אשדוד לפני המעבר לאינטר

הכח עמידר רמת גן אולי תרד לליגת המשנה, אבל ברק בדש יישאר כאן גם בעונה הבאה בניסיון לחזק עוד את מעמדו, כדי להצטרף בעתיד לנבחרת ישראל ואולי להגיע דרך מ.ס אשדוד לליגה האיטלקית

יום חמישי 14 מאי 2009
שלמה חסיד

ברק בדש, שחקנה של הכח עמידר רמת גן, היה הגיבור הטראגי של משחק חצי הגמר מול בית"ר ירושלים. בדש החמיץ בדקות הסיום הזדמנות נוחה ומנע מקבוצתו סנסציה משכרת בדמות הדחת בית"ר ממעמד הגמר. ואולם בדש שווה סיפור מכיוון שזו הייתה בלי ספק העונה שלו, ואם הכח תישאר לבסוף בליגה המבצע יהיה רשום בעיקר על שמו. אז מי אתה ברק בדש? יצאנו ובדקנו. 

בדש התגלה לחובבי הכדורגל בחורף 2005 כשעבר מעמידר להפועל תל אביב של שייע פייגנבוים שהייתה מסובכת בתחתית. פייגנבוים נזכר:  "בדש הגיע אלינו מרמת עמידר, אחרי שהסקאוטר שלנו דודו דהאן, שהיום מאמן את הכח, הביא אותו. נתתי לו לשחק די הרבה והיה לו חלק בהישארות שלנו בליגה, למרות שאז הוא עוד היה בוסר. סך הכול מאז הוא השתפר מאוד כמעט בכל האלמנטים של המשחק, אבל עדיין אני חושב שהוא לא מספיק טוב בכדורי הגובה והוא לא מספיק פיזי".

אתה טוען שהוא לא פיזי, אבל הוא כבר נרכש על ידי מ.ס אשדוד ומדברים עליו כמועמד לנבחרת

"זה יפה מאוד שמדברים עליו ושמ.ס אשדוד קנו אותו, אבל נראה לי שהמטרה שלו היא לשחק בחו"ל ובשביל זה מירב העבודה עוד לפניו. יש לו עוד המון ימים ולילות להעביר במכון הכושר ובאימונים אישיים עד שיצא ממנו שחקן, אבל הוא בדרך הנכונה".

אסי דומב, שיחק בעבר עם בדש  בהכח. הוא, כמו שאר אנשי הכח מספר בעיקר על בחור חיובי. בהכח, מספר דומב,  מכנים את בדש, "זלטן". בזכות הדימיון לחלוץ אינטר, זלטן איברהימוביץ'. דומב: "הוא לא רק דומה לזלטן איברהימוביץ', הוא גם מזכיר אותו בסגנון המשחק שלו וזה כבוד גדול בשביל בחור צעיר כמוהו. מה שיפה אצלו זה שהוא לא מרים את הראש אחרי שער יפה, מבצע מרשים או משחק טוב וממשיך לעבוד קשה. הוא בחור עם הרגליים חזק על הקרקע ואי אפשר לסובב לו את הראש. אני חושב שכבר עכשיו הוא ראוי להיות בנבחרת, כי לדעתי מדובר באחד החלוצים הכי טובים בליגת העל השנה. קשה מאוד לשמור עליו ואני לא מתרשם מההחמצה שלו מול בית"ר, כי אם תתנו לו עוד עשרה מצבים כאלה במשחק הוא יבקיע את כולם".
 
כאמור, לפני הנבחרת והעברה לאינטר, יעבור בדש במ.ס אשדוד. החלוץ ששיחק בקבוצת הנוער של מכבי נתניה, עבר למכבי חדרה (ומשם לעמידר, הפועל תל אביב ובני יהודה), חולם לפרוץ קדימה בגיל 27. הבעלים של הכח, נמרוד ורד, מסביר את השחרור: "ברק בדש זה שחקן נשמה, שחקן מקצוען, שאף פעם לא עושה בעיות .זו שנת הפריצה בקריירה שלו כשכבר לפני חמש שנים כולם ידעו שיום יבוא והוא יהיה החלוץ הכי טוב בליגה. אם בעזרת השם אנחנו נישאר בליגה, יהיה לו משקל חשוב בהישארות. מבחינתי, הוא כמו הבן שלי ואני שמח מאוד שהוא מתקדם".

הוא עוזב אתכם בשנה הבאה לאשדוד. למה?

"כל שחקן רוצה להתקדם, וכך גם בדש. אצלנו לא נהוג לתפוס אף אחד בכוח, וברגע שהוא בא אלינו ואמר שהוא רוצה לשחק במ.ס אשדוד נתנו לו את ברכת הדרך. בינתיים עד סוף העונה הוא אצלנו ואני מקווה ומאמין שסיום העונה שלו יהיה בדיוק כמו ההתחלה".
  
האוהד בוקי נאה מסכם: "על זלטן שלנו יש לי רק מלים טובות. הוא גם הבחור הכי טוב בקבוצה וגם השחקן הכי טוב בארץ. הוא הבקיע העונה שישה שערים כשכולם היו שערים מכריעים, ששווים שלוש נקודות, אז בטח שלא נכעס עליו על ההחמצה של אתמול. הוא מתחתן בשבוע הבא עם בחירת לבו ואנחנו האוהדים נעשה לו שמח מאוד בחתונה כי מגיע לו. אין לי בכלל ספק שהוא הולך להיות החלוץ הכי טוב בליגה, כבר הרבה שנים לא היה פה מבקיען כזה".

תגובות

b

טלספורט בפייסבוק