האליפות חזרה למכבי

לאחר שנה שהאליפות נדדה לצד האדום, חניכיו של גלעד מאור עשו את המוטל עליהם והחזירו את האליפות למכבי, לאחר שניצחו 33:27, מאור: "הוכחנו ששנה שעברה הייתה תקלה"

יום שישי 22 מאי 2009
מערכת TELESPORT
 מכבי ראשל"צ היא האלופה החדשה בליגת העל של הכדוריד, הצהובים נתנו הצגה במשחק האחרון של הסדרה והשלימו שלושה ניצחונות על היריבה העירונית בסדרת הגמר. השחקנים של הפועל היו חסרי אונים ליכולת של הצהובים שתקעו מסמר אחרון בארון של האדומים.

למכבי היה חשוב להחזיר את האליפות, לאחר שזאת נגזלה ממנה ע"י אותה הפועל בעונה החולפת.

דקות לפני פתיחת המשחק נערך טקס פרידה לדוד עמר הוותיק, שפרש ממשחק פעיל עם אליפות מתוקה. ועמר עצמו פתח את המשחק והתכבד בשער הראשון (פנדל). שחקניו של מאור,  רצו ל-4:6, ולאחר מכן ל-7:12 כעבור 17 דקות ראשונות. 

הצהובים המשיכו להציג התקפה יעילה, ומטלון העלה אותם ליתרון מבטיח, 13:18, עם הירידה לחדרי ההלבשה, היחד שניסה לעשות משהו בהפועל היה מיירה (7 שערים במשחק).

המחצית השנייה הייתה למעשה לפרוטוקול בלבד, לאחר שמכבי לא ספרה את הפועל. תום מטלון העלה את מכבי ל-19:28 בזריקה מ-7 מטרים אחרי עבירה גסה של גיל יעקב על חן בירנבאום. יואב נאמן התכבד בשער ה-30 של מכבי ראשל"צ שגם הפך את היתרון של קבוצתו לדו-ספרתי - 20:30 , הפועל מיזערה נזקים וצימקה במעט את התוצאה ל- 27:33, דבר שלא מנע את האליפות ממכבי.

סהר פרנקל המאמן המפסיד סיכם: "אני גאה בבוחרים שלי, עברתי איתם שנתיים קשות, שאחת מהן לקחנו אליפות. עזבו אותנו שחקנים, אך הצלחנו לקחת אליפות בשנה שעברה. עד המשחק השלשי היינו פה, אני מאוד מקווה שאני אשאר בקבוצה, העונה הזאת לא כישלון, ברכות למכבי".

גלעד מאור המאמן המנצח והאלוף החדש סיכם: "מכבי ראשל"צ לקחו אליפות בצורה מרשימה,  אני מודה לקהל, ההנהלה, הבאתי למכבי 50 אחוז מהתארים. היום הוכח שהשנה שעברה הייתה תקלה ואני שמח שהחזרתי את האליפות"

תגובות

2

טלספורט בפייסבוק