ההרמוניה בין ונגר לקהל נעלמה

כוכב ארסנל בעבר ופרשן בהווה, איאן רייט, מטיח ביקורת נוקבת כנגד מאמן הקבוצה, ארסן ונגר, שלדעתו לא הצעיד את הקבוצה קדימה: "איפה התחליפים להנרי, ויירה וסימן?"

יום שלישי 12 מאי 2009
אייל כהן
 שני הפסדים רצופים באיצטדיון האמרויות החדיש והמחודש, לא זכורים לזקני העיר לונדון ואוהדי ארסנל בפרט דיי המון שנים. האם מדובר בתיסכול? חוסר תשוקה? או סתם הפרעה דו קוטבית? את התשובות הללו ניסה להעניק שחקן העבר של התותחנים, איאן רייט. 

המון זמן לא ראו אוהדי ארסנל שני הפסדים כל כך אכזריים בפרק זמן של שבוע. מנצ'סטר יונייטד, שהדיחה בצורה אכזרית את התותחנים ממסגרת גמר ליגת האלופות ואף צ'לסי שנהנתה מהפירות שהאלופה פיזרה וניצחה 1:4 ללא קושי רב. 

ארסנל, שממשיכה 4 עונות רצופות ללא אף תואר משמעותי, התחילה לאבד את הברק והחדות שאפיינה את הקבוצה, והגדילה באופן גבוה את כמות אוהדיה העולמי בעשור הנוכחי. אולם לאחרונה משהו לא דופק בארסנל, דבר לא גורם לאוהדים להרגיש מרוצים, מה שמעביר את הלחץ ישירות לארסן ונגר. 

"האוהדים עדיין מרגישים את החלל הריק שהותירו אחריהם, תיירי הנרי, דיויד סימן ואפילו פטריק ויירה" - אמר כוכב הקבוצה לשעבר, איאן רייט, שהוסיף: "מבחינתי ארסן ונגר הוא אחד המאמנים הגדולים ביותר שנחתו בארסנל, אבל כעת אני לא משוכנע כי ההרמוניה עדיין קיימת בינו לאוהדים". 


איאן רייט ותיירי הנרי. "היכן התחליף לכוכבים?" (gettyimages)

איאן רייט, ששיחק בארסנל 7 שנים רצופות בין השנים 1991 ו-1998 והפך למלך השערים במשך שש עונות רצופות, מה שהוביל באופן אינטגרלי ליקיר האוהדים. במסגרת הקריירה זכה רייט במדי ארסנל ב-2 גביעים, בגביע המחזיקות, גביע הליגה פעם אחת ובאליפות אחת. 

רייט המשיך להעביר ביקורת לארסן ונגר וטען כי: "למה לא השיגו תחליף ראוי לתיירי הנרי, פטריק ויירה ואף דייויד סימן? וגם מדוע שיתפו את תיאו ווילקוט בתור חלוץ, ולא בתור תפקידו המקורי קשר?" 

הביקורת הנוקבת של רייט אילצה את שחקן העבר להגיע למידת השוואה בין העבר להווה: "ההשוואה מפחידה, אבל ארסנל בין השנים 1982-1986 מזכירה רבות את ארסנל הנוכחית". 

תמונות: גטי אימג'.

תגובות

9

טלספורט בפייסבוק