למכבי יהיו חיים קשים

כך מאמינים אנשי כדורסל בכירים לקראת שבוע הפיינל פור. כולם מסכימים שמכבי תל אביב היא המועמדת לזכות בתואר, אבל הערכה היא כי כל אלופה לא ממש תפתיע. ארבעה פרשנים מנסים לפענח

יום שישי 15 מאי 2009
שלמה חסיד

 הפיינל פור הישראלי ייצא לדרך בשבוע הבא כששלוש קבוצות לא פראייריות בעליל ינסו להפריע למכבי ת"א לכבוש שוב את תואר האליפות. השנה עושה רושם שכל הקבוצות צימצמו פערים ממכבי, כך שנשאלת השאלה מי מבין שלוש הקבוצות שיתמודדו מול מכבי בשבוע הבא הכי מסוכנת עבורה? אנשי הכדורסל מנסים לענות.

אריאל בית הלחמי, מאמן בני השרון: "כל שלוש הקבוצות מסוכנות באותה מידה. אני חושב שזה פיינל פור פתוח לחלוטין שכל תוצאה בו אפשרית. כל הקבוצות האלה כבר הוכיחו שהן מסוגלות להכול. להתעלות ברגע האמת או להחליק ולעשות בושות. כשהכסף יהיה על הרצפה בשבוע הבא קשה מאוד לצפות מה יתפתח במגרש, וזה מה שיפה פה". 

אז שום דבר לא סגור?

"אני חושב שכבר הרבה שנים לא היה כאן כל כך מותח ואם מכבי רוצה לחזור ולהיות אלופה היא תצטרך לעבוד קשה מאוד מאוד, וגם אז לא בטוח שזה יספיק. תהיה חוויה יוצאת מהכלל לצופים ופרסום טוב לענף הכדורסל".

טובי שוורץ, מנכ"ל הפועל חולון: "מכבי תצטרך לעבוד קשה מאוד בשביל לנצח את מכבי חיפה בגמר. לדעתי חיפה היא הקבוצה הכי מסוכנת עבורה, ומכבי תצטרך למצוא פתרונות לכל ההפתעות שאבי אשכנזי יכין לה לערב הגמר. חיפה קבוצה מושלמת, הגנתית והתקפית, אישית וקבוצתית, ופיני יודע היטב לקראת מה הוא הולך. לחיפה יש גם גיבוי מסיבי של האוהדים מהכדורגל שמריחים סנסציה ושונאים את מכבי תל אביב לא פחות מאוהדי הפועל ירושלים. יחד עם זאת אי אפשר לבטל את מכבי. בטוח שיהיה מעניין".

מכבי תל אביב הפסידה רק שתי אליפויות ב-40 השנה האחרונות. שתיהן היו לאו דווקא לקבוצות (גליל עליון והפועל חולון) שהתמודדו איתן באותן שנים על התואר. כך לא זכתה הפועל תל אביב באליפות למרות יריבות עיקשת בשנות השמונים וכך לא זכתה הפועל ירושלים באליפות, למרות שהיא הקבוצה מספר 2 בישראל בעשור האחרון.

נדב הנפלד, שחקן העבר של הצהובים מאמין שאולי בשבוע הבא זה ישתנה: "באורח מסורתי היריבה העיקשת ביותר של מכבי היא הפועל ירושלים וכך אני מאמין שיהיה גם הפעם. גיא גודס, מאמן ירושלים, הוא אחד המאמנים הכי טובים שיש לנו. היום הוא בנה בירושלים תלכיד מצוין שמאיים על ההגמוניה של מכבי ויהיה מעניין לראות איך ירושלים תגיע לגמר והאם היא באמת מאמינה שהיא יכולה סוף סוף לנצח את מכבי בנוקיה ולזכות באליפות? אינני ממעיט בערכם של גליל וחיפה, אבל לירושלים יש טונות של ניסיון ובזה בטח שאין לזלזל".

מסכם, חיים אוחיון, הבעלים של גליל עליון: "כל שלוש הקבוצות מסוכנות למכבי. בכנות ובכל הצניעות, הכול יכול להיות בכל המשחקים בפיינל פור. הגיעו לפיינל פור ארבעת הקבוצות הכי ראויות, שנמצאות בכושר הטוב ביותר. מאידך, גם מכבי מוכנה מאוד לפיינל פור והיא צריכה להודות לאשקלון שניערה אותה והעירה אותה לקראת הישורת האחרונה. יחד עם זאת כל אחת מהקבוצות מאמינה באמת ובתמים ביכולתה לזכות באליפות ואף אחת לא תגיע להיכל נוקיה בשביל להפסיד. אני צופה משחקים מרתקים, נקווה לשמוח ביום שלישי וביום חמישי אבל גם אם לא אז נקבל הכול ברוח ספורטיבית".

תגובות

1

טלספורט בפייסבוק