אוגבונה סידר להפועל ניצחון

הרצליה הצליחה לשמור על רשת נקייה במשך 54 דקות, אך אז הגיע אוגבונה שבצמד משלו העניק להפועל תל אביב ניצחון 0:2 חשוב שהותיר אותה צמודה לאשדוד ובית"ר בצמרת. פרדי דוד יחפש את הנקודות במגרשים אחרים

שבת 06 ינואר 2007
גיא פישקין

יש האומרים שאליפות לוקחים דווקא במשחקים מול הקטנות ואם הפועל תל אביב תמשיך ביכולת הזו בהחלט אפשר לסמן אותה כמועמדת רצינית לאליפות העונה, זאת לאחר שניצחה אחה"צ בבלומפילד 0:2 את הרצליה במשחק שפתח את המחזור ה-15 של ליגת העל.

במשך 54 דקות הצליחו חניכיו של פרדי דוד להקשות על האדומים, אך כאמור זה היה היום של אוגבונה שבצמד משלו הוכיח שעוד מוקדם לדבר על עזיבתו. בעקבות הניצחון נצמדה הפועל אל אשדוד ובית"ר בצמרת והיא נמצאת כעת במקום השלישי עם 27 נקודות. 
הרצליה תקווה להפסדים של בני יהודה והכח כדי לא להדרדר בתחתית

מחצית ראשונה:

המשחק נפתח בדקת דומייה לזכרו של יעקב חודורוב, כאשר שערים 4 ו-5 ריקים מאדם.

הפועל פתחה נהדר את המשחק וכבר לאחר 20 שניות הצליח ברדה לפרוץ באגף הימני ולמסור לדגו שבעט מחוץ לרחבת ה-16 לעמוד. דקה עברה ודגו מצא את טועמה בתוך הרחבה, שהקפיץ מעל שקל, אך יה יה פטי הרחיק.

בדקה ה-13 קיבלה הפועל כדור חופשי, אותו בעט טועמה ברגל שמאל, אך שקל קלט בקלות. הרצליה הוכיחה שגם היא יודעת כדורגל כשבדקה ה-31 שלומי טולדו ניסה להפתיע אל אלימלך ברגל ימין, אך השוער האדום היה במקום.
עוד דקה עברה וטולדו הצליח לכבוש, אך השופט פסל את השער בטענת נבדל.

שתי דקות לפני השריקה למחצית הרים אדרי כדור חופשי מהאגף השמאלי, שהגיע למימון שנגח נפלא, אך אלימלך התעופף נהדר והרחיק לקרן.

מחצית שנייה:

בדקה ה-54 אבוקסיס הרים כדור נפלא לתוך הרחבה שהגיע לאוגבונה שבנגיחה נהדרת לפינה הכניע את שקל וכבש את הראשון עבור האדומים. 0:1 להפועל תל אביב.

שתי דקות חלפו ובוקסנבוים ניצל טעות בהגנת הפועל ובעט כדור חזק למשקוף.
בדקה ה-59 יה יה החמיץ הגיע לכדור חופשי ומטווח קרוב בעט ליציעים.

בדקה ה-68 אבוקסיס חילץ כדור במרכז המגרש ומסר לדגו שבמסירה מעולה מצא את אוגבונה שהשלים צמד. 0:2 להפועל תל אביב.

שתי דקות לסיום טועמה קיבל את הכדור ברחבה וסחט הדיפה נהדרת משקל.
דקה בתוספת הזמן באדיר הקפיץ מעל שקל, אך יה יה הרחיק מהקו. הכדור חזר אל באדיר שבעט רק לקורה.

הרכבים:

הפועל תל אביב: שביט אלימלך, דני בונדר, טל חן (רמי דואני 45'), יוסי ביטון, יגאל אנטבי, יוסי אבוקסיס, ואליד באדיר, ברוך דגו (מאור פרץ 93'), סלים טועמה, איביזיטו אוגבונה (ביבראס נאתכו 81') ואליניב ברדה.

מכבי הרצליה: יוסי שקל, איתן עזריה (חי בן לולו 53'), שי מימון, יה יה פטי, אייל טרטצקי, דהייו דיוויס, מהראן ראדי, עומר בוקסנבוים, כפיר אדרי, פפי קימוטו ושלומי טולדו (איבון ארייטה 64')

שופט: אשר כהן

צילום: יותם רונן

תגובות

2

טלספורט בפייסבוק