השיעור שגוטמן למד

מכבי חיפה תהיה אלופה בצדק, ואולי גם תזכה בדאבל. המחמאות הן לאלישע אבל הכאב הוא אדום. אלי גוטמן היה רחמן עם יבואה וקיבל ממנו בתמורה כלום. קובי סגל מקווה לתואר בעונה הבאה

יום שלישי 19 מאי 2009
קובי סגל

 מכבי חיפה תזכה באליפות בצדק. הכישלון של גוטמן היה עודף האמון, שהעניק למי שברגע הכי קריטי בעונה נסע לגאנה. שם החלה הנפילה ממנה הפועל לא התאוששה. הפועל תל אביב סיימה את עונתה בקול חלוש עם הפסד צורם לאלופה הגאה, מכבי חיפה.

הירוקים התעלו והגיעו לשיא במשחק העונה. יניב קטן הוביל את החבורה מהכרמל לתואר ראשון  שייתן להם ביטחון רב לקראת גמר הגביע.

אז נתחיל בפרגונים, אלישע לוי המאמן שלא קיבל מחמאות  במשך רוב העונה, טרף את הקלפים והפך בין לילה ליקיר הירוקים, שיכול להובילם לעונת שיא עם זכייה בדאבל. כל הכבוד מכבי חיפה . זכיתם בצדק, כראוי לאלופה הנכנסת.

אבל ליבי האדום כואב. הפועל תל אביב אמנם הפסידה לחיפה, אבל האמת היא שהפועל סיימה את עונתה בשלהי פברואר. כבר אז כתבתי, שנסיעתו של סמואל יבואה בשבוע כל כך קריטי, בו שיחקה הפועל עם חיפה ובית"ר, יהווה נזק גדול בהמשך הדרך.

אין תירוצים לאדומים. מה שבושל נאכל. אלי גוטמן שהוביל את הפועל לעונה יפה, מחל ליבואה והחזיר אותו לסגל ומאז לא קיבל ממנו את התרומה אליה הוא יחל מהחלוץ הגנאי.


אלי גוטמן. אמון מוגזם.

שיהיה ברור - אני מאמין ביושרו המקצועי של גוטמן, שחשב שיבואה יחזיר לו בשערים, אבל בכדורגל כמו רק בכדורגל אין מחילות ככה זה. יבואה לא סתם איחר לאימון או עשה מיני שביתה איטלקית למשחק. יבואה עזב את קבוצתו בשבוע הכי חשוב של הפועל תל אביב בעונת 2008/9.

 שבוע בו קבוצתו הודחה בשלב שמינית גמר הגביע והפסידה לבית"ר ירושלים.

זכור לי שהיו מי שניסו להחזיר את פול אינס, קפטן מנצ'סטר יוניטד ונבחרת אנגליה, אחרי עונה באיטליה חזרה למנצ'סטר. תגובתו של מר כדורגל, סר אלכס פרגוסון, הייתה "הרכבת האדומה נוסעת  ודוהרת, כל מי שיורד ממנה לא יכול לעלות בחזרה". 


הקהל האדום. נשאר עצוה בסיום.

וזו הייתה אמירה למי שהיה קפטן הנבחרת,  ולא לשחקן בלי מחויבות שאבד עימו הקשר בגאנה. הבה נלמד ונשכיל מחכמים ומנוסים מאיתנו. יש טעויות שאסור לוותר עליהן. הפועל הפועל, ליבי איתך. כמו תמיד נישאר אדומים, ואיזה מסכנים האוהדים.

אני אדום וכמו רבים מחבריי, נחכה לתארים בשנה הבאה.
 

תגובות

3

טלספורט בפייסבוק