יבואה הושעה. בלגאן בהפועל

קשיים בצירוף אלי טביב לניהול הפועל ת"א. המחלוקת - שווי השחקנים שהביא למועדון. הסכום שעליו הוסכם, 12 מיליון דולרים בעבור יבואה, דה סילבה, ידין ולוז, אינו מציאותי. יבואה הושעה בעקבות ראיון להארץ

יום רביעי 20 מאי 2009
אשר גולדברג
 סמואל יבואה חלוצה הגנאי של הפועל תל אביב הושעה מהקבוצה. יבואה התראיין  למדור הספורט של עיתון הארץ ותקף את אנשי הקבוצה. יבואה גם אמר הוא ישמח לעזוב את הפועל, אך הוא מחוייב אליה. לקריאת הראיון לחץ כאן.

קשיים כספיים ושינוי שווי השחקנים שהביא אלי טביב להפועל ת"א, מונעים בשלב זה את מימוש הגעתו של אלי טביב כשותפו של מוני הראל לניהול הפועל ת"א. 

המשבר בשוק העולמי והביקוש הדל של המועדונים הגדולים מהליגה הישראלית לשחקנים, גרמו למשבר בעניינו של טביב.

 מתברר שההסכם שבין טביב להראל, לפיו שוויים של סמואל יבואה, דאגלס דה סילבה, אביחי ידין ובן לוז הוא מעל 12 מיליון שקלים, מוגזם ומופרך. אין שום התעניינות רצינית כרגע סביב אף שחקן, ובמקרה הטוב ועם המון מזל, יהיה אפשר "לגרד" כמיליון דולרים על יבואה ודה סילבה. 

חוזהו של בן לוז מסתיים בסיום העונה והוא אינו כלול יותר במכירה העתידית, אך גם עליו ועל אביחי ידין אין קופצים בשוק הישראלי, כשתזרים המזומנים של בית"ר י-ם ומכבי חיפה נסתם.

בכדי שטביב ייכנס כשותף, הוא יהיה חייב להביא עמו ממון משלו בכדי שיוכל להעמיד תקציב לקבוצה ראויה, בייחוד לנוכח הכוונה לבצע רענון רחב במועדון האדום. גורם אשר מיודע עם פרטי העסקה, אמר: "מעבר לשחקנים שאי אפשר למכור לחו"ל תמורת סכום רציני, יש הסדר תשלומים וחובות שונים, שעליהם טביב יאלץ לקחת אחריות כמו הראל. ישנם תשלומים כמו החוב לאיש העסקים שמעון ציטרון, שהיה עד לא מכבר בחברת הניהול של המועדון."

פגישה בין הראל לטביב, אמורה לפזר את הערפל ולהכריע בנוגע לעתיד שיתוף הפעולה בין השניים ולהתנהלות הצפויה שלהם, בין אם תוצאותיה יהיו חיוביות או שליליות. 

תגובות

b

טלספורט בפייסבוק