יכולנו לנצח יותר מ-0:5

ניקיטה סימוניאן, אחד מכוכבי נבחרת בריה"מ ששיחקה מול ישראל ב-1956, נפגש עם שחקעיה הוותיקים של ישראל שהשתתפו במשחק ואמר עוד: הייתם חלשים. יצחק שניאור הגיב: פחדנו מהמשטר הרוסי, לא מהשחקנים

יום חמישי 24 ספטמבר 2009
אשר גולדברג
 אחד האירועים המפורסמים ביותר בספורט הישראלי, הוא צמד המשחקים של נבחרת ישראל בשנת 1956 מול ברית המועצות. החמישיה שספגנו במוסקבה, והשער הבלתי נשכח של נחום סטלמך ברמת גן,Ġהפכו לחלק בלתי נפרד ממדינת ישראל.

ניקיטה סימוניאן היה שחקן נבחרת ברית המועצות בשני המשחקים. הוא כבש צמיד ברוסיה, ושיחק ברמת גן לעייני יותר מ-60 אלף ישראלים נלהבים. מאז הוא הספיק להפוך לסגן יו"ר ההתאחדות לכדורגל הרוסית, וߑיקר בישראל במספר הזדמנויות.

ביום חמישי בערב נערך מפגש מיוחד בין סימוניאן לבין חלק מהשחקנים הישראלים מצמד המשחקים ההיסטורי, ביניהם הקפטן יצחק שניאור, יוסלה מירמוביץ', שייע גלזר ורחביה רוזנבוים. עוד נכחו העיתונאי הותיק נוח קליגר, ושדר הרדיו דני דבורין.

סימוניאן והישראלים החליפו חוויות, שניאור סיפר כי הישראלים חששו מהשלטונות הרוסים הרבה יותר משחקני הכדורגל הרוסים. סימוניאן סיפר כי: " אומנם נלחמתם על המגרש, אבל המשחק ברӕסיה היה קל. ישראל היתה חלשה, ויכולנו לנצח הרבה יותר מ-0:5 אם היינו רוצים".

סימוניאן הופתע לצפות בתמונות ארכיון מאותו משחק, אותן הציג לו כותב שורות אלה.
שניאור העניק לסימוניאן תמונה משותפת של שניהם עם הקדשה מיוחדת.
 Ȧnbsp;

תגובות

5

טלספורט בפייסבוק