והוא ממשיך להשתבח

מאיר כהן, שוערה של סכנין היה השחקן המצטיין במשחק אתמול מול הפועל ת"א, ומנע במו ידיו ניצחון של האדומים. כהן נתן עוד סיבה לאוהדי הפועל ת"א לשנוא אותו, אבל החברים בעיקר מפרגנים לשוער הוותיק

יום שלישי 12 מאי 2009
שלמה חסיד

 "השתתפתי במשחק השרוכים ומאיר כהן היה פשוט אגדה במשחק הזה. לא האמנו איזה יום הוא תפס. אני לא מאמין ש-11 שנה אחרי אותו משחק, היום מאשימים אותו שכביכול הוא נתן לנו את המשחק, כי מי שיוציא את הקלטת של המשחק מהארכיון, יגלה שמאיר כהן נתן נגדנו אז את משחק חייו".
 
הדובר הוא ז'אן טלסניקוב, שחקן בית"ר לשעבר שהיה שותף לאחד הרגעים המביכים של אחד השחקנים הוותיקים בליגת העל.

מאיר כהן, גיבור התיקו של בני סכנין מול הפועל ת"א אתמול,  הוא אחד משנואי נפשם של האוהדים האדומים. זאת מכיוון שהשתתף במשחק השרוכים המפורסם בו נתנה בית שאן לבית"ר ירושלים ניצחון שהיה שווה לה אליפות על חשבון הפועל תל אביב. כהן אומנם הצטיין באותו משחק ואף נראה מתאמץ בדקות האחרונות, אבל את אוהדי הפועל תל אביב זה מעניין פחות.

 כל מי שאי פעם עבד עם כהן, מתאר אותו כמקצוען ללא חת, אחד שבחיים לא ייתן משחק, אפילו באימון. למרות גילו המבוגר (35) כהן עדיין נחשב לאחד השוערים הכי טובים בליגת העל. שאלנו  מה חושבים עליו אנשי סכנין.

יו"ר סכנין, אבו סלאח: "למרות הגיל שלו, אני שוקל להעניק לו חוזה לשלוש שנים כי אני חושב שהוא עדיין בשיא הכושר שלו ושוער יכול למשוך עד גיל מבוגר. ביום שני הוא היה שווה לנו ניצחון וחבל שלא השכלנו לנצח כי היינו ראויים".

איך אתה מסביר שבגילו כהן הוא מקצוען שנותן את כל כולו למען הצלחת הקבוצה?

"כהן בחור חיובי מאוד, שבגישה האבסולוטית שלו למקצוע מקרין על יתר חבריו. מבחינתי, הוא הבאנקר שלנו. בחור שקט, מנהיג, שוער יוצא מהכלל וכמובן אחד שאף פעם לא עושה בעיות משמעת. מה עוד צריך לבקש?".

איתן טייב, חברו של כהן מימי בית שאן: "כבר אמרתי בעבר שכל מי שאמר שמכרנו לבית"ר את המשחק מבלבל את המוח. מאיר כהן היה  המצטיין באותו המשחק, עוד יותר מאלמוג חזן שהבקיע את שער השיוויון לטובתנו. אני, שמעון דנן והוא היינו שלישית ברזל בהגנה של בית שאן. עכשיו אני ודנן כבר דתיים ומחוץ לכדורגל, אבל טוב לדעת שמאיר כהן עדיין בשיא הכושר".

האמנת שהוא יהיה כל כך  טוב גם בגיל 35?

"אני זוכר שכשאלי גוטמן היה המאמן של הפועל בית שאן, במחנה האימונים של הקבוצה באוסטריה, הוא אמר שיש לו בקבוצה שוער צעיר בשם מאיר כהן שעוד ידבר חזק בליגה. היום גם הוא יודע כמה הוא צדק אז".

כהן שיחק בקרירה שלו במספר רב של קבוצות באזור הצפון, חלקם הלא קטן קבוצות מהמגזר הערבי. הוא מעולם לא הצהיר ולא ניסה לשחק באזור מרכז. על דבר אחד הוא כן הצהיר וזה על רצונו לשחק בנבחרת ישראל.

שלמה שרף, לשעבר מאמן הנבחרת: "מה שקורה עם מאיר כהן לא מפתיע. כבר בגיל צעיר סימנתי אותו כמועמד לנבחרת, אבל לרוע מזלו היו בשנתון שלו שוערים טובים יותר כמו דוידוביץ' או אוואט ולפני כן בוני. זכור לי שהוא היה מועמד להגיע לנבחרת בתקופתי אבל בסוף זה לא יצא אל הפועל, מה שלא מונע ממני לחשוב שמדובר בשוער פנטסטי. דרך אגב, הוא גם משתבח עם השנים כי היום הוא גם שיפר את היציאה שלו לכדורי גובה וכן את הניתור מה שמחפה על הגובה שלו".

 טלסניקוב מסכם: "כיף לראות שחקן שהוא בן השנתון שלי, חבר שהיה איתי בנבחרות הצעירות, ממשיך לככב בליגת העל. לשוער יותר קל למשוך את הקריירה לגיל מבוגר ואני חושב שטוב עושים בני סכנין שהם מאמינים בו כי זה משתלם להם במגרש".

תגובות

b

טלספורט בפייסבוק