סליחה? גם לא בכיפור

יש לא מעט אנשים בספורט הישראלי שהכעס של האוהדים כלפיהם הוא כזה שגם ביום כיפור אין סיכוי לסולחה. אוהדי מכבי ת"א, מכבי חיפה, בית"ר ירושלים, הפועם ת"א וקבוצת הכדורסל של הפועל ירושלים, לא שוכחים

יום ראשון 27 ספטמבר 2009
שלמה חסיד
  אם אתה אוהד של קבוצה, כל קבוצה שהיא, אתה בטח מכיר את הנוהל. יש לך לפחות בן אדם שנוא אחד, שלו אתה לא תמחל גם ביום כיפור. מדובר, מבחינתך,  בכתם שלא יורד גם בכביסה של 500 מעלות. האיש הזה אצלך מחוק, וגם ריבונו של עולם בכבודו ובעצמו לא ישנה את המצב. גם בכיפור אתה לא מוכן לשכוח, או לסלוח.

אז את מי שונאים האוהדים של הקבוצות בארץ? לרגל חג הסליחות יצאנו ובדקנו.

בית"ר ירושלים - אבוקסיס וגוטמן באותה סירה

השנים הטובות שעברו על הצהובים שחורים לא השכיחו את הימים הקשים שקדמו להם. אוהדי בית"ר כבר מצאו את האשמים וסימנו אותם.

אלי בנישטי, מהשרופים במזרחי, אמר: "האיש הכי שנוא ביציע הוא תמיד יוסי אבוקסיߡ. לא נשכח לו איך הוא שכח את השנים שבהם תמכנו בו כשאף קבוצה בארץ לא רצתה אותו. היינו המשענת שלו ושיקמנו לו את הקריירה. הוא קיבל כאן כמויות של אהבה שאף שחקן רכש לא קיבל. ובתור תודה רבה הוא קם והלך להפועל תל אביב השנואה בשפל הכי גדול של בית"ר, בדיוߧ אחרי שגד זאבי פירק את הקבוצה".

 למי עוד אתם לא סולחים?

"איזו שאלה? לאלי גוטמן. הוא אימן את בית"ר בית"ר בימים של גד זאבי, שיחק פה בונקר מגעיל, עבד על אנשים והיה מהגורמים העיקריים להתרסקותĠשלנו עם זאבי".
 
מכבי ת"א - לא שוכחים את נמני וקלינגר

הקהל הגדול בארץ שונא כמה דמויות, שמבחינת האוהדים הצובים הרוויחו את זה ביושר במהלך השנים. אורי משיח, מהאוהדים השרופים של מכבי, מۡפר: "ברור שבמקום הראשון במצעד השנואים עלינו זה ניר קלינגר שגירש את נמני ממכבי. אנחנו לא נסלח לו כי ניר לא יודע לבקש סליחה. בנוסף לכל הוא גם מקניט אותנו בכל הזדמנות. אז עכשיו אנחנו רק מחכים לכישלון שלו".

מי עוד ברשימה השחורה?ȼbr/>
 "גרנט ולוני. אני לא חושב שצריך להרחיב. אברם החליף את קשטן אחרי הדאבל ובמשך ארבע שנים שיחק אצלנו כדורגל מגעיל שהבריח את האוהדים. לוני פשוט התעלל בנו במשך למעלה מעשור".

מכבי חיפה - כולם בסדר, חוץ ממספר 8

למכבי חיפה אין כמעט שחקנים שנואים. אחרי עשרים שנה של שליטה אבסולוטית בליגה, האוהדים הירוקים אוהבים כמעט את כולם, חוץ מאבי נמני.

ירון חלבי, אחד הקופים הירוקים, אמר: "משעמם לנו. אין לנו דרבי, ובלәגה אנחנו אלופים כמעט כל שנה, וגם בשנה שלא מגיע לנו כמו שנה שעברה, פתאום בית"ר מתפרקת ואנחנו שוב אלופים. אבי נמני זה בנאדם ששנוא עלינו כי הוא היחיד שהגיע לקרית אליעזר  ועשה מאיתנו צחוק בלא מעט פעמים. חוץ מזה הוא המנהיג של הקבוצה השנואה עלינו̦quot;.

הפועל ת"א - בחזקת בוגדים

הפועל שונאת כמעט כל דבר שהוא לא הפועל, אבל בעיקר שונאים האדומים שני אנשים: רון חולדאי ושמעון גרשון. גל סוקולובסקי, האוהד הידוע שלהם, אמר: "חולדאי הרס את ېוסישקין בלי שום סיבה, והיום יש שם סתם דשא, כאילו שהאולם הפריע למישהו. הוא אצלנו מחוק לתמיד, והנקמה שלנו עוד תבוא".

מה עם גרשון?

"זה אדם שצחק על האוהדים בעיניים. הם חשבו שהוא סמל, הוא אף פעם לא התכוון למӔ שאמר, ותמיד הסתכל רק על הכסף. אני אף פעם לא האמנתי לו ולכן לא נפגעתי ממנו אישית, אבל יש אנשים שבחיים לא יסלחו לו על המעבר לבית"ר".

הפועל ירושלים - דווקא מזרחי יוצא שם טוב

קבוצת הכדורסל של הפועל ירושלים̠מטפחת שינאה יוקדת לשני אנשים, ותתפלאו אף אחד מהם איננו שמעון מזרחי.

רם כספי, מהאוהדים הידועים במלחה, אמר: "אנחנו שונאים את גיא פניני וסמי בכר. פניני היה פה מלך אבל כשמכבי רק פזלה לכיוון שלו הוא מיד שינה את עורו וחזר להיו۪ מכביסט, ואפילו שהיה לו חוזה אצלנו הוא העיז לחתום במכבי, לפני סוף העונה. לגבי סמי בכר, לא נשכח לו איך גנב לנו את האליפות לפני שנתיים. ברור לנו איך הוא הגיע לשפוט את גמר אליפות אירופה לפני שבוע".

מה עם שימעון מזרחי וגיא פיני?
č

 "זה כבר אולד פאשן. שמעון כבר לא קובע כלום במכבי, אחרת בחיים לא היינו מקבלים את שרון ששון וג'יימי ארנולד. ופיני? השנים  ביוון גרמו לנו לשכוח שהוא בכלל קיים".   

תגובות

5

טלספורט בפייסבוק