פרצלינה קיבל הנחה במס

אולפן שישי של ערוץ 2 פירסם הערב כי מנהל חברת היכלי הספורט, ניר פרצלינה קיבל הנחה של 90 אחוז במס בזכות קשריו עם איתן רוב. לא ברור אם פרצלינה נחקר או ייחקר

יום שישי 05 ינואר 2007
שלמה חסיד, מערכת TELESPORT

חקירת ראשי העסקים בפרשת מס ההכנסה מסתעפת בצעדי ענק אל עבר הספורט הישראלי.

הערב (שישי) פורסמה בתוכנית "אולפן שישי" כתבה הנוגעת למנהל חברת היכלי הספורט, ניר פרצלינה. בכתבה נטען כי לפני כחמש שנים טענו שלטונות מע"מ כי חברת היכלי הספורט חייבת 600 אלף ש"ח.

פרצלינה, כך על-פי הפרסום, השתמש בקשריו עם איתן רוב, יו"ר הוועדה המקצועית באיגוד הכדורסל ואחד הנחקרים הראשיים בפרשה, זאת כדי להגיע להסדר עימם לפיו הוא ישלם רק 60 אלף ש"ח במקום 600 אלף ש"ח.

חברת היכלי הספורט בניהולו של פרצלינה היא החברה שמנהלת ומתפעלת את היכל נוקיה ואיצטדיון בלומפילד. פרצלינה שניהל בעבר את איצטדיון ר"ג נחשב לאחד המנהלים הבכירים בספורט הישראלי והמוערכים שבהם.

על-פי הפרסום בערוץ 2 לא ידוע ולא ברור האם פרצלינה נחקר או צפוי להחקר.

ניר פרצלינה העביר את תגובתו לפרשה ל-TELESPORT: "צר לנו כי המידע שהגיע לידיך משולל כל בסיס עובדתי. בשנת 2002 הוצאה לחברת היכלי הספורט בע"מ, שהינה חברה עירונית בבעלות מלאה של עיריית ת"א, שומת מע"מ לגבי השנים 2001-1997 בגובה של כ-600 אלף ש"ח".

עוד מוסיף פרצלינה: "החברה שסברה שלא היה כל בסיס עובדתי ומשפטי לשומה שנסמכה על נתונים שגויים, הגישה השגה על השומה למנהל מע"מ ת"א 2 עפ"י החוק. מנהל מע"מ 2 דחה את ההשגה ועל כן הגישה החברה ערעור לבית המשפט המחוזי בת"א יפו בתיק: ע"ש 1097/03. במהלך הערעור התנהל מו"מ מקצועי בין רואי החשבון של החברה, ליבושיץ קסירר, לבין הצוות המקצועי של מע"מ".

פרצלינה סיכם: "לאחר דיונים ממושכים הגיעו הצדדים לפשרה לפיה הופחתה שומת המס. הסכם הפשרה הוגש לאישור בית המשפט וקיבל תוקף של פסק דין ביום 10/09/03. לעניין כל הטיפול המקצועי שהתקיים בין החברה לרשויות מע"מ: מעולם לא נוצר כל קשר בין מנכ"ל החברה ניר פרצלינה לבין מר איתן רוב ואף לא קוימו בין השניים כל מגעים או שיחות בעניין. כל הטיפול נעשה בניהול רואי החשבון של החברה מול הצוות המקצועי של מע"מ, ובמישור המקצועי גרידא".

תגובות

2

טלספורט בפייסבוק