון שעטר לא יימכר השנה, אבל בכדורגל הכול נזיל ופתוח. כך גם אמרו על משה ביטון ועל שמות אחרים שהיו בקבוצה ונמכרו. מכבי ת"א מוכנה לתת תמורת עטר את יוסי שיבחון, גיז'רמו ישראלביץ' ותמיר כחלון, תגלית העונה הנוכחית, שרבים טוענים ששוויו הנוכחי, אחרי שהושבח בשכונה הוא כחצי מיליון דולר.

נראה שבמידה ובני יהודה תעפיל לאירופה, נושא עטר יישקל מחדש שכן השלושה שמכבי ת"א מוכנה להעביר תמורת עטר, יכולים להפוך לכוכבים גדולים בבני יהודה. שני שחקנים נוספים שאבי נמני סימן וישנם מגעים עימם הם יובל אבידור, חלוצה של הפועל קרית שמונה ושמעון אבו חצירה, החלוץ הפורה של הפועל פ"ת.

אלכס שניידר, הבעלים של מכבי ת"א דורש שכבר בימים הקרובים יתחילו במהפכה ולהודיע לשחקנים שהם לא ימשיכו בעונה הבאה, כולל שחקנים עם חוזים.  מי שלא יגיע בוודאות לקרית שלום בעונה הבאה הוא דדי בן דיין, המגן השמאלי של מכבי נתניה, שעלותו גבוהה מידי.

שמו של ניסו קפילוטו, בלם קבוצת הנוער של מכבי ת"א, הוזכר בבני יהודה כמועמד לחיזוק, אבל מכבי אינה מוכנה לוותר על בלם נבחרת הנוער, עליו היא בונה כשחקן מרכזי בעונה הבאה בקבוצת הבוגרים.

תגובות

2

טלספורט בפייסבוק