מוריניו בעיקר מתרברב

אמנון רז צפה במשחקים של רובין קאזאן מול אינטר וארסנל מול אולימפיאקוס והתרשם בעיקר מהקבוצות הביתיות: קאזאן התקשתה לנצח מהאגפים, ארסנל פשוט מושלמת באירופה

יום שלישי 29 ספטמבר 2009
אמנון רז
את הערב פתחתי מוקדם במשחק בין רובין קאזאן לאינטר המאכזבת. אין ספק שהרוסים היו ראויים לניצחון על אלופת איטליה. הרוסים הניעו את הכדור טוב ונכەן והגיעו להזדמנויות. לצערם, זה לא הספיק.

הסיבה העיקרית שבגללה רובין קאזאן לא ניצחה היא ששחקניה שיחקו היטב מהאגפים אבל הכדורים שהוגבהו נהדפו היטב על ידי ההגנה הגבוהה של אינטר. בכל מקרה, יהיה קשה לנצח את הרוסים בביתם ורובין קאזאן עוד עשויה להעפߙל לשלב השני. אינטר? היום היא בעיקר שם. לא כך אמורה להיראות קבוצה עם שם כזה גדול באירופה. יש לה מאמן שבעיקר מתרברב. הוא יודע לדבר אבל הקבוצה שלו נראית רע. קשה לי להאמין שככה אינטר יכולה להגיע רחוק במפעל.

במשחק השני נהניתי הרבה יותר גם מכיוון שېני אוהד ארסנל. רואים על ארסנל שהיא פשוט מושלמת לאירופה. ארסנל היא חברה קבועה בליגת האלופות. השחקנים שלה רגילים לשחק בליגה הזו והמאמן הוא כבר שועל ותיק במפעל. 
את ארסנל מנהיג ססק פברגאס (משמאל), ללא ספק קשר מהרמה הגבוהה ביותר של אירופה. ארסנל עשתה הכל נכון והכי חשוב היה שהיא לא נכנסה ללחץ. בדקה ה-70 היא עדיין הייתה בתיקו 0:0 מול קבוצה נחותה ממנה אבל אף אחד בארסנל לא נלחץ.  

לא סתםȠאומרים שאנחנו דומים ליוונים. הכדורגל הישראלי מזכיר מאוד את זה של אולימפיאקוס. היוונים יודעים להניע את הכדור, עושים כמעט הכל נכון עד שהם מגיעים סמוך לרחבה. בתוך הרחבה הם בדיוק כמו הישראלים וזה לא מספיק.

אמנון רז הוא יו"ר איגוד מאמߠי הכדורגל בישראל וגידל מאות משחקני הכדורגל הישראלי בנבחרות הצעירות השונות.

תגובות

d

טלספורט בפייסבוק