הפיינליסטיות ביתרון 3:2

רבע רביעי ענק של בוסטון הספיק לקאמבק מדהים, לאחר שהייתה בפיגור לאורך רוב המשחק . לוס אנג'לס טיילה מול יוסטון, לאחר המפלה במשחק הקודם. בוסטון ולייקרס ביתרון 2:3 בסדרות שלהן

יום רביעי 13 מאי 2009
מערכת TELESPORT
שני משחקים נערכו הלילה בסדרות חצאי הגמר של הנ.ב.א,  בסופם התוצאה זהה: הקבוצות הבייתיות עלתו ליתרון 2:3 . אך ההבדל הגדול היה בדרך. בעוד בוסטון פיגרה לאורך רוב שלבי המשחק מול אורלנדו , הלייקרס השפילו את יוסטון כבר מההתחלה והחזירו לה על משחק מספר 4, בו הרוקטס הפתיעו את הלייקרס ללא יאו מינג.

בוסטון - אורלנדו 88:92 (2:3 בסידרה)


לאחר שהמג'יק איבדו את משחק מספר 4 בסדרה, בו ספגו סל ניצחון עם הבאזר של גלן דייויס, הגיעה אורלנדו למסצ'וסט מאוכזבת, אך נחושה למשחק מספר חמש. הדבר ניכר ברבע הראשון דרך הרבע הרביעי בו כבר הובילה ב-14 נקודות הפרש, אלא שאז התעורר לו סטפון מארבורי, שלא ספר את החניכים של סטן ואן גאנדי והוליך את קבוצתו "לקאמבק" מדהים, שבסופו ידה של הסלטיקס הייתה על העליונה עם יתרון של 3:2 בסדרה.

גם ברבע השני הכוכבים הגדולים של בוסטון נשארו צנועים ואלו שהחזיקו את האלופה בתמונה היו דווקא שחקני הספסל. רשארד לואיס היה הקלע הבולט של אורלנדו במחצית הראשונה עם 12 נקודות. בוסטון שיחקה רע מאוד וירדה למחצית בפיגור של 8 נקודות הפרש.  

ברבע השלישי יכלו האורחים לגמור את המשחק, אך דקות רבות ללא סל של שתי הקבוצות השאירו עדיין את בוסטון במשחק. עם סיום הרבע התעורר רי אלן והאלופה סיימה את הרבע באותו פיגור מינמלי של  8 נקדות הפרש , 67:59.

ברבע הרביעי ,"החבורה של האוורד" הובילה כבר ביתרון השיא שלהה, 14 נקודות . זה כבר היה נראה גמור אלא שאז, החל הקאמבק המופלא של בוסטון. סטפן מרבורי התעורר ויחד עם גלן דייויס, העירו לחלוטין את התקפת בוסטון, בעוד שחקני אורלנדו נעצרו לחלוטין .

דקה ועשרים שניות לסיום החל המפנה במשחק של הירוקים עם היתרון הראשון, לאחר שלשה של ריי אלן . אורלנדו לא הצליחה להגיב והמשחק הסתיים ב-88:92 לאלופה שעולה ליתרון של 2:3.


לייקרס - יוסטון 78:118 (2:3 בסידרה)


לוס אנג'לס הושפלה ביום שני במשחק מספר 4 ביוסטון . אך אם ביוסטון חשבו כי הניצחון המוחץ שלהם יעזור להם מנטאלית במשחק החמישי, הם טעו טעות מרה. כבר במחצית הובילו הלייקרס ביתרון של 25 נקודות והמשיכו בטיול קליל לעבר הניצחון .


יוסטון פתחה אמנם את הרבע בצורה טובה והיתה ביתרון 7 , אך זה היה יתרונה היחיד במשחק . עד לסיום הרבע הספיק קובי בראיינט לקלוע 12 נקודות כדי להוביל את הלייקרס ליתרון 24:35 בסופו .

ברבע השני המשיכה הקבוצה מקליפורינה לדרוס . ליוסטון לא היה מענה לקובי ולגאסול שטיילו מול האין הגנה של האורחים . במחצית 39:64 . יתרון שהשאיר את המחצית השניה לפרוטוקול בלבד .

המגמה החד צדדית נמשכה גם ברבע השלישי, כאשר הלייקרס מגדילים עוד יותר את הפער . הרבע נגמר בהפרש אסטרונומי של 54:94 לחניכים של פיל ג'קסון .

בסיום 118:78 ללייקרס . הסידרה חוזרת לטקסס וקשה להאמין שהיא לא תסתיים שם.

צילומים: GETTYIMAGES

תגובות

b

טלספורט בפייסבוק