חיפה מסוגלת לזכות בתואר

מכבי חיפה היט, היא ללא ספק הקבוצה הכי מעניינת שתשחק ביום שלישי בפיינל-פור של ליגת העל בכדורסל. דני פרנקו משוכנע: "הלחץ לא יהיה על חיפה ומהעמדה הזו היא יכולה להפתיע"

יום ראשון 17 מאי 2009
שלמה חסיד

 כבר מתחילת העונה, עם חזרתה של מכבי חיפה לליגת העל, בגיבויו של ג'ף רוזן, נשמעו קולות שחיפה מסוגלת לעשות למכבי את מה שעשתה לה חולון בשנה שעברה.

 חיפה, שפתחה את העונה בצורה מצויינת, נחלשה בהמשך הליגה, אך חזרה להיות חיפה המצויינת של תחילת העונה, בסידרת רבע הגמר מול בני השרון. שאלנו מומחי כדורסל, האם הם מאמינים שמכבי חיפה באמת מסוגלת להפתיע ולזכות העונה באליפות. 

 רועי חגאי, עוזרו של בירנבוים במכבי בתחילת העונה מאמין: "אין ספק שחיפה קבוצת ההגנה הטובה בליגה, יש לה משמעת הגנתית ברזל והיא מגיעה לפיינל פור בתנופה אחרי תצוגת תכלית יוצאת מהכלל, כשניצחה בחוץ את בני השרון. אני חושב שהיא מגיעה לקרב מול הפועל ירושלים בחצי הגמר כיריבת שוות כוחות וזה כבר הישג מבחינתה. חוץ מזה אי אפשר לזלזל ביכולת שלה לקחת אליפות אבל זה עוד מוקדם".

גדי קידר, מאמן הנוער של הפועל ירושלים, נשמע הרבה יותר סקפטי: "אני לא חושב שחיפה היא קבוצת ההגנה הטובה בליגה, הפועל ירושלים פירקה אותם 30 הפרש. מה שמאפיין את מכבי חיפה יותר מהכול הוא חוסר היציבות של הקבוצה. לבוא ולהגיד שהם הפייבוריטים לאליפות זה קישקוש". 

אז מכבי תל אביב פייבוריטית?

"אני חושב שכל הקבוצות שמגיעות לפיינל פור הן בעלות סיכוי שווה לזכות בתואר ואפילו הייתי אומר שהפועל ירושלים תהיה פייבוריטית מול חיפה ביום שלישי, לא רק בגלל היכולת גם בגלל הניסיון".

 שמעון אמסלם, סמלה של הפועל ת"א במשך השנים, לא הצליח לזכות באליפות, אבל הוא מאמין בכוחה של מכבי חיפה לעשות את מה שהוא נכשל בו. אמסלם: : "חיפה לדעתי היא הקבוצה הכי טובה כיום הגנתית וגם התקפית. יש לה גם את פרקינס שהוא השחקן הכי טוב בפיינל-פור. אני חושב שחיפה היא הקבוצה שיכולה לעשות חיים הכי קשים למכבי ת"א, מדובר בקבוצה טובה ומאומנת ואין לי ספק שיש לה סיכוי מצויין לזכות באליפות"

 דני פרנקו שפספס עם הפועל חולון  את הפיינל פור רק בהארכה מסכם: "חיפה היא גם קבוצת כדורסל יוצאת מהכלל, יש לה גם קהל יוצא מהכלל שרעב לתארים, היא כבר ניצחה השנה את מכבי. הלחץ לא נמצא עליה כי כולם מהמרים על מכבי או על ירושלים ובעמדה הזו הכי קל להפתיע. תראו איך חולון שיחקה משוחרר בגמר עונה שעברה, אותו דבר יקרה עם מכבי חיפה וזה יכול לפעול לטובתם".

תגובות

2

טלספורט בפייסבוק