הוא בכלל בא לעונה הבאה

פיני גרשון כמעט והושפל בחצי גמר הפיינל פור, אבל מקורביו מדגישים: "פיני ידע שיהיה קשה. הוא הגיע לקבוצה גמורה עם מטרה אחת- להעפיל לטופ 16. השאר יחכה לעונה הבאה"

יום רביעי 20 מאי 2009
שלמה חסיד

 למאמן מכבי ת"א פיני גרשון יש כבר הכול. כסף, תהילה, פרסום, כבוד ומקום בטוח בהיכל התהילה של הכדורסל הישראלי, לכשיוקם יום אחד. את כל הדברים האלה גם יחד היה לפיני עוד לפני שהסכים להגיע העונה למכבי, אז נשאלת השאלה למה אם כן הוא נתן את הסכמתו לבואו? האם לא היה ברור לו שלפניו סיוט מתמשך, כשבכל ערב נתון הוא עלול לחטוף חבטה נוספת?

אתמול למשל גרשון עמד בפני הדחה מהפיינל פור הישראלי כבר בשלב חצי הגמר כשגליל גלבוע הבינונית שקשקה מעצם המעמד ופספסה ניצחון, אבל כלום לא מחסן את גרשון מפני האפשרות שמכבי חיפה החזקה תתפוצץ על קבוצתו בגמר מחר ותשים ללעג ולקלס את האימפריה הצהובה שהשנה תחת גרשון (שמחזיק בשלושה גביעי אירופה) כבר הספיקה לעוף מהיורוליג כבר אחרי הטופ 16 ומהגביע במשחק הראשון בו השתתפה בנהריה. אז מה היה בוער לפיני לחזור למכבי בעונה הכי שחורה שלה? שאלנו מומחים לעניין.     

אברהם מלצמן ממסעדת 206 הוא אחד החברים הקרובים ביותר של פיני. מלצמן אמר: "פיני הגיע בחזרה למכבי כי הוא מכביסט, שלא יכול לראות את מצב הקבוצה ולא להושיט לה סיוע כשקוראים לו. הוא ראה בזה שליחות חשובה, כי מכבי נראתה רע מאוד במשחק האחרון של אפי בירנבוים בירושלים והיה חשש שהיא לא תעלה לטופ 16 ותסב לעצמה נזק כלכלי ותדמיתי עצום".

אז הכול למען המולדת?

"מעבר לשיקולי ציונות, פיני ראה בכך אתגר מקצועי ממדרגה ראשונה לחזור למכבי ולנסות לשקמה. הוא מאמין ביכולת שלו להצליח בקבוצה, ולכן הוא נענה לבקשה לחזור. הוא ידע היטב לאן הוא הולך כשהוא הסכים להגיע, והוא  יעשה את העבודה ויביא את האליפות".

שמלוק מחרובסקי, המנכ"ל המיתולוגי של מכבי, יודע מה זה להיות צהוב. שמלוק טוען ש"כשמכבי לקחו את פיני לא הייתה לו קבוצה. אם הוא לא היה לוקח את מכבי, היה לו קשה לקבל חוזה במקום אחר כי הוא בא מהבית. הוא גם ידע שלא הוא הכין את הקבוצה לעונה ויזכרו לו את זה. אז מה אכפת לו לקבל חוזה לשלוש שנים פה בבית שלו? השיקול שלו היה נכון. אם הוא לא היה בא, מכבי הייתה מביאה מאמן אחר ונותנת למאמן הזה עוד עונה. השנה הבאה תהיה המבחן האמיתי של פיני".

רובי בלינקו, מאמן אשקלון, ניצח את פיני גרשון במשחק הראשון בסדרת רבע הגמר וגרם למבוכה לא קטנה לגרשון. בלינקו מסכם: "פיני לא בא למכבי בשביל העונה הזאת, אלא בשביל העונה הבאה. הוא בא בשביל להעביר את השנה הזאת, כשכל המערכת יודעת שיכול להיות הכי גרוע שיכול להיות. אין לו חיבור לשחקנים האלה, הוא לא הביא את השחקנים ולא היה מביא אותם, הוא בא למזער נזקים וזהו".

תגובות

2

טלספורט בפייסבוק