a

הגיע הזמן של נמני לתקן

גם אבי נמני יודע өהשינויים התמוהים שביצע בהרכב מכבי תל אביב מול הפועל חיפה, הם שגרמו לקבוצה מת"א לספוג הפסד בכורה כה משפיל מול הפועל חיפה. אסף בילגורי מסביר למה נמני יחזור הערב לעצמו

שבת 03 אוקטובר 2009
אסף בילגורי
  "לא נסטה מהדרך שלנו". כמה פעמים שמעתם העונה את המשפט הזה מפיו של אבי נמני, המנג'ר של מכבי ת"א? ביום שבת האחרון אבי נמני סטה מהדרך שלו ובגדול, כאשר קבוצתו נחלה את הפסדה הראשון העונה, 3:1 להפועל חיפה בתצוגת נפל של מכבי, שקילקלה קצת את המצב רוח בקבוצה, שהיה עד אותו משחק מרומם מאוד בעקבות פתיחת עונה נקייה לחלוטין מהפסדים בליגה וגם בגביע הטוטו. 

שמעתי הרבה מאוד תירוצים על ההפסד ותצוגת הנפל של מכבי באותו משחק̬ רובם קשורים ליכולת חלשה של השחקנים על כר הדשא ואולי שאננות יתר שפקדה אותם, בעקבות פתיחת העונה המסחררת. אולם מעטים מאוד התייחסו לעובדה שאבי נמני, המאמן ומי שנחשב כמובן לאלילם של "הצהובים" ביצע באופן תמוה 3 שינויים לעומת ההרכב ששיחק לפני כן ۞ול בני יהודה ורץ יפה מתחילת העונה ואני לא מדבר על החילוף הכפוי של לירן שטראובר בגיא סולומון בין הקורות. 

אבי נמני החליט לפתוח מול הפועל חיפה עם שני הזרים החדשים שלו, אנדריי קומאץ' ואיביצ'ה אילייב, על חשבונם של גיז'רמו ישראלביץ' ויוסי שבחەן. אותו יוסי שבחון שכבש ובישל בניצחון האחרון של הקבוצה בליגה על הפועל פ"ת. 

אז אפשר לנסות ולהסביר את החילופים של אבי נמני בכך שהוא רצה להכניס את קומאץ' ואילייב לעניינים, אבל איך אפשר להסביר את הצבתו של עמנואל מאיוקה בהרכב, על חשבונו̠של אילייה יבוריאן, שכבש שני שערים בשני מחזורי הפתיחה? האם זוהי חלק מהדרך עליה אבי נמני מדבר? כי אם כן אני מתקשה להבין את הדרך של אבי נמני. האם מכבי ת"א הפכה להיות קבוצה שמוכנה להריץ שחקנים צעירים על חשבון תוצאות מיידיות והישגיות? אני לא יודע, אבל כדאә מאוד שנמני יתעשת לפני שהליגה תתחיל לברוח לו. במחזור הקרוב מול הפועל עכו, אני משוכנע שיבוריאן יחזור להרכב ונמני יודע בטעויות שלו, שגרמו להפועל חיפה להראות הרבה יותר טוב ממה שהיא באמת.

יעקב שחר מתוודה מאוחר מידי

אۧדים ואומר, שאין בעלים יותר ראוי בכדורגל שלנו מאשר יעקב שחר. הנשיא של מכבי חיפה, שמנהל בשפיות כלכלית ומחזיק את מכבי חיפה בצמרת הכדורגל הישראלי כל כך הרבה שנים. יעקב שחר הצליח בתקציב די נמוך יחסית, להביא את מכבי חיפה בפעם השניה בהיסטוריה שלה לליגת האלופות, אבל חבל שלא היה יותר ישר עם אוהדי חיפה והודה עוד לפני שמכר את המנויים לליגת האלופות, שחיפה תשמש רק תפאורה בבית שלה.

שחר, יחד עם המנכ"ל איתמר צ'יזיק יצאו בקמפיין שיווקי ומכרו מראש מנויים לשלושת משחקי הבית של חיפה מול באיירן מינכן, בורדו ויובנטוס. בדיעבד, אחרי שהתוודענו לרכש שעשה יעקב שחר לקראת המשחקים הקשים שציפו לקבוצתו מול האריות של אירופה, אפשר להבין מדוע הוא החליט למכור מראש את המנויים לשלושת המשחקים. 

אז נכון, לא ציפינו שליאו מסי ינחת בכרמל ואפילו לא בוז'אן קרקיץ, אבלȠאוהדי חיפה בהחלט ציפו וקיוו ל"רכש" הרבה יותר נוצץ מאשר אייל שטכרמן וטיאגו דוטרה, שלא שותפו כלל בתבוסה מול באיירן מינכן ועלי עותמאן, שקיבל 20 דקות כמחליף לגאדיר. אני מסופק אם אוהדי חיפה היו מחסלים את המנויים שהוצאו למכירה, אם היו יודעים שזה әהיה הרכש שאמור להוביל אותם מול אריות הבית.

תגובות

טלספורט בפייסבוק