אלופה? כן. הזויה? גם כן

האליפות מספר 48 בתולדות מכבי ת"א, בעונה קלוקלת. בלי אירופה, בלי גביע ועם אליפות שבצד הצלחת כוכבית של סימן שאלה. אין באליפות הזו טעם של פעם. צריך לפרק את הקבוצה ששחקניה לא ראויים להיקרא, מכבי ת"א

יום שישי 22 מאי 2009
אשר גולדברג
הדמעות הכי אמיתיות שניגרו על הפרקט בנוקיה, היו של אחרון המכבים, דרק שארפ. ההצגה כאילו שחקני מכבי ת"א שמחים וצוהלים עם תואר האליפות ה-48, מאז החלה הליגה בשנת 1954, נראית מזויפת וממש לא אמינה. ההישג היחיד של מועדון הצהובים, הוא סתימת פיות רבים ומניעת שמחה לאייד של רבים בתקשורת ומחוצה לה.

האלופה שלנו לעונת 2008-2009, מורכבת משחקנים שתפסו טרמפ על רכבם של סוכני שחקנים ממולחים שמצצו את הדולרים משמעון מזרחי, דיוויד פדרמן, רענן כץ ושי רקנטי. 

פיני גרשון דיבר על "האליפות הכי קשה שלי", שמעון מזרחי מאופק ומתוח אמר "הוספנו צלחת אליפות לרשימת הסרוויסים בארון של מכבי ת"א". 

חריש עמוק יעשה בקיץ, וצריך להתנהג בכבוד עם עומרי כספי וליאור אליהו. פשוט לתת להם ללכת לנ.ב.א או לכל מועדון אירופי שירצו. 

אם מזרחי, כץ, פדרמן ורקנטי רוצים שקבוצתם תפסיק להיות ללעג וקלס באירופה, מועדון שהפסיקו לספור ביורוליג. אם הם רוצים שאליצור אשקלון, מכבי חיפה וקבוצות רבות נוספות, לא יסמנו אותם למתאגרף, שממתין למכת הנוק-אאוט, הם צריכים להשאיר במאנדיס, ובניו יורק, ובכל אתר ואתר, את השחקנים שהיו בסגל הארוך והיקר הנוכחי.

אין רחמים לארויו, ולכל אלו ששמם בראון בצורות ובתוספות שלהם. להגיד לא ושלום לחג'ג', לימונד, מגי, סימונס והשאר שגרמו לרבבות אוהדים לאהוד קבוצה בלי כח הרתעה, ששחקניה אינם מודעים לעברה המפואר, וחושבים על במות הריקודים בדיסקוטקים. 

אני מאמין ובטוח שחושיהם של מזרחי, כץ, פדרמן ורקנטי לא כהו. אני מאמין שיש להם את הבטריות הרזרביות, להמשיך להלום ולחלום. 

אי אפשר בלי פיני גרשון! נראה שימי הפיק אנד רול הסתיימו, לא חוכמה להיות מאמן גדול כשיש לך את וויצ'יץ', פארקר, שאראס, שארפ ובאסטון. עם שחקנים כאלו, גם בירנבויים ושרף היו מפרקים את אירופה. 

גרשון חייב לעבוד כבר ממחר, להביא שחקנים חדשים שרעבים לכדורסל, ולא לתת לסוכני שחקנים למכור להם את השאריות מתיבת הפנדורה של השחקנים. 

במידה ומכבי חיפה הייתה מנצחת ומפרקת את מכבי ת"א, הימים שאירופה לא הייתה מאמינה, חלפו עברו מהעולם. מכבי ת"א הביאה צלחת לחגיגת 100 השנים לעיר ת"א, אבל כולם רואים חשים ומריחים שהקבוצה פגיעה וחשופה. אני ממש לא מאחל לקבוצה ולאוהדיה הרבים והמסורים עוד עונה, כמו הנוכחית.

ולסגנית שלנו בגביע המדינה, והסגנית בצלחת האליפות מכבי חיפה, יש עתיד מסויים. מסויים, כי בשנים הרבות אחרי שמכבי חיפה והפועל חיפה נעלמו מנוף הכדורסל, הכדורסל בחיפה נמוג והתפוגג. קשה בעונה אחת, ע"י חבורה של שחקני רכש אמריקאים, להדליק את עיר הכרמל. לבעלים, ג'ף רוזן ולמאמן אבי אשכנזי, יש את הכלים להיות בעונה הבאה בקו ישר עם מכבי ת"א והפועל ירושלים.   

בסה"כ עונה שכולנו רוצים לשכוח, אבל כבר מתגעגעים לכדור הג'אמפ הראשון של העונה הבאה, עונה שבעיקר במכבי ת"א, נראה פרצופים רעננים ומאתגרים חדשים שילדים יצביעו ויזהו אותם.

תגובות

3

טלספורט בפייסבוק