4

אין מקריות

למרות שהיה זה שבוע קצר, השבוע האחרון היה דיי סוער בכדורגל הישראלי. מכבי חיפה, הפועל פ"ת, מכבי נתניה ומ.ס אשדוד הוכיחו שߔן שוות בדיוק מה שהשקיעו בהן. קובי סגל מסכם שבוע

יום שישי 02 אוקטובר 2009
קובי סגל

מכבי חיפה עשתה את זה ובגדול. היא שיחקה מעולה בצרפת. אלישע לוי עשה הכל נכון, החילופים היו במקום והצעירים המבטיחים היו מצוינים ונמרצים. 

עכשיו כבר דיי ברור שמכבי חיפה פשוט גדולה על הליגה שלנו. במושגים של הכדורגל הישראלי מדובר פשוט בקבוצה ענקית ואחרי המשחק מול בורדו כבר ברור שלקבוצות הישראליות יהיה קשה מאוד להתמודד מӕלה. ככה זה שאתה עושה הכל נכון. 

יאמר עשה נכון אבל יכול היה לעשות אחרת

דניאל יאמר השקיע ממיטב כספו במכבי נתניה. עד העונה. הוא השאיר בקיץ קבוצה בינונית, דלת תקציב ונתן את שרביט ההנהגה לנתי עזריה.  נתי עזריה בנה קבוצה דלת תקציב וכשאני מנסה לחשוב מה הוא יכול היה לעשות, אני חושב שהוא עשה את כל מה שמאמן צריך לעשות. הוא ניסה להקים את מכבי נתניה מחדש עם שחקנים צעירים ומבטיחים. הוא בנה סגל שיכל להצליח בליגה לאורߚ זמן. אבל לדניאל יאמר לא הייתה את הסבלנות והוא לא האמין בעזריה מספיק.

שיהיה ברור, הבחירה בראובן עטר נכונה ומתאימה. ראובן עטר יכול להצליח במכבי נתניה. הוא גם מתאים לקבוצה הזאת כמו כפפה ליד. אין לי ספק שגם עטר יצליח ויקדם אותה. הוא ראוי אבל גם עזריה יכול היה להצליח. לא נורא נתי, תהיה חזק, הזמן שלך עוד יגיע כי מגיע לך.

דני לוי לא מבין

מבחינתו, גם דני לוי עשה הכל נכון. הוא הצליח להחזיק את הקבוצה באוויר אחרי עידן מאיר שמיר. להפועל פתח-תקווה אין את הכסף הגדול של פעם ובמצב הקיים היא חייבת להיתפס לשחקנים צעירים. דני לוי דאג שהפועל פ"ת לא תתפרק אלא תמשיך להתקיים ולהיבנות על שחקני בית. אבל הבעיה שלו היא שהוא מפזר הצהרות שבאמת אין בהן ממש והן רק מכניסות ללחץ.

אין סיכוי שהפועל פתח-תקווה תסיים במקומות אחד עד ארבע. כדאי שלדני לוי יש קצת יותר סבלנות ואמונה, הוא לא צריך להיכנס להיסטריה אם הקבוצה מפסידה ב"טדי". הוא חייב להבין שקבוצה לוקח זמן לבנות. שימשיך לעבוד ולא לפזר הצהרות מיותרות.

מזרחי מוכיח שיש חיים אחרי רביבו

אחרי ארבעה מחזורי ליגה למ.ס אשדוד עדיין אין הפסד, מלבד אותו הפסד טכני לבני יהודה. רבים חשבו שאחרי עזיבתו של דוד רביבו הקבוצה תקרוס. אחרי הכל, מדӕבר בשחקן שהיה מעורב בעשרים וחמישה שערים בעונה שעברה. אבל יוסי מזרחי הוכיח שיש חיים אחרי רביבו ויש לאשדוד על מה לבנות. כמעט לאורך כל השנים אשדוד הייתה מבוססת על שחקנים צעירים, על מהירות ועל המשחק האטרקטיבי. בחודש האחרון היא הוכיחה שהיא עדיין כזאת. רביבו הלӚ לנסות את מזלו אצל אלונה ברקת וג'קי בן-זקן מרוצה שהמפעל שלו חי, נושם ומצליח. 

האדומים עוד יהיו בצמרת

שחקני הפועל תל-אביב לא מצליחים עד כה בליגה. הם נראו חיווריםȠבמרבית המשחקים והם כרגע במרכז הטבלה. אבל אני מאמין באדומים, אחרי הכל זאת הקבוצה שלי. אני בטוח שאלי גוטמן ויוסי אבוקסיס ידעו מה לעשות ואני מבטיח לאוהדי הפועל: הפועל ת"א תתמודד העונה על כל התארים בישראל, כולל כל התארים. הקבוצה תלך, תשתפר ובקרוב תהיה שוߑ גורם בצמרת. פשוט כי אין סיכוי שקבוצה כזאת תהיה במרכז הטבלה.

תגובות

טלספורט בפייסבוק